· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Obiceiuri , traditii si credinte > Pentru musulmani / musulmance
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Pentru musulmani / musulmance     
Carmella

16.03.2005 5:04     citat 

----------
Dodutz a scris:
----------
dadriana a scris:
Avea ochi albastri sau verzi, era tinerel, si avea rachiu.
----------

Mai, acu' e prea tirziu... plang sau sunt foarte trist rad Cu rachiul nu ma "impacam", da' poate reuseam sa-l dezvat de obicei trag cu ochiul
----------

Rachiu ? surprins Cred ca dadriana a vrut sa zica altceva ... poate rock you zambet

sus

Denunta
Dodutz

16.03.2005 6:47     citat 

----------
Carmella a scris:
----------
Dodutz a scris:
----------
dadriana a scris:
Avea ochi albastri sau verzi, era tinerel, si avea rachiu.
----------

Mai, acu' e prea tirziu... plang sau sunt foarte trist rad Cu rachiul nu ma "impacam", da' poate reuseam sa-l dezvat de obicei trag cu ochiul
----------

Rachiu ? surprins Cred ca dadriana a vrut sa zica altceva ... poate rock you zambet
----------

rad rad rad rad rad rad rad rad rad Ei, uite ca la asta nu ma gindisem! Pai, daca e asa, mai, Carmella, io acu', in secunzica asta as vrea adresa lui, ca ma duc dupa el la 'Stanbul, bre! rad rad rad

sus

Denunta
roxxanaa

03.08.2008 10:14     citat 

Dak Vreti sa ma intrebati ceva despre religia ISlAm o puteti face jtiu f multe chestii..nu ma intrebati de traditzi pt ca alea nu le jtiu f bine in rest..totul despre coran ..Contradictiile din bilblie..:*...sunt de religie crestina ortodoxa dar ma intereseaza ff multe religia ISlam..:*j jtiu multe.am fost la moschhe..da adev e ca barbati j femeile se roaga separat[/b]

sus

Denunta
ayah

15.06.2009 10:00     citat 

buna tuturor...nu as vrea sa se supere nimeni, insa mi se pare ca vb despre o religie, fara a avea nici cele mai mici cunostinte despre ea. nu poti din auzite sa iti faci o parere. de ce nu cautati fiecare sa cititi despre islam, sa faceti comparatie intre biblie si coran, sa cititi hadeethurile Profetului saws, sa vedeti marele respect pe cale musulmanii il au pt Profetul Isus as, care are dedicat un capitol din sfantul Coran. (Numele Profetului Isus as apare de mai multe ori decat numele Profetului Muhamad saws.)
Daca vreti mai multe detalii ma puteti contacta, pentru ca ma gandesc ca nu am voie sa postez aici legaturi spre alte forumuri sau site-uri.
Va multumesc mult! Si va astept cu intrebari.
o seara buna!

sus

Denunta
Mihaela_Eid

am nascut deja!

25.06.2009 4:58     citat 

pentru ayah: de unde esti?

sus

Denunta
ayah

27.06.2009 11:05     citat 

salam aleikoum....din constanta surioara zambet cred ca am mai vb pe mess da nu stiu sigur..fe aman allah

sus

Denunta
Mihaela_Eid

am nascut deja!

28.06.2009 1:37     citat 

aleikom assalam... foarte probabil. si eu tot din constanta sunt rad
oricum iti las id-ul meu de yahoo: mihaela_eid

sus

Denunta
ayah

28.06.2009 7:46     citat 

te-am adaugat..in sha allah vorbim. foarte fericit te pup wa salam alk wr wb

sus

Denunta
ingeras24

24.02.2010 4:28     citat 

Salutare la fete, ma scuzati ca ma bag si eu in seama, vroiam sa stiu daca a aparut Coranul in limba romana? Am vazut o emisiune facuta la C-tza si spuneau ca inca se lucreaza la acesta, sau daca gresesc, cineva ma poate lamuri ?
Multam

sus

Denunta
carmenus_1981

Copii
Sara - o frumusete de fata
11 ani, 8 luni

24.02.2010 4:50     citat 

eu coranul l-am cumparat din librarie,acolo-l gasesti

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

24.02.2010 4:52     citat 

ingeras, doar electronic am gasit, in schimb chiar doua variante. zambet
http://tanzil.info/

Acolo trebuie sa mergi la Translation si sa alegi in stanga romana, iar aici e o varianta PDF:
http://www.islam.ro/coran.pdf

dar cred ca-s traduceri diferite.

sus

Denunta
ingeras24

26.02.2010 12:33     citat 

christa iti multumesc, am de citit 700 si ceva de pagini zambet
multam mult!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore