· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Sampon pentru copii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Sampon pentru copii     
Nina

Copii
Nina-Cristina: 18 ani, 10 luni

23.12.2004 11:41     citat 

Noi am folosit Nivea pt. copii, iar mai nou folosim 2 in 1 pt. copii, de la Avon si un spray pt. copii, descalcitor de par, tot de la Avon. Sunt foarte multumita de ele ! Parul miroase frumos, este moale, matasos si usor de descurcat. foarte fericit

sus

Denunta
loredush

23.12.2004 6:27     citat 

copii trebuie spalati zilnic pe par?si cum faceti sa nu le intre apa in urechi?

sus

Denunta
Inny

23.12.2004 6:32     citat 

----------
loredush a scris:
copii trebuie spalati zilnic pe par?si cum faceti sa nu le intre apa in urechi?
----------

Cu grija!!! rad scot limba

E greu sa ai atita atentie... citeva picaturi tot o sa intre... cureti urechiusele dupa fiecare spalare cu betisoare de urechi! Noi asa am facut! trag cu ochiul

sus

Denunta
loredush

23.12.2004 7:28     citat 

nu de alta dar cu toata grija pe care am avut-o tot i-a intrat apa si saracutul de el are otita acum.

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 19 ani, 1 luna

23.12.2004 7:30     citat 

noi folosim cu succes samponul Chicco pentru par cret, e cu aroma de pere si e super bun!

sus

Denunta
Inny

23.12.2004 7:50     citat 

----------
loredush a scris:
nu de alta dar cu toata grija pe care am avut-o tot i-a intrat apa si saracutul de el are otita acum.
----------

Imi pare rau... trist multa sanatate!!!
Stiu cum e mai ales ca si moacele mele acuma au fiecare si infectie la ureche si raceala!!! trist

sus

Denunta
loredush

23.12.2004 7:59     citat 

mersi mult!
dar oricum sunt fericita ca am descoperit motivul pt. care plangea toata ziua.dar in acelasi timp ma simt si vinovata

sus

Denunta
Onush

24.12.2004 5:50     citat 

----------
loredush a scris:
mersi mult!
dar oricum sunt fericita ca am descoperit motivul pt. care plangea toata ziua.dar in acelasi timp ma simt si vinovata
----------

Nu ai de ce sa te simti vinovata... se intampla mai frecvent decat iti poti imagina...
Ca sa evitam accidentele noi ii facem baie impreuna (chiar daca asta se intampla la 12 noaptea)... singura sarcina a lui tati este sa ii tina capul deasupra apei trag cu ochiul prostit

sus

Denunta
lumy24

24.12.2004 10:48     citat 

Eu niciodata nu l-am ferit pe David sa nu-i intre apa in urechi. Medicul chiar mi-a recomandat sa las sa ii intre apa, la maternitate m-au invatat acelasi lucru. Apa intra si spala urechea si nu se formeaza dop de ceara.
Apoi cu vata (fara betisoare ca acestea mai rau imping mizeria inauntru), se sterge pavilionul urechii si conductul auditiv la intrare. Apa iese singura afara!

Si apropo de asta - un ORL-ist mi-a recomandat sa pun dusul cand ma spal in urechi (cand fac baie), ca sa se curete bine urechea. Evident ca m-am cam speriat, dar de atunci nu am mai avut probleme cu urechile.
Si inca ceva: mi-a spus ca sub nici o forma sa nu folosesc betisoare!

sus

Denunta
loredush

24.12.2004 12:46     citat 

mai mult ma simt vinovata pt. ca nu mi-am dat seama ca e bolnav si el saracul se chinuie de atata vreme!
am mai auzit si eu ca betisoarele nu sunt bune. cu intratul apei in urechi nu stiu ce sa spun...orl-ista mi-a spus sa am mare grija. nu bag mana in foc ca de la apa a facut otita. stefan are si nasucul infundat si e posibil sa se fi transmis infectia la urechi.
oricum de acum ii voi face baita cu mai mare grija,eventual cu sotul.

sus

Denunta
Onush

24.12.2004 12:59     citat 

----------
lumy24 a scris:

Si apropo de asta - un ORL-ist mi-a recomandat sa pun dusul cand ma spal in urechi (cand fac baie), ca sa se curete bine urechea.
----------

La tine e de inteles dar copii atat de mici nu au melcul canalului auditiv format ... esti prima persoana la care aud ca nu trebuiesc ferite urechele copilului

sus

Denunta
lumy24

25.12.2004 11:58     citat 

Atata timp cat nu lasi apa in urechiuse si tamponezi bine dupa baitza pavilionul urechii si pe exterior si pe interior, nu e nici o problema.
Problema apare daca ii lasi apa in urechi.

Voi cauta cand am timp un site cu un videoclip unde explica cum se face baie la bebe.

Craciun Fericit!

sus

Denunta
loredush

26.12.2004 12:18     citat 

multumesc!
sarbatori fericite la toate mamicile si bb!

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 5 luni
Hanna: 16 ani, 1 luna

26.12.2004 12:29     citat 

hei, eu acum aud prima oara de cand am copii feritul urechilor de apa! pe vremuri se zicea asa, cred, dar n-am mai auzit-o de mult.
acelasi lucru l-am invatat si eu ca lumy, apa calda dizolva ceara si nu mai e nevoie de nimic altceva. n-am avut prb. cu urechile desi mergem la bazin de la 3 luni ale lui eric.

sus

Denunta
zuzzica

Copii
robert mihai (micky): 18 ani, 11 luni
am nascut deja!

30.12.2004 2:38     citat 

noi avem parul cretzulin (asta pana l-am tuns) dar chiar si acum tot ondulat este. de mic l-am spalat cu johnson baby shampoo- no more tears. nu prea il pieptanam, nu statea, dar cand il prindeam parul se pieptana f usor. am mai incercat cu shauma- mi-a placut mie cum mirosea si ii facuse parul aspru. asa ca am revenit la johnson. si e totul ok. cat priveste spalatul pe capusor fara sa le intre apa in urechi... micky urla cand trebuia clatit de ne stia tot blocul. tati il tinea un pic pe spate si cu un vas mic ii turnam cate putina apa pe cap. apoi l-am dus la mama care a aplicat o metoda care merge si acum: in picioare, capul pe spate si mainile la urechi. si e tare incantat. s-a obisnuit asa de tare cu apa ca imi cere sa-i pun dusul pe fata...si mie mi s-a spus sa am grija sa nu-i intre apa in urechi. am avut oarecum, dar mereu ma intrebam de ce, pentru ca la bazin nu poti evita asta. in fine. nu stiu daca e buna metoda dar ma gandeam ca daca tot sunteti asa de speriate de intratul apei in urechiuse, oare nu merge sa le puneti putina vata in urechi, nu indesata, normal. asa la suprafata, cat intra fara sa fortati. mi-am dat si eu cu parerea.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: