· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > sarcina ........fara simptome???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor sarcina ........fara simptome???     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
soricicausa

20.04.2011 1:24   daca ma poate ajuta si pe mine cineva  citat 

Uitati care e problema mea
Am avut ultimul ciclul menstrual pe data de 2 martie 2011 sotul meu fiind tot impul plecat am intretinut relatii intime cu ejaculare in interior pe data de 18 martie si 20 martie,
tin sa mentionez ca de obicei am un ciclul de 30 de zile cu unele intarzieri de 2-5 zile
in perioada cand trebuia sa imi vina urmatoarea menstra adica in aprilie am avut o scurgere rozalie de 2-3 zile
dar asa doar cat pateaza putin chilotul
acum am ceva simptome zic eu adica: sani durerosi si mariti, pofta de mancare mai mare decat de obicei, urinari destul de dese, dureri de spate.
eu zic ca nu am cum sa fi racit pt ca nu am fost in frig deloc
am facut teste de sarcina si imi ies negative
intrebarea mea este :
Este posibil sa fiu insarcinata si testele sa nu arate sau nu sunt
acum cand scriu suntem in 19 aprilie
multumesc anticipat

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 13 ani, 11 luni
Denis Costin: 7 ani, 3 luni

20.04.2011 8:26     citat 

Buna,
Deci Um 2.03.
Apoi pe 01.04 - 04.04 pete rozalii in loc de um.?
Contact pe 18.03. si 20.03 ok pana aici?
Daca da nu cred ca e vorba de sarcina. Testele trebuiau sa fie pozitive pana acum.
Daca eu calculez bine in perioada 15-20.04 esti la ovulatie ceea ce poate explica sani tensionati, dureri de cap, stari de voma, intepaturi la ovare, chiar usoare dureri, balonare...
stare de voma, dureri la ovar stang, dureri de cap si sani mariti am si eu de duminica 17.04 - dar eu am UM 4.04. in loc de 01 ca al tau.
O alta cauza poate fi un chist functional - foliculul nu s-a spart si e posibil sa il elimini acum la urmatorul ciclu.
Si desigur sa nu uitam stresul care poate a cauzat o usoara dereglare hormonala si deaceea ai avut sangerare usoara.
Cel mai bine este sa vorbesti cu medicul ginecolog ca sa te linistesti.

sus

Denunta
IrinaMIG

28.02.2014 5:00     citat 

[b] Buna fetelor, am nevoie de o lamurire din partea voastra,

Am facut o cauterizare in decembrie care a decurs bine, nu am avut contact sexual pana dupa perioada de menstruatie ce a urmat (am respectat indicatiile medicului), dupa care din a 16 zi am inceput sa iau Utrogestan si Acid Folic timp de 10 zile lunar, timp in care ne-am reluat activitatea de a lucra la bebelus...acum trebuia sa imi vina ieri "neamurile" si nu au venit....insa de 2 saptamani ma simt foarte balonata si cu sanii foarte sensibili si cam...mari si tari...alte simptome nu am, decat tensiune in burtica de jos si la sani...s-a mmai confruntat cineva cu situatia asta?? Noi ne dorim nespus de mult un bebe dar pana in decembrie am facut nenumarate teste si acum parca am prins frica de raspunsul negativ din test si evit sa mai fac. :( [/b]

sus

Denunta
alexaM

am nascut deja!

28.02.2014 6:56     citat 

buna Irina!
nu ti-ai facut test de ovulatie? nici eu nu am avut simptome decat sanii durerosi la fel ca in fiecare luna inainte de menstruatie si aveam doar ceva intepaturi in burtica. de obicei cand trebuia sa-mi vina musafirii aveam dureri destul de mari inainte cu 2-3 zile. dar de data acesta erau fff usoare. am stiut ca trebuia sa fac testul pt ca stiam cand am ovulat si deja trecusera 15 zile si nu mi-a venit. mie imi venea la 13 zile dupa ovulatie. asa stiam cand urmeaza sa fiu pt ca aveam ffff neregulate menstruatiile. aveam ovulatie si in ziua 30 deci iti dai seama. unul din semnele clare de ovulatie pt mine era faptul ca incepeau sa ma doara sanii la 1 zi dupa ovulatie. deci ar putea fi si la tine la fel. eu zic sa mai astepti 1 zi doua iar daca tot nu vine fa un test. temperatura bazala ti-o monitorizezi? te ajuta mult, pe mine cel putin m-a ajutat. bafta si sa fie cu 2 liniute!

sus

Denunta
IrinaMIG

28.02.2014 7:24     citat 

Test de ovulatie nu mi-am facut insa isi face simtita prezenta prin durere mare in abdomenul inferior, mai cu seama durere in partea ovarului care ovuleaza si a sanilor, Musafirii cand imi veneau ma dureau ovarele inainte cu 2-3 zile inainte de prima picatura , dureri de sani, nervi, si toate simptomele unei femei la CM, insa acum..lipsa!! am CM la 28-29 de zile ..regulat zic eu...deja sunt la 29 de zile si nu ma doare pe niciunde decat "placutele"simptome pe care le-am mentionat...mai astept cateva zile si voi face un test care sper sa fie cu 2 liniute rozzzzz... :D :D :D :D :D :D :D

sus

Denunta
IrinaMIG

28.02.2014 7:26     citat 

si temperatura bazala nu mi-am luat-o pentru ca nu a fost nevoie,,celelalte simptome si-au facut simtita prezenta ovulatiei..

sus

Denunta
diana9

am nascut deja!

29.09.2014 9:17     citat 

----------
danuta5 a scris:
fetelor va multumesc pentru raspunsuri, eram ingrijorata ....vroiam sa va mai intreb ceva pe testul de sarcina a iesit o linie rosie si una roz ....este pozitiv nu??? scot limba
----------

rad) asa si eu.da am avut ff putine greturi..si de vomitat am vomitat de vreo 3, 4 ori..in rest nimic. noroc chior

sus

Denunta
Nunta1205

10.02.2015 1:28     citat 

Buna fetelor. Ma numesc Anca, am 30 de ani. De 2 ani eu si sotul meu incercam sa avem un copil unsa cu fiecare Luna care a trecut, asteptarea a fost si mai grea. Din pacate, noi locuim in Anglia iar aici sistemul medical este foarte ciudat. Acum 1 an am inceput investigatiile si eu si sotul meu. Am facut testul de ovulatie si de sperma si au iesit ok. Inca mai asteptam pt un ecograf. Eu am cm cam la 27-32 de zile cu media de 29. Luna trecuta mi-a venit pe 13 iar contacte am avut cam din 3 in patru zile. Intrebarea mea este: ciclul nu mi-a venit inca, sanii nu sunt umflati si nici durerosi ( desii eu de obicei cam cu 2 saptamani inainte sa imi vina nu pot nici sa ii ating), cam de cateva zile merg foarte des la toaleta ( chiar si noaptea, lucru neobisnuit pt mine) iar azi am avut o ameteala puternica. As putea fi insarcinata? Sincer imi e si frica sa fac un test. E prea devreme? Mi-e frica sa nu fiu din nou dezamagita.

sus

Denunta
ferela

08.02.2016 1:51     citat 

Bun ziua fetelor eu am 21 de ani si in urma cu o luna si ceva am avut un contact sexual dar nu a intrat si partenerul s-a terminat pe chilotei mei m-am sters . Iar in luna precedenta mi-a venit ciclul normal iar luna asta mi-a intarziat o saptamana am facut 3 teste de sarcina si au iesit negative nu am nici un simptom dar nu stiu parca imi fac griji se poate sa fiu insarcita sau imi este frica degeaba

sus

Denunta
lilimiha

08.07.2016 8:58   sarcina  citat 

buna. eu am avut greturi inainte sa fac testul de sarcina, cu vreo saptamana -doua. acum am 5 saptamani si nu mai am greturi de vreo saptamana. inainte si sanii ma dureau mai tare , dar acum nu prea. o fi totul bine? tocmai joi am programare la medic si imi fac tot felul de ganduri. ma puteti ajuta sa-mi spuneti daca e ok?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: