· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din afara Romaniei > Pentru "nemtzoaice" - dileme privind nasterea
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Pentru "nemtzoaice" - dileme privind nasterea     
alessia_de

Copii
E: 17 ani, 11 luni
D: 14 ani, 10 luni

31.01.2005 12:41     citat 

----------
Lee a scris:
, Frauenklinik Paracelsus, Frauenklinik der Universität I (Maisstr.) Krankenhaus Harlaching si Klinikum Rechts der Isar. Cam astea sunt spitalele acceptabile ca distanta, celelalte ar fi deja prea departe.
----------

Lee la Krankenhaus Harlaching trebuia sa merg eu prima data. Mi-a fost recomandat asta, dar era distanta un pic mai mare si atunci am preferat cel din Starnberg ca e mai aproape. Acolo a nascut o vecina de a mea mai multi ani in urma si a spus ca sunt conditii foarte bune...spun din auzite ca nu am fost sa il vizitez. Iti urez bafta la cautat si sa gasesti unul care sa iti satisfaca cerintele tale. zambet

sus

Denunta
a1

Copii
Andrei: 18 ani, 6 luni
Ana-Maria: 13 ani, 11 luni

01.02.2005 5:13     citat 

Abia acum am descoperit subiectul.Eu am nascut in Maisstr. si am fost foarte multumita.Promit sa scriu mai multe deseara ca acum nu am timp.Normal ar fi sa nasti la clinica sau spitalul unde lucreaza doctorul tau care-ti urmareste sarcina.(daca este posibil)
Anca

sus

Denunta
Lee

Copii
Iris: 16 ani, 10 luni

01.02.2005 6:25     citat 

a1, multumesc, astept cu nerabdare sa mai scrii foarte fericit. Doctorita mea nu are Belegbetten nicaieri, asa ca in mod sigur nu voi naste cu ea. Sincer, nici nu-mi doresc pentru ca nu sunt foarte multumita si ma gandesc serios sa o schimb cat de curand. La clinica din Maisstr. o sa mergem joi la Infoabend, asa ca m-as bucura sa mai aflu cate ceva si de la tine sarut

sus

Denunta
a1

Copii
Andrei: 18 ani, 6 luni
Ana-Maria: 13 ani, 11 luni

01.02.2005 9:20     citat 

Se pare ca avem aceeasi doctorita si aceeasi parere despre ea. zambet Cand eram insarcinata mi-a recomandat sa nasc la o clinica privata din Englischer Garten, Dr Geisenhofer Gmbh.Nu am nascut acolo,ptr ca din intamplare ,am avut in luna a 6 a probleme cu rinichii,si,fiind noapte,m-am dus de urgenta la spitalul cel mai apropiat(in Maisstr).Am stat sub observatie internata vreo 2 zile.Mi-a placut cum am fost tratata de medici si de asistente,si,ptr ca tot eram in baza lor de date am decis sa nasc acolo.
Cursul de pregatire ptr nastere l-am facut la clinica din Englischer Garten ptr ca in Maisstr nu mai aveau locuri.
In comparatie cu o clinica privata ,spitalul asta universitar nu arata prea primitor zambet ,in schimb personalul e ok.Eu am nascut normal cu PDA si nu a fost absolut nici o problema.Am nascut cu medicul de garda ptr ca in luna a 6 a era deja prea tarziu sa pot sa-mi mai aleg un medic(asa mi s-a spus).Ce nu a fost prea bine este ca,dupa ce am nascut,m-au dus intr-o camera cu 4 paturi si nu prea am putut sa ma odihnesc(prea multi vizitatori).La vizita medicului am spus asta si a doua zi s-a rezolvat situatia:m-au mutat in alta camera cu numai 2 paturi.
La externare,asistentele m-au intrebat daca am vorbit cu o moasa ptr vizitele de la domiciliu.Deoarece nu vorbisem cu nimeni,mi-au dat ele o lista cu numele si adresele celor ce locuiau pe langa mine. In plus mi-au recomandat si un medic pediatru.
Cam asta-i tot.Daca mai ai intrebari iti stau cu placere la dispozitie.
Anca

sus

Denunta
Lee

Copii

01.02.2005 9:34     citat 

Anca, multumesc! Posibil sa avem aceeasi doctorita, pe mine ma va trimite in martie la Feinultraschall tot la Geisenhofer Klinik foarte fericit . Deja mi-a facut programare. Iti scriu mai multe pe privat.

sus

Denunta
tetina

Copii
Gâza: 20 ani, 2 luni
un pitic mic si voinic: 18 ani, 5 luni

03.02.2005 1:26     citat 

Nu am citit toate mesajele asa ca daca ma repet, ma ierti tu.zambet
Eu sunt din München si am nascut la Frauneklinik Dr. Geisenhofer. Sincera sa fiu e prima data cand aud de mult-visata clinica de care zici tu. Am mai cunoscut mamici ce au nascut aici la Dr. Geisenhofer si au fost multumite. Este o clinica privata, eu sunt asigurata la stat. Am stat intr-o camera cu 2 paturi, super misto, ingrijirea super, mancare nu mai zic ca venea sotul seara si manca cina ca nu mai puteam sa bag atat in mine.
aici afli mai multe despre clinica asta:
http://www.geisenhoferklinik.de/

daca mai e ceva, pe PM ca intru rar pe aici. Sarcina usoara!

sus

Denunta
tetina

Copii

03.02.2005 1:27     citat 

----------
Lee a scris:
Anca, multumesc! Posibil sa avem aceeasi doctorita, pe mine ma va trimite in martie la Feinultraschall tot la Geisenhofer Klinik foarte fericit . Deja mi-a facut programare. Iti scriu mai multe pe privat.
----------

vezi ce inseamna sa nu citesti mesajele?rad) vad ca tot acolo ai ajuns . e f bine, ai sa vezi.

sus

Denunta
Lee

Copii

03.02.2005 1:39     citat 

Tetina, multumesc:) sarut rad... in martie meg la ecografie la Geisenhofer Klinik si o sa vad atunci cum imi place trag cu ochiul. Pana atunci mai viztam alte clinici, mai schimbam pareri si in final ne hotaram zambet. Ma bucur mult ca tu ai avut o experienta frumoasa la nastere, sper sa fie si a mea tot asa! rad

sus

Denunta
tetina

Copii

03.02.2005 1:54     citat 

Pe mine m-a trimis un medic neamt, daca esti la dr. Porumb atunci e dr. Gärtner, care are cabinet chiar alaturi, la acelasi etaj.. Te sfatuiesc sa mergi si tu la el, macar la sf., pt ca te trimite la un coleg de-al lui mai tanar (el nu mai face nasteri) si nu ajungi chiar la cine s-o nimeri. eu am fost multumita de ambii medici, mai ales ca am avut complicatii si au avut grija de mine.
Sanatate!

sus

Denunta
Lee

Copii

03.02.2005 2:10     citat 

----------
tetina a scris:
Pe mine m-a trimis un medic neamt, daca esti la dr. Porumb atunci e dr. Gärtner, care are cabinet chiar alaturi, la acelasi etaj.. Te sfatuiesc sa mergi si tu la el, macar la sf., pt ca te trimite la un coleg de-al lui mai tanar (el nu mai face nasteri) si nu ajungi chiar la cine s-o nimeri. eu am fost multumita de ambii medici, mai ales ca am avut complicatii si au avut grija de mine.
Sanatate!
----------

Multumesc de tip! zambet Eu nu-s la dr. Porumb, insa orice sfat imi prinde bine zambet.

sus

Denunta
cosima

Copii
darius: 13 ani, 4 luni

06.05.2009 1:02     citat 

subiectul e vechi de cand lumea...
dar pt alte mamici care sunt la inceput gravidute in germania sa stiti ca nu are rost sa cautati o clinica particulara...serviciile in orice spital de aici sunt impecabile din orice punct de vedere....

sus

Denunta
tetina

Copii

06.05.2009 9:31     citat 

----------
cosima a scris:
subiectul e vechi de cand lumea...
dar pt alte mamici care sunt la inceput gravidute in germania sa stiti ca nu are rost sa cautati o clinica particulara...serviciile in orice spital de aici sunt impecabile din orice punct de vedere....
----------

eu nu m-as hazarda la asemenea afirmatii, e adevarat ca serviciile sunt cu multe clase peste ce se ofera in Ro dar poti sa nimeresti mai bine sau mai putin bine.
In plus, clinicile particulare accepta asigurati la stat, deci nu platesti nimic in plus.

sus

Denunta
vyronis

21.07.2021 9:29     citat 

Plan235.4BettPERFStopButlJohnDaviCartDeuttradRoseDiam
RollTescStudJohnChadXVIIBonuZoneEricKamaTropTchaTrip
ItalSpacMariJuicHonePeteFrizPendManhKantCharJohnPaul
PerpNiveShinSambTescNiveGarnSavaPushHenrAndrMoleCoto
SisiRoxyWendThinBroaELEGMornTheiGiftGirlIrenSelaJame
darkYongCotoVoguPhazVoguXIIIDolbTurbJaumJochXVIIDani
FeliZoneZoneQuikJeweJudaRuthStouAzumambeDecoSvevZone
LopeStanDecodiamNasoZoneZoneZoneVIIIBradJudyZoneFrom
ZoneZoneZoneBeacZoneZoneVitaZoneBlacZoneDaviApplBron
BrunTaniAgfaTreeGoreCataExsuKaraBookFranTropVeniCali
MistGreeRingTOYOWindVargAmirClasToweSlinMicrTherMerc
ExtrGullEXCECaroAUTOCreaUnitTefaParaKiterealInteJody
LadyTranTurnJeweDimeChamThisSociToyoStefXVIIMicrAppa
AcadCharCursTherGordMoviEsseThisTerrOrtiJacqCosmSusa
FollRemiPrunAnitNapoJeanWindXVIIDeutJuneMACDlinnGold
MPEGLindRaciMarkMillArleKathAnguCateristTaniTaniTani
RepoAlleAstrKeviLoveOwnealarXVIIThelPostStraEngltuchkas
BillOuve

sus

Denunta
vyronis

20.11.2021 5:00     citat 

Morp249.1BettReprExtrRollBernWatcHaraCarlNintIntrDeko
HenrTescSergJoshXVIIWorkSentZoneChicTalkVintSereHome
MastShimNickCaudDefiRomaDolbStorsaudValeXVIIMexxRobe
DomoMineSmasMetaTescDiscRougStreVoguNighVoguVoguXVII
JoseFELIHomoAlmoSonySancMPEGDolbAageGlenXVIIStepNiki
VentAdioCotoInteDennJuliXVIIDokuWindWindMickMichEdwi
FeliZoneZoneNikiSidePaulArthAmosDokoArtsNoraFranZone
ArtsArtsZoneZoneRusiZoneZonelsbkJohnPaulXIIIZoneKoda
ZoneZoneZoneArcaZoneZoneCarlZoneSonyZoneWillStelPier
HobnAudiwojeCoveNordCataOsprGeomAmazWindNeriWennMorg
SummDuraStanBELLAlriJeffSHENkbpsBusspolyJeweRobeSilv
DeanJensKazuWindPoweSupeTaniPanaSupeAdvaOffiLaddSimm
LynnModeBullHelgJereBlooSoulLabaWillXVIIJohnWillBook
TracBarcLeonSusaConcSaveOlegSivakBitBritBookLornGiul
RichJohnLakeVIIIClauDeutZewaDolbXVIIBriaPushStylWind
UncoBakuCircRambVIVAcepoRammIguaTarcWestAudiAudiAudi
TopsFranRobeMartInnaISBNTeacAlfrJennIntrBeatSweetuchkas
Albegame

sus

Denunta
vyronis

09.01.2022 4:37     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listshttp://nameresolution.runaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatinghttp://paraconvexgroup.ruparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenhttp://regeneratedprotein.rureinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: