· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Ce fel de lapte praf folositi?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor Ce fel de lapte praf folositi?     
marcele

am nascut deja!

19.03.2005 11:45     citat 

Eu o alimentez pe Elena Ecaterina mixt. Mananca Milumil 1 si il tolereaza foarte bine. Am incercat cu bebelac si nu il accepta in schimb nepotelul meu bea bebelac si ii merge foarte bine. Depinde foarte mult de reactivitatea fiecarui copil.

sus

Denunta
iutzulica

17.02.2006 11:28     citat 

fiului meu iam dat de la 3 luni sio sapt humana hn pt ca avea diaree,dupa o sapt lam dres la burta si iam facut trecerea la humana 1 .la 5 luni lam trecut pe humana2 si de la 8 luni ii dau humana3.e inebunit dupa humana.nu lasa niciodata in biberon nimic,nici cand e racit.rade tot.e gras,frumos si sanatos.uitativa la fotografiile cu el de la profil poze exclamatie si o sal vedeti.de mentionat.nu este obez!!!este doar urias cu totul.are 10.500 si 80 cm la aproape 11 luni.si are carnea super tare pe el.mentionez ca nui dau biscuiti,iar paine o feliuta transparenta o data la 3 zile.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 13 ani, 10 luni
Denis Costin: 7 ani, 2 luni

20.02.2006 9:35     citat 

Eu nu am dat decat Milumil 1 si 2 pentru ca era foarte slaba si era nevoie de ceva bun si usor de digerat.
Este ok nu a constipat-o niciodata ba din contra avea scaune putin pastoase (asta pana sa incep diversificarea zambet ca dupa au fost plastilina rad ).
Dupa ce isi va reveni complet cu greutatea vreau sa trec la Lactovit ca asa se da de la primarie ca ma rupe 2 milioane pe luna laptele. Mai ales ca noi suntem departe cu diversificarea mancam deja carne, oua .....

sus

Denunta
manu31

20.02.2006 11:51     citat 

N-o fi bine sa-i schimbi laptele, dar cateodata nu ai de ales. Eu i-am dat de la inceput Humana, iar acum are aproape 7 luni si de o vreme a inceput sa manance foarte prost laptele, ba il si refuza de nenumarate ori, cantitatea de lapte/per zi mancata scazand dramatic.
Vazand ca nici in greutate nu mai ia, m-am gandit ca ori s-a plictisit de Humana ori nu-i mai place, asa ca am fost nevoita sa il schimb.
I-am dat Milumil, si vad ca a inceput sa pape mai bine, nu grozav dar orsicat.Habar n-am daca l-a acceptat pt ca e mai dulce, sau pt ca are alt gust, dar eu ma bucur ca bea cat de cat.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 13 ani, 10 luni
Denis Costin: 7 ani, 2 luni

21.02.2006 7:52     citat 

te sfatuiesc sa ii faci hemograma completa. Lipsa poftei de mancare se poate datora fie unei carente in fer fie de la dintisori. Dar pentru siguranta ... eu am facut analizele fetei desi dr zicea ca e ok si m-am trezit cu o anemie frumoasa. De aceea nu lua in greutate..... scot limba
PS analiza nu costa mult eu am dat 100 mii si ii ia din deget sange.

sus

Denunta
ciocolata_chinezeasca

Copii
Emil Alexandru: 13 ani, 8 luni

28.02.2006 12:15     citat 

manu31, exact la fel am patit si noi! doar ca la 4 luni si 1 sapt trist din ce in ce mai putin lapte / zi . asta la trecerea de la humana 1 la h2. am crezut ca il doare gatul ca era flamand si statea cu laptele in gura si se uita la mine sau plangea. si desi am revenit la h1, tot refuz. am fugit la supermarket si i-am cumparat milumil 2 si nan1. i-am dat nan1 pe care il bea oarecum. el manca si 180 - 200 ml la o masa, acum maxim 150 (si asta cand e somnoros). bea undeva intre 80 si 130 ml / masa. dar, subscriu parerilor de mai sus - nu te uiti la bani cand bebe nu papa!!

va pup si sa aveti bebei mancaciosi!

sus

Denunta
cami2bubulina

Copii
Rares-Mihai: 13 ani, 8 luni

07.03.2006 11:38   .  citat 

Buna fetelor,eu sunt Cami si am un bebe in varsta de 5 luni si o sapt.De cand l-am nascut a fost fff mancacios.Am nascut prin cezariana si toti copii nascuti astfel la prima masa papa 25 ml lapte,al meu 50ml si in cateva zile a ajuns la 100ml.Acum mananca 200 ml seara si 200 dimineata.De la inceput a papat mixt san +lapte praf.Asta pana la 4 luni cand am intarcat fara voia mea.Mereu a mancat Lactovit si nu am avut nici o problema.Nu l-am schimbat pt ca ii merge super bine cu el si nu are sens.Acum are 7300 gr si 67 cm.Nu consider ca-i vorba de fitze ,fiecare face cum crede mai bine pt bebele ei.Sunt copii si copii,unii mai mancaciosi,altii mai sclifositi,important este sa fie sanatosi ceea ce va doresc din tot sufletul .Va pup. sarut

sus

Denunta
crisa77

Copii
teodor matei: 13 ani, 7 luni

29.03.2006 10:01     citat 

salutare fetelor
apropos de lapticul de bebe, eu ii dau milumil 2 si sunt foarte multumita de cum creste bebe cu el...a luat foarte bine in greutate, e vioi, se satura... chiar ma bucuram ca-i merge asa bine. zilele trecute , o colega mi-a zis ca milumilul nu ar fi sanatos... ca are amidon care il umfla pe bebe si dupa o administrare mai indelumgata duce la obezitate... spunea ca si doctorita ei i-a confirmat.... eu parca nu as crede... voi ati auzit de asa ceva? prostit

pupaturi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: