· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Felicitari > Sint fericita! Sint din nou matusa!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Sint fericita! Sint din nou matusa!     
Cora

16.01.2003 7:56   Sint fericita! Sint din nou matusa!  citat 

Sint asa de fericita, ca-mi vine sa pling si nu ma pot abtine sa nu va comunic si voua ca de astazi mai am un nepotel - Daniel (3.1kg), nascut prin cezariana. foarte fericit
Este baietelul sorei sotului, cea despre care ma plingeam acum citeva luni ca a suferit dezlipire de placenta.

Cezariana a fost optiunea din start, datorita virstei, tratamentelor de fertilizare, placentei, etc.
Colul s-a deschis insa astazi dimineata si desi era programata cezariana pe 25 ianuarie, au facut-o rapid in seara asta. Ma intreb insa cite kilograme ar fi avut baietul de se nastea la termen pe 5 februarie.surprinsfoarte fericitfoarte fericit

Mihaela si Chris, va astept acum pe voi, ca eu aveam 3 gravidute cu termene cam in aceeasi perioada.trag cu ochiul Mai va am pe voi 2.scot limba

sus

Denunta
Ami

Copii
David Alexandru: 17 ani, 6 luni
Luca Gabriel: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

16.01.2003 8:03     citat 

Sa-ti traiasca nepotelul si sa fie sanatos:). Sanatate multa mamicii si refacere rapida.
Numai bine!

sus

Denunta
lilith1967

16.01.2003 8:17     citat 

Sa va traiasca si nepotul si mamica si taticu'!

sus

Denunta
madeline

Copii
madeline

16.01.2003 8:23     citat 

Felicitari! Sa va traiasca si sa fie sanatos.....

sus

Denunta
sumisa

Copii
Daria Ioana: 20 ani
Andrei Alexandru: 16 ani
Matia Stefan: 12 ani, 3 luni

16.01.2003 9:29     citat 

FELICITARI!!!!!!! Sa aveti parte de un nepotel sanatos si voios, parintii sa fie si ei sanatosi si fericiti alaturi de puiut. Iar pentru proaspatul unchi si matusa eu una va doresc sa va mearga toate asa de bine incat sa va puteti vedea nepotelu cat mai repede in Romania( si poate atunci si pe mine:o)

sus

Denunta
georgia

Copii
Vlad Bogdan: 17 ani, 2 luni

16.01.2003 11:26     citat 

Felicitari!!! Sa va traiasca, sa fie sanatos si mancacios. 3.100 kg cu cateva sapt inainte, chiar cate kg ar fi avut?
Imi pare bine ca totul s-a terminat cu bine, mamicei ii doresc refacere usoara si nopti linistite!

sus

Denunta
SMOKY

16.01.2003 11:37     citat 

..sa va traiasca,sa fie sanatos si sa va aduca bucurii .....si voua ca unchi dar si parintilor lui ( in special)..........numai bine.........

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 17 ani, 4 luni
Adelina: 9 ani, 1 luna

17.01.2003 12:03     citat 

Bravo matusico... sper sa fie un copilas cuminte, frumos si destept... sa va traiasca...

sus

Denunta
Roxane

Copii
Carla Alexandra: 20 ani, 7 luni

17.01.2003 7:51     citat 

Sa-ti traiasca nepotelul mai matusico, sa fie sanatos, cuminte si sa aiba parte in viata numai de bucurii.

Pupici la copii, nepoti si matusici

sus

Denunta
buburuza

Copii
MARK MULLER

17.01.2003 9:44     citat 

....felicitari matusico, sa-ti traiasca nepotelul sa fie sanatos, si multa fericire parintilor. foarte fericit foarte fericit

multa fericire si tie Cora.

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

17.01.2003 9:50     citat 

<font color=NN55FF>Sa-ti traiasca nepotelul Cora, sa fie sanatos, sa aiba parte de tot norocul din lume si sa le aduca parintilor lui numai bucurii.</font>

sus

Denunta
Cora

18.01.2003 12:20     citat 

Dragelor, mamicilor, va multumesc din suflet pt. urarile voastre frumoase. Sanatate multa si fericire si voua alaturi de bebeii si sotii vostri.

Nepotelul, din ce am aflat astazi la telefon este "cel mai frumos copil, are pielea alba si fina, are obrajorii cei mai dragalasi, capul rotund si frumos ..." - asta este descrierea maicutei lui.trag cu ochiul Intra repde in rindul mamicilor, nu? daca-si lauda atita minunea?scot limba:D

[Modificat la data 17/1/2003 Cora]

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 17 ani, 8 luni
Hanna: 14 ani, 3 luni

18.01.2003 9:25     citat 

normal, cu asa o cumnata? foarte fericit
numai bine la toti 3!

sus

Denunta
Denise

Copii
Tyron.B: 17 ani, 10 luni
Imara Romina Luona: 13 ani, 3 luni
Amylyn: 19 ani, 1 luna

18.01.2003 11:26     citat 

FELICITARI MAI CORA SI DEASEMENI FELICITARI PT. NOUA MAMICA

multa sanatate la bb

sus

Denunta
dana

Copii
Mihai Tudor: 16 ani, 4 luni

19.01.2003 1:17     citat 

Felicitari Codruta tuturor! Asa un eveniment si nu mi-ai spus cand am fost pe chat???? De fapt am inceput eu cu problemele mele si ...cred si eu ca nu ai mai apucat.
Ii doresc micutului Daniel o viata lipsita de griji si voua tuturor numa' bine!

Cu drag, Dana si Mihai

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: