· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > SOARELE!!!!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor SOARELE!!!!!!     
MONATAMAS

Copii
TAMAS ADELA MARIA: 15 ani
TAMAS ANDREI GABRIEL: 11 ani
am nascut deja!

27.03.2005 9:17   SOARELE!!!!!!  citat 

Fetelor,am nevoie de sfaturile voastre:am iesit astazi afara cu fetita mea,a fost frumos(18 grade),cald si soare.Am ferit-o de soare,dar totusi acuma seara am observat ca e foarte rosie la obrajori.I-am luat temperatura(mi s-a parut ca e si cam calduta trist ),dar nu are febra.Concluzia:a prins-o soarele!Ce as putea sa-i dau,ca e tare agitata saracuta? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
alinatent

Copii
Bogdan: 17 ani, 1 luna
horia: 14 ani, 10 luni

27.03.2005 9:33     citat 

Mona, mi-ai ghicit intentia, si eu voiam sa intreb acelasi lucru.
Si pe fiu-meu l-a cam ars soarele pe fata, mai ales pe o parte, caci sta cu capul intr-o parte in carucior, oricit l-am ferit,
Mai ales saracul ca el are asa o piele alba de roscatel. I s-a luat si pielea de pe obrajor, mai mare mila.
Dar el s-a linistit acum, l-am dat cu un pic de crema si a adormit

sus

Denunta
yaely

Copii
yaely

27.03.2005 9:34     citat 

eu o scot f des afara dar nu are nimic,pune-i ceva pe carut sa n-o bata soarele.poti sa-i dai daca vrei un ceai de tei,e calmant,eu ii dau la papusa mea pe seara un pic de ceai si se linisteste.
,hai,sa auzim de bine.
dai un pupic la fetita ta de la forumul"parinti.com"

PS sper ca nu se supara fetele ca am dat pupici si in locul lor.

sus

Denunta
mamasipuiu

Copii
Teodora Alexia: 15 ani

27.03.2005 9:38     citat 

Eu fata o dau intotdeauna cu crema inainte de a iesi. Nu cu crema solara, cu toate ca ar fi o idee (daca ar fi pt ei bebeii), ci cu crema pt ei Nivea baby.Si a mea este rosiuta cand venim de afara si am observat asta ca numai in zilele cu soare. Se mai zice ca este cu bujori ca i-a facut bine aerul. Asa ca pe viitor incearca cu crema. O idee... jenat trag cu ochiul

sus

Denunta
Carmen_So

Copii
Mara: 15 ani, 2 luni

27.03.2005 9:42     citat 

Un subiect de actualitate, cu vremea asta care s-a incalzit brusc. Oare daca ii zic bonei sa-i dea cu crema anti-solara o zice ca-s paranoica? Zilele trecute mi-a adus-o cam arsa pe fata de la plimbare, si i-am zis sa-i lase copertina caruciorului, da' n-am incredere ca asa o sa faca. Nu mi-e neaparat de arsura, desi e nasol daca i se ia pielea, mi-e sa nu faca insolatie, ca mititica nu-i obisnuita cu soarele. Daca cumva, doamne-fereste, o sa faca febra, cred ca o sa-i dau un pic de nurofen.

sus

Denunta
MONATAMAS

Copii
TAMAS ADELA MARIA: 15 ani
TAMAS ANDREI GABRIEL: 11 ani
am nascut deja!

27.03.2005 9:44     citat 

Multumesc mult,fetelor pentru sfaturi si pentru pupici jenat ,sper ca nu vom avea probleme la noapte sarut

sus

Denunta
marypoppins_2

27.03.2005 10:28     citat 

Buna!
Si Selena este bronzata pe fata, dar nu am avut probleme cu ea. Ei i-a placut la soare. Eu ma bucur ca s-a bronzat, ca era asa de alba la fata... dar cum altfel sa fi fost, ca e blonda, cu tenul alb si ochi albastri. Buna gagica, nu? foarte fericit Intotdeauna o dau cu lapte de corp pt. bebei si pe fata, eu stiu daca o fi bine?
Sa speram ca totul va fi o.k. cu bebelusii nostri si bine ca a venit soarele. A mai venit el odata saptamana trecuta si ne-a tras tzeapa dupa aia, dar acum cred ca s-a hotarat. Acum este ora 23,25 si sunt 12 grade afara. Marfa.
Sanatate multa tuturor.

sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dadriana

27.03.2005 11:52     citat 

Deci ne invidiati la noi nu arde soarele la noi ploua. Iaurdul stiu ca linisteste pielea arsa de soare. Poate evitati soarele de amiaza.

sus

Denunta
ona

Copii
valentin ovidiu: 15 ani, 2 luni

28.03.2005 10:16     citat 

mie chiar mi-a placut ca pe valentin l-a prins putin soarele pe fata si pe manute...ce-i drept el nu a fost agitat din cauza asta...dar si eu il dau cu crema inainte de a iesi afara.il dadeam si cand era mai frig ca sa nu i se usuce pielea ,cu crema de galbenele...la noi a mers bine cu aceasta crema...si m-am gandit ca e buna si pt soare....are niste obrajori asa frumosi ,putin bronzati zambet era cam alb si toata lumea zicea ca are tenu meu ...... zambet acu oare ce mai zic?

sus

Denunta
tamira

Copii
nu mai trec pe aici

28.03.2005 10:57     citat 

dar voi pe unde va plimbati de vi se bonzeaza copiii? vreau si eu bebe bronzat...eu nu il feresc de soare...doar cind ii intra in ochisori si il enerveaza
mamasipuiu, exista crema antisolara pt bebei. de la nivea sigur

sus

Denunta
carmenci

28.03.2005 11:18     citat 

Eu o dau pe copila cu crepa pentru "vant si vreme" (cam asa se traduce mot-a-mot) de la sanosan. Nu s-a inrosit dar a capatat o culoare sanatoasa in obraji. Eu inca n-am vazut aparute cremele cu factor de protectie pentru bebei (dar poate nu m-am uitat bine) pentru ca si eu vreau sa-i iau copilului. Oricum, soarele de martie- aprilie nu este la fel de puternic ca cel de vara asa ca nu cred ca vor fi probleme. Si mai e si faptul ca protesteaza vehement daca ii intra soarele in ochi (cred ca toti fac la fel). Partea proasta e ca protesteaza numai daca e treaza zambet . Am vazut prin parc carucioare smechere care au copertina mult mai mare.

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 9 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 11 luni

28.03.2005 11:21     citat 

Fetitza mea a fost mereu pusa la soare...orice soare a fost ea statea sa se bronzeze si o dadeam cu crema de galbenele (eu zic ca este cea mai buna)...acumeste la fatza ca o mice tiganca...si pb nu am avut...in schimb am primit laude de la dr pediatra ca am pus-o la soare si am profitat ca acum inca nu este f puternic si isi ia vit D din plin...eu zic sa va bucratzi de soarele de acum ca la vara mai greu sa tinem copii...

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

28.03.2005 12:10     citat 

eu nu i-am dat cu nici o crema cat a fost expusa...si ea este roshie in obraji si chiar avem urma de suzi in jurul gurii jenat jenat jenat

o dau cand vin cu ea acasa cu crema ei speciala trag cu ochiul

sus

Denunta
alinatent

Copii
Bogdan: 17 ani, 1 luna
horia: 14 ani, 10 luni

28.03.2005 12:39     citat 

Ioana, cu care crema speciala, ca as lua si eu?

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 14 ani, 11 luni

28.03.2005 1:01     citat 

Eu am protejat-o cat de cat de soare..........nu de alta , dar se enerveaza cand sta in soare............acum parca s-a mai obisnuit si chiar adoarme cu soarele in ochi...........la fata s-a imbujorat........nu pot spune ca e arsa............oricum ii sta fosrte bine asa rosioara in obrajori; nu am dat-o cu nici o crema.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: