· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Cine stie un site cu poze sau modele costume dama?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Cine stie un site cu poze sau modele costume dama?     
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

12.02.2005 12:15   Cine stie un site cu poze sau modele costume dama?  citat 

Cine stie un site cu poze sau modele costume dama?

Ma gandesc pentru botez.
Am fost la croitoreasa, dar nu prea am timp sa frunzaresc la ea reviste.

Pupicic.

sus

Denunta
Carmella

13.02.2005 9:00     citat 

vrei ceva mai de seara sau ceva care sa mearga si pe strada ?

sus

Denunta
Loreena

Copii

13.02.2005 11:44     citat 

Ceva mai de zi, dar mai deosebit. Adica nu sa merg in autobuz cu el rad

sus

Denunta
bac

13.02.2005 2:33     citat 

incearca aici http://www.otto.de/is-bin/INTERSHOP.enf...Page=&ls=0 sau cauta la www.otto.de sau www.nekermann.de dupa dammen mode anzüge. poate gasesti un model care sa iti placa

sus

Denunta
Loreena

Copii

13.02.2005 8:06     citat 

mercic mult

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

13.02.2005 8:18     citat 

Anzüge sunt costume barbatesti, eventual si costum de dama cu pantaloni (de aceea link-ul corect de la Otto ar fi http://www.otto.de/is-bin/INTERSHOP.enf...4dwL_c6J), Kostüm e costum de dama, si Damen se scrie doar cu un m. Si Neckermann se scrie de fapt cu ck, dar am constatat ca si-au rezervat si nekermann.de, probabil tocmai din motive de posibila confuzie. zambet
Nu spun acum ca sa il/o critic pe bac, ci ca sa o ajut pe Loreena. zambet
Parca citisem undeva (am visat oare?) ca Loreena cauta de fapt deux-pieces, deci cu fusta, nu cu pantaloni.

Ar mai fi si www.quelle.de, tot asa, poti cauta Kostüm in campul "Suchen" respectiv "Suchen und Finden".

sus

Denunta
Carmella

14.02.2005 9:57     citat 

Am gasit la Xandra niste costume faine de tot, fusta si sacou, roz si galbui ... cu tivul la fusta nesurfilat si reverul la sacou la fel, doar tighelite cu o bentita lucioasa, iar tesatura e ca de sac. Mi se pare foarte potrivita tinuta pentru un eveniment ca botezul.

sus

Denunta
Loreena

Copii

14.02.2005 2:54     citat 

Merci mult, cu fusta as vrea................ca destul am purtat pantaloni in sarcina. Si pantalonii ma avantajeaza. Eu am corpul nu foarte subtirel, mai degraba putin mai de "italianca", sanii mari si coapse mai mari, nu foarte, asa ca eu ma gandisem sa imi fac o fusta conica, un sacou cambrat si cu un decolteu mai adanc, dar nu foarte decupat. Ceva intre sexi si elegant clasic. Am fost la croitoreasa si m-am gandit la un model; oricum ea m-a sunat si a zis ca i-au mai venit cateva idei, si pentru sacou si pentru bluza, a facut un desen; de-abia astept sa il vad, dar mai dureaza un pic...este in cautare de materiale conform cerintei mele. As vrea niste culori gen roz, mov, lila ceva in genul asta, dar o culoare placuta, calda, nu tipatoare.
Acum stau si ma gandesc ca poate imi fac si fusta si pantalon daca tot imi fac..........dar sa vad si cat imi cere ca mai sunt si cheltuielile de botez.

Ah si inca ceva exista la siteurile respective optiunea de a alege limba, de ex sa apara in engleza? Eu m-am uitat pe acolo dar imi cam prind urechile. E grea germana, in engleza, franceza, italiana sau spaniola inteleg ceva dar germana e cu totul altfel si chiar nu o stiu deloc.

Pupicic si merci inca o data.

sus

Denunta
Loreena

Copii

14.02.2005 3:02     citat 

quelle am gasit in franceza

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore