· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Sampon pentru copii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Sampon pentru copii     
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 17 ani, 11 luni

05.01.2005 5:51     citat 

Sanosan toata gama...de la nastere, ne impacam ff bine cu ele.
Nivea sampon de par. Am mai folosit prea putin Dalin (sampon de par).

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 15 ani, 11 luni
David: 7 ani

21.01.2005 3:35     citat 

Noi folosim produse Nivea si Bubchen, suntem multumite de ele, dar noi suntem mici si nu avem probleme cu incalcitul parului scot limba

sus

Denunta
Onush

21.01.2005 3:59     citat 

Pana la urma am cumparat un sampon Dalin cu balsam pe care nu il descoperisem pana acum ... si pentru ca nu sunt pe de-a intregul multumita de el am sa incerc si Shauma Kids. L'Oreal kids nu am gasit deocamdata. trist

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 17 ani, 3 luni

21.01.2005 4:50     citat 

dalinul e cam porcarioara onushule...

sus

Denunta
Rose

Copii
Rares Andrei Alexandru: 17 ani, 5 luni

21.01.2005 5:14     citat 

Noi folosim Nivea cu caise si sunt foarte multumita de cum spala si parul si pielea capului. Nu pot insa sa ma pronunt in privinta parului incurcat pt ca Rares nu are par prea mult si in nici un caz nu este lun ca sa se incurce.

sus

Denunta
Onush

21.01.2005 6:14     citat 

----------
nightwish a scris:
dalinul e cam porcarioara onushule...
----------

Stiu plang sau sunt foarte trist dar atunci cand l-am luat nu descoperisem Shauma Kids iar Ruxandra era foarte entuziasmata de puiul de pe eticheta prostit

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

21.01.2005 7:07     citat 

Eu de cand s-a nascut Carla folosesc Klorane si sunt foarte multumita; pe corp nu o ung cu nimic si e ok, asa a zis si pediatra; la funduletz am dat-o numai cu bephanten.

sus

Denunta
christinam

Copii
Connor Ryan: 20 ani, 1 luna
Elena Maria: 17 ani, 8 luni
Zeke Owen: 14 ani, 6 luni
am nascut deja!

22.01.2005 12:28     citat 

Am schimbat shamponul copiilor de la johnson la Melaleuca.... este fara chimicale si miroase superb! foarte fericit

sus

Denunta
daniluca

23.01.2005 5:41     citat 

Onush, la Johnson gasesti un detangler (descalcitor de par cum spune Nina) si foarte bun....cand vrei sa-i perii parul atunci il aplici...miroase frumos si nu imbacseste parul...
Cred ca este si in tara dar nu am garantia...
Uite cum ar trebui sa fie:
http://www.drugstore.com/qxp14462_33318...angler.htm

Cat despre apa din urechi si noua ni s-a spus (si pediatra si internistul nostru) ca nu e nevoie sa ferim copilul de apa in urechi si nu am facut-o...Alexa s-a balacit de cand avea cateva luni in piscina si nu am avut probleme cu otitele pana nu a mers la gradinita si a furat niste virusei....nu sufla nasul si voila otita....
Si nici noi nu ne ferim de apa din contra si eu folosesc dusul....e o cale naturala de a inlatura ceara acumulata.....

sus

Denunta
Onush

23.01.2005 8:30     citat 

Multumesc daniluca! Am sa caut ..
Despre partea cu feritul urechilor cred ca se impune o precizare din partea mea .. am ferit urechile Ruxandrei atat timp cat a facut baie in cadita ...adica pana la 4 luni cand am trecut la dus in bratele mele foarte fericit iar lui Tudor inca i le ferim mai mult pentru ca ii tinem capul desupra apei in cadita... si pana la urma in felul asta am fost siguri ca ne ferim de resturile de apa ramase in urechi care fac mai mult rau decat ceara(ma refer la primele luni de viata)...

sus

Denunta
crisanca

Copii
Miruna: 16 ani

17.02.2005 1:49     citat 

Noi folosim Infinite Dolcezze de la Chicco. Lasa parul moale si miroase foarte frumos. Si desi suntem micute (3 luni) avem un par de s-a speriat mami cand m-a nascut! Jonhsonul mi se pare o porcarie si tot ce au ei. De la servetelele umede bb a facut o iritatie urata la fundulet. Baietelul nasei mele a facut bubite de la produsele Chicco. Fiecare bb cu sensibilitatea lui.
Si eu stiu ca nu este nici o problema daka intra apa in urechi. Si mai stiu ca otita este un virus si nu are legatura cu apa. Si eu o tineam de cap la inceput dar era speriata saraca. Acum nu o mai tin si este foarte fericita in cadita.

sus

Denunta
MONATAMAS

Copii
TAMAS ADELA MARIA: 16 ani, 1 luna
TAMAS ANDREI GABRIEL: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

21.03.2005 11:18     citat 

Noi folosim Dalin,si deocamdata sintem multumite zambet

sus

Denunta
Onush

22.03.2005 7:55     citat 

Noi am renuntat la Dalin ... incepuse sa faca cojite in cap iar de descurcat parul ba trist ... Schauma Kids pare sa fie singura alternativa pe care am gasit-o cu balsam incorporat care sa fie si formula"fara lacrimi". Sunt multumita de el; nu mai avem probleme de incurcat parul iar pielea capului si-a recapatat aspectul normal, hidratat.

Cu Tudor folosim Sanosan in continuare si avand in vedere ca nu intentionez sa ii las plete ca Ruxandrei jenat nu vom renunta prea curand la el.

sus

Denunta
claudia138

14.03.2015 6:43     citat 

SI eu sunt mamica de ceva timp si de la inceput mi-a adus soacra mea un samponul natural de la Aubrey Organics. A trecut ceva timp si tot aceste produse le folosesc si sunt foarte multumita de rezultate. Le recomand.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: