· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Sportul pentru copii > Clubul "Micii Campioni" - inot
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul "Micii Campioni" - inot     
dodosasha

Copii
S
P

14.02.2005 6:56   Clubul "Micii Campioni" - inot  citat 

Buna! A auzit cineva de Clubul Micii Campioni din Bucurestii Noi condus de Dna Georgeta Sultana asistenta la Spit Municipal? Este un club specializat in inot, masaj, scufundari pentru copii si nou-nascuti. Eu vreau sa-l duc pe Sasha peste vreo luna, doua. A fost cineva acolo? Sau la alte piscine? Cand ati inceput inotul cu bebelusii vostri?
Eu am abonament la un club din Bucuresti si as vrea sa-l iau cu mine la piscina mai incolo dar cred ca inainte ar fi bine sa invete si sa se acomodeze cu piscina intr-un loc special pentru bebelusi.
Ce parere aveti? As dori ceva informatii si pareri pe aceasta tema.
Multumim.

sus

Denunta
Dodutz

14.02.2005 7:08     citat 

Eu am inceput inotul cu fiul meu cind avea aproape doua saptamini, d-na georgeta Sultana a venit acasa, m-a invatat ce miscari trebuie sa fac cu el in cada, m-a supravegheat ea o data si mi-a spus ca, timp de 5 luni, trebuie sa repet in fiecare seara scufundarile pe care m-a invatat ea sa le fac cu bebe. Dupa vreo jumatate de an, a venit iar si am invatat alte miscari, mai complexe. Poti duce copilul la bazin cind implineste virsta de un an si are toate vaccinurile specifice virstei facute.
Eu nu am mai fost, intrucit era prea scump pentru mine, ceva in jurul a doua sute de dolari lunar, in urma cu 2 ani.
Nu stiu ce virsta are copilul tau, dar iti recomand (asa cum le recomand tuturor mamicilor) sa faci inot cu bebe imediat de la venirea acasa din maternitate, avantajele fiind ca: micutul isi intareste sistemul imunitar, isi dezvolta mult mai bine musculatura, nu va avea niciodata mizerie in nasuc, intrucit, cind il scoti din apa, de cele mai multe ori stranuta si, prin urmare, elimina mizeria.
Daca iti permiti, du-l si la bazin! Daca vrei, iti pot scrie pe privat nr. de tel. al d-nei Georgeta Sultana.
Mult succes!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

14.02.2005 7:21     citat 

Multumesc Dodutz, am gasit nr de telef al dnei Georgeta. Sasha are 3 luni si jum acum. Eu nu am facut chiar inot si scufundari, dar baita o facem in multa apa, nu ferim urechi sau nasuc intrat in apa si, intr-adevar, nu avem probleme. Eu imi doresc sa se obisnuiasca cu o piscina mare pt a putea sa-l iau cu mine la club. Poate vom face o vizita la club, asa, orientativ.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 19 ani, 4 luni

15.02.2005 8:39     citat 

Dodosasha, imi poti da si mie numarul de telefon de la acel club de innot pentru copii? Multumesc anticipat!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

15.02.2005 10:45     citat 

Eu am gasit si un site al clubului. Iata coordonatele: www.miciicampioni.ro // e-mail: [email protected] // tel:0722.587.868.
Daca ajungi curand pe acolo te rog sa-mi spui si mie ce impresie ai. Eu sper sa ajung cam peste 2 sapt sa vad si eu despre ce e vorba.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 19 ani, 4 luni

16.02.2005 3:46     citat 

Multam fain de tot. Imediat ce ma documentez, am sa iti spun si tie.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani, 11 luni

16.02.2005 4:37     citat 

Am intrat si eu pe site. Eu auzisem de la niste cunostinte ca se fac cursuri la Municipal. Oricum mi se pare cam scump, adica clar nu oricine isi permite; poate dupa 6 luni o sa incerc si eu, pana atunci am botezul rad

sus

Denunta
piticut

Copii
Burlacu Mihnea

09.03.2005 1:21     citat 

nu ca as vrea sa incerc acasa, dar ce miscari se pot face in cada sau sub apa pt a invata bb cu innotul?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

09.03.2005 7:22     citat 

inca nu am ajuns la acel club. dupa ce voi afla am sa va comunic. si eu sunt f curioasa sa stiu cum trebuie sa te joci cu un copil in apa si cum se fac diverse exercitii acvatice.

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 10 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 11 luni

09.03.2005 7:36     citat 

Dodoshasa bebelusa mea a facut otita ca i-a intrat apa in urechi..cica...asa mi-a zis dr Orl...eu o stergeam dupa fiecare baie...dar cum impaci si capra si varza dc vreau sa fac si eu lectii subacvatice cu ea?!!!

sus

Denunta
piticut

Copii
Burlacu Mihnea

10.03.2005 9:25     citat 

eu nu la-m ferit pe mihnea niciodata de apa, nici in cadita lui (ca acum facem baie in cada cu tati), adica urechile nu le-am ferit caci el vroia mereu sa se joace in apa si rebuia sa il las cu apa multa, era placerea lui si era pacat sa ii stric joaca. Si nu a patit niciodata nimic la urechiuse...

sus

Denunta
LuanaC

Copii
Sasha: 17 ani

17.03.2005 10:10     citat 

se mai fac si alte cursuri de innot pt bebelusi si nu sint asa de scumpe. Noi mergem de vreo doua luni la Crown Plaza, unde se organizeaza aceste cursuri ,si sunt foarte multumita, iar doamna care le-a initiat, dna. vania, este o persoana de exceptie. Incearca sa iei legatura si cu ea iar pentru mai multe detalii vezi www.activecenter.ro
Sper sa iti fie de folos informatia.

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii
Iustin Cristian Hittu: 17 ani, 1 luna

17.03.2005 11:27     citat 

----------
abramburica a scris:
Dodoshasa bebelusa mea a facut otita ca i-a intrat apa in urechi..cica...asa mi-a zis dr Orl...eu o stergeam dupa fiecare baie...dar cum impaci si capra si varza dc vreau sa fac si eu lectii subacvatice cu ea?!!!
----------

Otita nu e numai de la apa. Putea sa fi luat un microb din aer sau de oriunde. In burtici la noi nu mai faceau otite intrebare intrebare si acolo era lichid berechet rad

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

17.03.2005 5:30     citat 

multumesc mult luana. voi intra pe adresa pe care mi-ai dat-o si cat de curand voi veni si eu.

nici noi nu am ferit urechiusele de apa si nu am avut probleme. il sterg bine dupa baita si...gata.

sanatate maxima la toata lumea

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani, 11 luni

21.03.2005 7:40     citat 

http://www.activecenter.ro/gimbb.htm - si aici e de inot

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  »
Data este GMT + 2 Ore