· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > Cum sta bebe in scaunul de masina?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Cum sta bebe in scaunul de masina?     
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 6 luni

30.03.2005 11:27   Cum sta bebe in scaunul de masina?  citat 

Cum sta bebe in scaunul de masina?

Am luat scaun si este de la 0 la 4 ani, eu credeam ca va sta aproape la orizontala, dar nu e chiar asa...........la voi cum e..........poate imi puteti da si poze sa ma uit.........fata mea are 5 luni.

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 11:32     citat 

mentionez ca are 3 pozitii.......dar doar una singura este pentru gupa 0

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 20 ani, 5 luni
Mara : 17 ani, 9 luni
Calin: 9 ani, 7 luni

30.03.2005 11:54     citat 

Nu sta la orizontala. Eu am din asta: Concord Baboo si are o salteluta care se scoate. In masina daca il pun sa stea cu spatele in sensul de mers, sta cam la 30 de grade. Daca il pun in sensul de mers sta normal. Am pus o poza, sa vezi cum dormea in scaunel cand era mai mica. Mai dureaza pana apare. Acum nu mai vrea sa stea in scaunel.

Mare grija trebuie sa ai in masina, sa-i pui centurile. Noi, de lene, n-am mai pus centura de pe bancheta din spate pe scaunel, si la o curba jenat s-a rasturnat bebelusul.

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 12:25     citat 

Pai eu stiam ca tocmai asta era ideea sa i se puna bine centura.......nu doar sa stea bebe in scaun confuz Gresesc?

http://magazin.parinti.com/product_info...ts_id/5038 - eu din asta am

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 18 ani, 6 luni

30.03.2005 12:49     citat 

http://magazin.parinti.com/index.php/cP.../2a/page/1

Noi avem unul cam asa...nu sta culcat...nu a stat nici cand era mai mic...are 3 pozitii...si i le modificam dupa cum creste trag cu ochiul

sus

Denunta
andra_mara

Copii

30.03.2005 12:53     citat 

----------
Loreena a scris:
Pai eu stiam ca tocmai asta era ideea sa i se puna bine centura.......nu doar sa stea bebe in scaun confuz Gresesc?

----------

Nu gresesti. Noi ziceam ca e suficient sa fixezi bine scaunelul, dar uite ca n-a fost. trist A fost asa dulce mititica, cum statea ea cu "carapacea" aia deasupra si nu zicea nimic. Noroc ca ne-a zis Andra, ca noi nu ne dadeam seama. cool

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 1:08     citat 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauramate...?.dir=ad62

Aici jos in pagina sunt poze cu ea pusa in scaun cum vi se pare?

sus

Denunta
misha

Copii
Octavian: 17 ani, 9 luni

30.03.2005 1:13     citat 

Loreena, scaunele de la 0 la 4 ani nu sunt bune, sunt o mare pacaleala, copilasul tau nu poate sa fie transportat pentru ca are un unghi foarte strans, iar la gropi risti sa-i fortezi coloana ... si noi am luat teapa cu un astfel de scaun, si am fost nevoiti sa cumparam altul de la 0 la 9 kg, si intr-adevar in asta sta culcat, unghiul fiind foarte, foarte mic ... pe celalalt l-am pus de-oparte dar il vom folosi cat de curand, copilul meu are deja 7 luni si ceva si sta in fund ...

sus

Denunta
andra_mara

Copii

30.03.2005 1:14     citat 

Ce poze colorate!! Foarte frumoase! sarut
Asa statea si Mara in scaunel. Acum zici ca are 5 luni, cred ca s-ar plictisi daca ar sta culcata. Cand il inaugurati la o plimbare?

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

30.03.2005 1:21     citat 

tzi-am raspuns la Clubul mamicilor de fetitze - Partea a 2-a

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 1:23     citat 

----------
andra_mara a scris:
Ce poze colorate!! Foarte frumoase! sarut
Asa statea si Mara in scaunel. Acum zici ca are 5 luni, cred ca s-ar plictisi daca ar sta culcata. Cand il inaugurati la o plimbare?
----------

cred ca in weekend........mergem in parc..daca e freumos.............azi in nici un caz...........e meci rad

Sper sa nu fi luat teapa cu tipul asta de scaun confuz Misha tu ce marca ai......sa fac comparatie..........eventual poti sa-mi trimiti mesaj privat daca nu vrei sa faci reclama

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 1:26     citat 

Inca ceva ... ce omologare au scaunele voastre - al meu are E3 - ECE R44/03 - stie cineva mai multe amanunte sau un link?

sus

Denunta
andra_mara

Copii

30.03.2005 1:44     citat 

Mie omologarile astea nu-mi spun nimic jenat , de cand cu... un prieten si-a luat masina din Germania, si crickul si triunghiul reflectorizant nu erau omologate de RAR, asa ca l-au amendat niste politisti spagari. rad Vorba lui "Da ce mah, nemtii nu stiu sa faca crickuri? Ii invata RAR?" rad
Scaunul meu sigur nu e omologat, ca n-am vazut sa se vanda in Ro nimic de la firma respectiva. E adus din Germania. Dar nici nu-mi fac probleme ca n-ar fi bun.

Incearca sa dai o cautare pe google, poate afli mai multe.
Nu-ti mai face atatea probleme, ca am vazut ca sta foarte bine in el. Si acum deja e maricica, o sa vezi ca in masina sta bine in el.

sus

Denunta
Cora

30.03.2005 7:14     citat 

Frumoase poze, dar si mai frumos personajul din ele! zambet

Cam ridicat insa acel scaun de masina... aici cele pt. bebei sub 1 an au inclinare la 45° si intr-adevar sint ceva mai inclinate decit al mindrei tale... desi mie si astea imi par prea ridicate pt. Nick al meu, sotul zica ca-i ok cum este si e bun la spate... prostit

sus

Denunta
Loreena

Copii

30.03.2005 7:48     citat 

Stati fetelor ca m-am luminat .............mai erau 2 gauri...........acum sta mai pe spate.........asa se intampla cu lucrurile noi prostit prostit prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: