· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > mamici .........cu "pasarici"
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor mamici .........cu "pasarici"     
SSimona

Copii
MAYA: 17 ani, 3 luni
ALBERT: 12 ani, 10 luni

19.03.2005 5:50     citat 

Bepanthen e o crema, un unguent care previne sau vindeca iritatiile ( de la poponeata ). Eu l-am folosit si pt ragadele de la san.

sus

Denunta
marypoppins_2

19.03.2005 7:29     citat 

Da, stiu cat costa. De Sab Simplex am scapat foarte fericit Eu am primit doua sticlute cadou de la o doamna draguta tare, iar una din ele este neinceputa (sticluta, nu doamna rad ). Am promis unei proaspete mamici de aici din bloc de la mine ca i-o dau. Gratis, of course trag cu ochiul
Dealtfel, pana acum, eu nu am luat nimic gratuit. Desi nu fabric bani noaptea... ochi peste cap
Pa.

sus

Denunta
Elody

Copii
ELODIE: 17 ani, 8 luni
Solene-Amandine: 14 ani

19.03.2005 8:02     citat 

si eu o strerg cu servetele umede cind schimb pampersul,si apio o dau cu un spray antibacterien special pt bebe.Nu stiu dac in Rom exista.Sanatate la pasarici sarut trag cu ochiul !!!

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani, 4 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 6 luni

19.03.2005 10:30     citat 

Mary dc bebeul este inscris la medic de fam este obligat sa-ti dea med gratuit gen vigantol, sab simplex, vit c de la sicomed...mie doar calciu nu mi-a dat gratuit pt ca cel care mi-a zis sa-i dau nu era pe lista si este mai bun decat cele de pe lista!!!Ceva nu este in regula cu dr tau dc nu-ti da medic pt bebe gratis!!!

sus

Denunta
abramburica

Copii

19.03.2005 10:31     citat 

Scuze la medic pediatru...mie dr pediatru imi da retetele gratuite!!!

sus

Denunta
marypoppins_2

19.03.2005 10:45     citat 

Abramburica draga, imi da medicamente gratuite, dar, cand a venit la prima vizita, chemata de mine, of course, a uitat sa-si ia carnetul cu retete socat Si, am luat vigantolul si toate celelalte cu banii jos.
Cand am mai avut nevoie de ea, nu a putut veni, si mi-a zis prin telefon ce sa cumpar. ochi peste cap Si tot asa.
Ultima oara cand am fost la un control de rutina, ma intreba ea pe mine ce medicamente sa-mi dea... Si, tot cu mana goala am iesit din cabinet.
Acum, de ex., maine mi se termina sticluta de vigantol. Si, iar o cumpar, ca n-am de unde sa iau reteta duminica si nici intr-o alta zi nu m-am putut duce, ca e departe si ar fi trebuit sa ma duc cu fata.
Dar stii ce fac cand ma duc la vaccin? Ii cer un pomelnic de reteta, sa fie acolo de toate. Pai, ce naiba, ca doar nu am pagubit-o cu nimic. foarte fericit
sarut

sus

Denunta
mamasipuiu

Copii
Teodora Alexia: 17 ani, 7 luni

19.03.2005 11:54     citat 

Toate produsele pt copii prescrise de medic pe reteta sunt gratuite. ceretii medicului sa va scrie reteta pt orice medicament de la Vigantol, Bepanten pana la siropurile pt tuse, febra. De ce sa dati banii cand sunt gratis! trag cu ochiul

sus

Denunta
abramburica

Copii

19.03.2005 11:56     citat 

A si inca ceva mie vigantolul la o luna de zile mi-l schimba cu alta sticlutza ca tot de la cab mi-l da...si mereu imi zice sa-i aduc aminte si sa scriu data pe el cand il iau si sa nu-l tin mai mult de o luna de zile...de ce nu stiu exact sa va zic!!!

sus

Denunta
muttzi

20.03.2005 10:06     citat 

----------
abramburica a scris:
A si inca ceva mie vigantolul la o luna de zile mi-l schimba cu alta sticlutza ca tot de la cab mi-l da...si mereu imi zice sa-i aduc aminte si sa scriu data pe el cand il iau si sa nu-l tin mai mult de o luna de zile...de ce nu stiu exact sa va zic!!!
----------

Cica s-a descoperit mai nou ca dupa o luna vigantolul isi pierde proprietatile. Acuma sunt pareri si pareri. Unii doctori recomanda schimbarea sticlutei o data pe luna altii o data la 3 luni. Se barfeste ca s-ar fi lansat acest zvon ca si strategie de marketing ca sa se vanda mai mult vigantol... Oricum ar fi bine sa fie tinut departe de caldura si in cutiuta de carton chiar daca sticla este colorata. Lumina si caldura il strica. Eu am hotarat sa-l schimb o data pe luna ca sa fiu sigura.

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

20.03.2005 1:08     citat 

pe prospectul vigantolului scrie ca este valabil 6 luni de la deschidere..evident daca este tzinut in conditziile indicate..ferit de lumina si de temeraturi ridicate..banuiesc ca propsectul este mai credibil decat ce spune unul si altul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
muttzi

20.03.2005 1:21     citat 

Problema este ca medicii se contrazic si nu stii ce sa mai crezi nervos

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

20.03.2005 3:52     citat 

mai degraba cred propsectul producatorului, care poate avea mari pb daca indicatziile sunt false, decat dr....daca ar fi dupa ei..ai ajunge la pepeni rad rad rad rad

sus

Denunta
muttzi

20.03.2005 5:07     citat 

Cand este vorba de copilul meu prefer sa fiu mai precauta, mai ales ca acest medicament este gratuit zambet

sus

Denunta
miri2005

Copii
radu cristian: 21 ani, 7 luni
miriam daniela: 17 ani, 3 luni

21.03.2005 7:49     citat 

Fetelor, atentie la Bepanthen! Provoaca dependenta. Folositi-l doar cand pielea este iritata, nu... preventiv.

sus

Denunta
muttzi

21.03.2005 9:28     citat 

Miri eu nu stiam trist asa ca merci de informatie. Nu l-am folosit decat cand avea pielea rosie, dar este bine de stiut.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: