· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > ptr fetele din Bucuresti (locuri de distractii pt. copil)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor ptr fetele din Bucuresti (locuri de distractii pt. copil)     
mumulina

Copii
Alexandra-Ioana: 24 ani, 5 luni
Teodora-Paula: 19 ani, 11 luni

14.01.2003 9:10   ptr fetele din Bucuresti (locuri de distractii pt. copil)  citat 

am nevoie de ajutorul vostru.
la inceputul lui februarie Alex implineste 5 ani. si cum are cam tot ce-mi poate trece mie prin cap (desi nu prea apreciaza) si, in plus ii plac fff mult plimbarile, ne-am gandit sa mergem toti trei (adica fara cea mica) intr-o excursie la Bucuresti. a cateva ori, a care nu stiu si care sunt instructive ptr copii (eventual testate pe copiii vostri).
ma ajutati, va rog?

[Modificat la data 12.2.2003 admin]

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani

14.01.2003 1:01     citat 

Iti spun eu ca sigur ii va placea in Mall. Stiu ca pustii prietenilor nostri sunt innebuniti sa mearga acolo. Mai ales sus, la ultimul etaj, la jocuri.
Ar mai fi Parcul Herastrau, cu gradina japoneza... teatrul de papusi Tandarica, Patinoarul Floreasca...
Daca imi mai vin idei, iti mai spun.

sus

Denunta
mumulina

Copii

14.01.2003 5:50     citat 

----------
citat:
Iti spun eu ca sigur ii va placea in Mall. Stiu ca pustii prietenilor nostri sunt innebuniti sa mearga acolo. Mai ales sus, la ultimul etaj, la jocuri.
Ar mai fi Parcul Herastrau, cu gradina japoneza... teatrul de papusi Tandarica, Patinoarul Floreasca...
Daca imi mai vin idei, iti mai spun.
----------

multumesc.
in Herastrau e o gradina japoneza, ca n-am inteles prea bine?

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 20 ani, 9 luni
Adelina: 12 ani, 6 luni

14.01.2003 11:06     citat 

poti sa-l duci si la gradina Zoologica de la Baneasa daca e in drumul tau!

sus

Denunta
SMOKY

14.01.2003 11:15     citat 

la gradina zoo..unde toate animalele dorm de obicei..pierdere de timp.....sau apar numai maimutele alea curioase cu fundul rosu
..un spectacol de circ ar fi bun...tandarica,ion creanga(teatre)..patinoar...

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

14.01.2003 11:29     citat 

hai mai anda... la copii le place... eu am dus-o pe fata vara trecuta, cand era destul de mica si eram sigura ca nu o sa inteleaga nimic... totusi, s-a iti pot spune ca la zoo la Ploiesti este mult mai misto, ea nu a-a timp, mai bine gasesti altceva.

Pupici la fete si mamici

sus

Denunta
mumulina

Copii

15.01.2003 9:01     citat 

am fost la Zoo si la Baneasa si la noi. ma gandesc ca e cam frig ptr plimbarile astea, nu credeti? la circ a cateva ori si nu as mai duce-o incerc sa-i fac o surpriza si sa o duc intr-un loc nou.

sus

Denunta
SMOKY

15.01.2003 11:35     citat 

..LA TEATRU de PAPUSI...AR TREBUI SA-I PLACA...NOI AM MERS LA TEATRU CIND AM FOST MICI si NU MAI VROIAM SA IESIM DIN SALA...SINT HAIOASE PAPUSILE ALEA...DAR de CE NU ASTEPTI SA VINA APRILIE CIND TOATE PARCURILE DIN BUCURESTI SINT SUPERBE..POMII SINT INFLORITI..CISMIGIUL si HERASTRAUL SINT MINUTATE...INVERZITE,PASARELE..FLORI...ATUNCI si LA BANEASA E MAI FRUMOS...PADUREA VERDE....VEZI si TU....FA-I O SURPRIZA LA TINE IN ORAS...DAR VINO IN BUCURESTI CIND SE INCALZESTE...

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

15.01.2003 11:41     citat 

Roxane: eu am crescut in Ploiesti si habar-n-aveam ca exista Gradina Zoo acolo! surprins zi-mi si mie pe unde e... poate cand mergem la bunici o vizitam si pe aia... fi-mea e inebunita dupa animale... mai degraba se uita la Animal Planet decat la desena animate!

sus

Denunta
mumulina

Copii

16.01.2003 7:16     citat 

----------
citat:
..LA TEATRU de PAPUSI...AR TREBUI SA-I PLACA...NOI AM MERS LA TEATRU CIND AM FOST MICI si NU MAI VROIAM SA IESIM DIN SALA...SINT HAIOASE PAPUSILE ALEA...DAR de CE NU ASTEPTI SA VINA APRILIE CIND TOATE PARCURILE DIN BUCURESTI SINT SUPERBE..POMII SINT INFLORITI..CISMIGIUL si HERASTRAUL SINT MINUTATE...INVERZITE,PASARELE..FLORI...ATUNCI si LA BANEASA E MAI FRUMOS...PADUREA VERDE....VEZI si TU....FA-I O SURPRIZA LA TINE IN ORAS...DAR VINO IN BUCURESTI CIND SE INCALZESTE...
----------

ai dreptate, dar singura surpriza din orasul nostru e sa-i organizez ziua la McDonald's, ceea ce si fac. altceva...poate vine Roxane cu o idee.
Anne, Zoo nu este chiar in Ploiesti, este in parc la Bucov.

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

16.01.2003 11:56     citat 

merci mumulia... cand s-o face cald dam o fuga! e mai frumos ca la Baneasa?

sus

Denunta
mumulina

Copii

17.01.2003 9:11     citat 

----------
citat:
merci mumulia... cand s-o face cald dam o fuga! e mai frumos ca la Baneasa?
----------

mandria mea de ploiesteanca ar zice ca da. parca totusi erau mai multe animale la Baneasa, insa stiu ca au mai adus in ultima vreme si la Ploiesti..asa ca, va las sa va faceti singuri o parere. sau poate ne facem impreuna.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani

17.01.2003 9:57     citat 

Iti spun eu ca o sa ii placa in Mall zambet

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

17.01.2003 11:05     citat 

Pentru Mumulina: eu am terminat liceul Mihai Viteazu in 1993... am locuit la o statie de tranvai de gara de sud... tu pe unde stai... si cam cati ani ai? mai stii? s-ar putea sa ne si cunoastem! foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: