· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Vergeturi. Stie cineva vre-un remediu?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Vergeturi. Stie cineva vre-un remediu?     
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 7 luni

28.04.2005 6:47     citat 

zambet mai Blondutzo te-au lovit vergeturile???nasol ce sa zic...
eu dupa nastere m-am ingrozit, cat a fost burtica nu se vedeau cine stie ce...acum am niste dungi vinete de toata frumusetea ca sa nu mai zic ca nu sunt singurele...zilele trecute cand m-am epilat am mai descoperit si altele plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
vai stelutza mea...
am tot cautat ulei de migdale dulci si n-am gasit.poate stiti voi vreun loc de sa pot cumpara sa incep "tratamentul" ca vad ca tonele de creme si uleiuri nu au avut nici un rost. bine, dar la cat eram de balena...ce pretentii sa mai am scot limba

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 14 ani, 5 luni
Raducu Sebastian Molnar: 12 ani, 5 luni
Frisky Molnar: 15 ani, 3 luni

28.04.2005 7:02     citat 

marinutzo..tu cate kgme ai pus in plus in timpul sarcinii? eu sunt la aproape PLUS 13!!!!
da asa e..nici in familia mea nu sunt cu vergeturi..beau apa o groaza..creme si uleiuri..incluzand cel de migdale..si uite ca tot mi-au aparut cateva vergeturi..ce draculetz sa fac?? trist ..asta e....sper sa nu mi se faca mult mai mari cu tot ca mai am cateva saptamani de sarcina..si deci burtica creste inca...in fine..ma deprima subiectu vergeturi zambet

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 15 ani

29.04.2005 8:42     citat 

----------
RoBlondy a scris:
zannieCA, uite draga mea ca au trecut 3 saptamani si mi-au aparut si mie vergeturi pe burtica, in partea dreapta, jos. Sunt mici dar mai am inca 3 -4 saptamani de sarcina si deci au timp sa se faca mari. plang sau sunt foarte trist
deci ai avut dreptatea, nu e vorba nici de genetica, nici de cata apa bei, nici cu ce creme te faci. Sunt suparata rau... plang sau sunt foarte trist sper insa sa nu creasca mult vergeturile .....offf..offff
----------

Ai mare grija ca asa au aparut si la mine........se extind destul de repede.........sa porti o centura sa tina burtica ca mai incolo se lasa bebe in jos si e si mai greu; in plus eu noaptea cand ma intorceam de pe o parte pe alta simteam cum mai crapa pielea un pic...........imi pare rau ca nu am purtat centura..........cine stie poate ma ajuta un pic; m-am dat si cu creme.........tot degeaba. Ai grija de tine............oricum sa stii ca in timp se mai estompeaza..........acum sunt mai vizibile ca ai si pielea intinsa. sarut

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 7 luni

29.04.2005 10:53     citat 

Blondutzo cred ca m-am vaitat peste tot cu kg luate...numai 26 foarte fericit ...iti dai seama ce supla si sprintena ca o gazela eram.dar cu toate astea, dupa cum am zis, mi-au aparut vergeturile in ultimele saptamani si s-au extins n-au stat degeaba.vorba Loreenei, simteam cum imi crapa pielea.de faza cu centura n-am stiut dar oricum nu cred ca ar fi contat.daca n-ai pielea elastica cred ca poti sa stai si in baie de creme ca tot nu scapi.
asa ca-s si eu deprimata...de fapt mi-a mai trecut pt ca totusi am speranta ca se vor estompa cele de pe burtica care multe si urate sunt plang sau sunt foarte trist trist o sa vezi, cand o sa-ti tii bulinuta in brate...nu-ti mai pasa de nici o vergetura de nici un kg.la mine ar fi fost perfect daca nu ar fi existat oglinzi in casa rad rad

sus

Denunta
alexasicoe

Copii
Paul Mihai: 14 ani, 7 luni
Liana Maria: 13 ani, 1 luna

29.04.2005 2:06     citat 

Hop si noi pe aici, era chiar culmea sa lipsim trag cu ochiul scot limba .
Si eu am vergeturi bata-le sa le bata de nemernice ! Nu am treaba cu burtica, dar fundul ala sexy pe care mi l-a admirat toata lumea e vanat si dungat de vergeturi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist . Mi-am luat creme de la Avon si pentru vergeturi si pentru celulita sa vedem daca sunt ceva rezultate, macar sa le estompeze ca altfel o sa imprumut costmul de baie al bunicii ala cu manecuta rad rad rad .

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii
Iustin Cristian Hittu: 15 ani, 1 luna

30.04.2005 1:09     citat 

Imi pare rau RoBlondy ca ti-au aparut si tie relele alea de veregeturi pe burtica. Sper ca sa scapi de ele cat mai repede dupa ce nasti.Pana cand iese printesica sarcina usoara si o nastere la fel. Va pupacesc pe amindoua. sarut sarut sarut

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

30.04.2005 3:20     citat 

va multumesc fetelor ca ma compatimiti...sunt sigura ca se vor face mai mare vergeturile pe care le am trist ..ce pot face??????

Loreena in legatura cu centura aia..sa stii ca nu o suport, am incercat sa port mai devreme in sarcina..si nu o suport..dar cred si eu cum a zis Marinutza ca nu cred ca ajuta la asa ceva..sau??? trebuie sa citesc pe undeva..ca daca zice ca s-a demonstrat ca ajuta o sa port..si daca mor de incomoditate zambet

Alexa..pe burtica nu ti s-au facut vergeturi?

La draculetzu..ca ma duc la sala si fac eu cumva sa arat mai ok dupa ce nasc... ochi peste cap

Lady Dy multumesc ca esti alaturi de mine zambet

va tzuculesc pe toate! sarut

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 15 ani, 1 luna

30.04.2005 3:45     citat 

nu vreau sa ma laud dar probabil ca mai sunt si altele ca mine,eu nu am facut nici macar o singura vergetura de se mira si dr.si am luat in plus 30 de kg. pe timpul sarcinii.Am folosit crema de la avon pt vergeturi si pt celulita si niveaQ10,in fiecare seara din luna a 5.Am avut noroc si au functionat mama are vergeturi de se vad si acum.Deci totul depinde de elasticitatea pielii.A,si mai e ceva inainte de a ramane insarcinata am facut MULT sport.Poate si asta conteaza.

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

30.04.2005 5:02     citat 

gliss, si eu fac f. mult sport..am facut sport si pana in luna a 8 a de sarcina, m-am dat cu tot felu de creme si uleiuri speciale de la inceputul sarcinii...si uite ca tot nu am avut noroc sa scap de vergeturi, plus am pus pana acum 13 kg. TU ai zis ca ai pus 30...deci e vorba de noroc..de elasticitatea pielii...nu de cat te ingrasi, cat sport faci/ai facut, cata apa bei, cu ce creme te dai! trist
asta e...am ghinion cu asa ceva...ce pot zice

sus

Denunta
Loreena

Copii

04.05.2005 9:44     citat 

Stii de ce zic eu ca ar ajuta centura.........ca tine burtica si cel putin cand te intorci de pe o parte pe alta in somn nu mai forteaza asa mult, adica nu cade brusc burtica

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

06.05.2005 4:03     citat 

uhh Loreena, nu stiu ce sa fac...tare insuportabila imi este centura aia.
mi-am luat ceva crema acu 2 zile care cica te ajuta sa estompezi vergeturile tare mult si ca vezi diferenta cand pui prima data. Intr-adevar asa e!!! nu mai sunt asa de colorate..o sa revin cu noutati mai incolo..dupa ce o sa am ceva timp de cand folosesc crema..sa va zic daca si astia au fost bani aruncati in vant.

sus

Denunta
copi

Copii
Patrik-Mihai - este un baiat tare rasfat
14 ani, 9 luni
am nascut deja!

07.05.2005 10:17     citat 

Roblondy, draguta de tine imi pare rau ca ti-au aparut si tie blestematele astea de vergeturi,le-am facut si eu dupa sarcine sunt ynele de o frumusete rara rad rad ,dar ce sa fac insist cu niste creme si lotiuni,ma duc la sala, dar parca nu se vede nimic plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .
Oricum la tine nu prea conteaza la cat esti de draguta! sarut sarut
Importanta este fetita ta,vergeturile te ocupi tu de ele mai tarziu rad rad

sus

Denunta
RoBlondy

Copii

07.05.2005 3:39     citat 

----------
copi a scris:
Roblondy, draguta de tine imi pare rau ca ti-au aparut si tie blestematele astea de vergeturi,le-am facut si eu dupa sarcine sunt ynele de o frumusete rara rad rad ,dar ce sa fac insist cu niste creme si lotiuni,ma duc la sala, dar parca nu se vede nimic plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .
Oricum la tine nu prea conteaza la cat esti de draguta! sarut sarut
Importanta este fetita ta,vergeturile te ocupi tu de ele mai tarziu rad rad
----------

uhh copi conteaza, ca nu le suport. Crema ce mi-am luat-o acu in curand se PARE ca ajuta un pic..Dupa ce nasc o sa vad si eu cu sala..etc..ce o sa realizez..oricum dupa a doua nastere o sa imi fac operatie cu laser ca nu le suport!
Pe restul corpului nu am deloc, doar la burtica..

sus

Denunta
Loreena

Copii

08.05.2005 9:14     citat 

Da-mi si mie mai multe informatii despre operatia cu laser Roblondy sarut

sus

Denunta
RoBlondy

Copii