· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > SOARELE!!!!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor SOARELE!!!!!!     
mxshk

Copii
Mariuk: 14 ani, 7 luni
VladOne: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

20.06.2005 2:11   crema soare  citat 

Eu i-am cumparat mariukai lapte de protectie pentru copii IP 60 de la Vichy. O tot folosim de vreo 2 saptamani si nu a avut nici o reactie negativa-nici la ea, nici la soare. E drept ca nu stam in soare, dar traversam zone cu soare cand ne plimbam.
E buna si pentru fata. Protejeaza si UVA si UVB.
Am mai auzit ca unii pediatri recomanda pentru fata crema de galbenele.

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 6 luni

20.06.2005 2:42     citat 

mi-e lene sa scriu iar foarte fericit asa ca aruncati un ochi aici http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=90
ce s-a discutat la clubul mamicilor organizat de help net.

sus

Denunta
mxshk

Copii
Mariuk: 14 ani, 7 luni
VladOne: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

20.06.2005 3:37     citat 

multumesc martinutza, am citit acum.
Culmea e ca de la Help net am luat crema si am intrebat daca e buna pentu bebei mici trist .

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 6 luni

20.06.2005 3:42     citat 

mai ele sunt bune adica nu au reactii adverse la ele.problema e ca ei au nevoie de raze acum nu sa le tina departe.

sus

Denunta
florry_20

14.07.2009 4:56   :)  citat 

Stiu ca orice mamica isi face griji pentru puiul ei, chiar si daca se inroseste in obrajori mai multdecat de obicei, dar eu sunt de parere ca nu trebuie sa va faceti griji de cum apare o mica roseata, bubita sau agitatie. Cred ca o crema hidratanta pentru copii aplicata pe locurile mai rosii si bautul lichidelor in cantitati suficiente fac minuni in cazul copilului prins un pic de soare. Iar agitatia va trece prin odihna.

sus

Denunta
andrellina

15.10.2012 9:52     citat 

in primul an cand am fost la mare cu bebe, atat de mult citisem despre arsurile solare, si am aplicat totul ca la carte ( tricouri de bumbac, sepcute cu protectie pentru ceafa, crema cu factor 50, stat sub umbreluta, pe plaja doar la anumite ore) ca nu s-a bronzat absolut deloc! rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: