· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Etapele dezvoltarii > Cand pot sa ii fac baie in cada?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Cand pot sa ii fac baie in cada?     
salhiuta

Copii
nadine salheya
nadine
am nascut deja!

28.01.2003 12:53     citat 

Eu n-am avut suport la Nadine dar se gasesc niste colaci speciali care sint dubli si au un scaunel si o perinita pt sustinerea capului ca si la portbebe si este foarte util pt. baia in vana.Eu i-am facut baie in colac de la 5 luni si era asa de fericita.Cind a crescut putin mai mare i-am pus si jucarii in apa dupa care era innebunita.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 6 luni
Hanna: 16 ani, 1 luna

28.01.2003 2:05     citat 

----------
citat:

P.S. Eu sint total impotriva mersului intr-o piscina publica cu un copil mai mic de 1 an. Nu va luati de mine, dar am un "fix" cu virusi si microbi de care ma pot feri daca pot.trag cu ochiul
[Modificat la data 27/1/2003 Cora]
----------

nu cred ca e problema de virusi microbi etc. ci mai degraba cu ce se dezinfecteaza apa! in germania stiu ca se foloseste clorul, dar in ungaria s-a inventat o substanta care nu mai este deloc toxica. unde se foloseste clorul nu e indicat mai mult de 1 data pe saptamana.
am uitat complet de suporturile pt. bebe in vana! eu am aflat prea tarziu de ele. odata am incercat un scaun cum zicea puricel si nu a mai stat.
ceea ce mi se mai pare mie important pt. vana este sa ai ceva plastic sau carpe sa nu alunece bebe.

sus

Denunta
laurk1

23.03.2013 10:40     citat 

Este f important sa faci dus in fiecare zi si sa te mentii mereu curata. Iata cele mai bune sfaturi pt a face un dus racoritor http://cumfacsa.ro/moda-stil/intretiner...a-faci-dus

sus

Denunta
cristina41975

Copii
Didi: 14 ani
Andu: 11 ani, 11 luni

23.03.2013 3:00     citat 

----------
laurk1 a scris:
Este f important sa faci dus in fiecare zi si sa te mentii mereu curata. Iata cele mai bune sfaturi pt a face un dus racoritor http://cumfacsa.ro/moda-stil/intretiner...a-faci-dus
----------

Exceptand reclama la blogul tau, pot sa intreb ce naiba relatie este intre acest topic si ce scrie la tine la sfaturi????? Si un copil de 12 ani stie ca trebuie sa fie atent la temperatura apei, sa se clateasca bine, sa se usuce dupa dus ... Eu te rog sa ne lasi in pace cu aceasta reclama a acestui blog care nu este asa complex cum vrei tu sa crezi!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: