· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Este cineva din Targoviste pe acest site?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Este cineva din Targoviste pe acest site?     
marypoppins_2

26.04.2005 1:13   Este cineva din Targoviste pe acest site?  citat 

De bastina sunt din acest oras, pe care il iubesc foarte mult. In Constanta nu prea am prieteni, asa ca as vrea sa mai comunic si cu cei de "acasa."
E careva?
sarut

sus

Denunta
marypoppins_2

26.04.2005 3:34     citat 

Vad ca nu e nimeni... trist
Sanatate multa tuturor, indiferent de unde ati fi.
sarut

sus

Denunta
lumy24

29.04.2005 9:59     citat 

Sotul meu e din Tgv. Se pune? zambet

sus

Denunta
daniluca

30.04.2005 4:54     citat 

Hai salutare...eu mi-s din Targoviste!
Am terminat la Vacarescu...acum 1000 ani!

sus

Denunta
marypoppins_2

01.05.2005 8:25     citat 

Daniluca, mai exact, cand ai terminat liceul? Lumy24, cred ca pe sotul tau nu am cum sa-l cunosc. As zice ca sunteti mai tineri decat mine
foarte fericit , dar ma bucur ca mai gasesc concetateni de-ai mei.
Astept si pe altii. Tare mi-e dor de Targoviste, ca s-a facut un an de cand nu m-am mai dus la mine acasa. trist
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
daniluca

02.05.2005 6:31     citat 

Am terminat in '90...ioi ce de vreme!
Tu?

sus

Denunta
marypoppins_2

02.05.2005 10:53     citat 

'88 plang sau sunt foarte trist prostit trist surprins dar alt liceu.
Iti spun maine continuarea.
sarut sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 16 ani
Andra Diana: 11 ani, 9 luni

03.05.2005 9:11     citat 

Si eu tot din Tgv, dar acum stau in Pitesti. Tot Vacarescu am terminat, dar in '96. Orasul e mai frumos acum decat era cand locuiam acolo: multa curatenie si tare multe flori, si blocuri noi...Frumos!
Eu am stat in micro VI. Voi?

sus

Denunta
lumy24

03.05.2005 9:29     citat 

----------
marypoppins_2 a scris:
Lumy24, cred ca pe sotul tau nu am cum sa-l cunosc. As zice ca sunteti mai tineri decat mine
foarte fericit , dar ma bucur ca mai gasesc concetateni de-ai mei.
sarut sarut sarut sarut
----------

Nu stiu cum ai ghicit, dar ai ghicit bine. Intr-adevar si eu si sotul suntem mai tineri. El a terminat liceul Vacarescu in 95. (dar a facut doar a9a si a 10a acolo, ca apoi s-au mutat in Mures).
Cica statea in Centru (nu stiu daca acolo e vreun "Micro" jenat )

sus

Denunta
marypoppins_2

03.05.2005 10:15     citat 

Bilutzo, eu tot in micro VI am stat. Poate exista o mica sansa sa ne si cunoastem. Ai dreptate, e mult mai frumos orasul acum. Era si inainte, de ce sa zic ca nu, dar acum...
Chiar daca de multe ori cand merg acasa, parca se instaleaza putina plictiseala, totusi imi este dor de linistea de acolo. Cel mai mult imi este dor sa ma plimb vara, la ora 15,00 - 16,00 pe straduta care duce spre Carabela, spre parc plang sau sunt foarte trist vai, ce ma apuca melancolia.
N-am fost de un an acasa. Anul trecut in mai, m-am dus sa ma vada poporetul de acolo graviduta trag cu ochiul si sper ca in curand, sa mergem in trio. Abia astept.
Toti prietenii mei sunt in Tgv. Mi-e dor sa ma duc la Scoala de Arte, unde am facut 3 ani de pictura, mi-e dor de proful meu de pictura care este un om exceptional, imi este dor rau de tot, de toti si de toate.
Lumy, centrul e centru scot limba nu e micro. Sotul tau locuia in buricul targului, care e frumos dealtfel.
Nu laud orasul ca e cel in care m-am nascut, ci il laud pt. ca intradevar e frumos. Este un oras, unde poti sa te retragi cand te saturi de imbulzeala si smog, de piata scumpa si golaneala maxima.
Oare chiar nu e nimeni care a terminat liceul in '88? Eu am facut liceul industrial nr. 6 (fostul Pedagogic pe vremuri), profil chimie. Am avut niste profesori extraordinari si au fost niste ani minunati.
Deh, amintirile. Ce n-as da sa le mai traiesc zambet
Abia astept sa merg la prietena mea cea mai buna, sa stam la barfa vreo 3 zile, cum faceam de obicei. Puneam tara la cale, fumam si beam cafele pana ne ustura pe gat si la final, mai stateam si la usa vreo juma' de ora. Sotii nostri mereu ne intreaba ce tot avem de vorbit. Eeee, secret. trag cu ochiul
Hai, mai vorbim si maine. Va pup si noapte buna.
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bilutza

Copii

03.05.2005 10:28     citat 

pai, Mary, e posibil sa ne cunoastem...dar mai repede tu si fratele meu, ca sunteti de aceeasi varsta...tineri si frumosi, adica foarte fericit . Ai mei stau in 73, langa liceul 3, iar inainte de asta au stat in 51, langa scoala 6.
Eu nu mai am prieteni in Tgv. Toti au plecat de acolo, s-au raspandit care pe unde au putut...Am noroc ca au mai venit si prin Pitesti foarte fericit
Mi-e si mie uneori dor de orasul mic si linistit si plin de amintiri frumoase...si-atunci dau o fuga pana acolo si ma plimb prin Chindia, si alerg prin Ruine, si urc pana la Dealul si privesc orasul de sus, si mai imi trece...

sus

Denunta
marypoppins_2

03.05.2005 10:37     citat 

Am stat, adica ai mei inca mai locuiesc, intr-un bloc care are vedere chiar spre scoala 6. E din cele vechi, cu 4 etaje.
Posibil sa-l cunosc pe fratele tau confuz
Taci, nu mai vorbi de Manastirea Dealului, ca abia astept sa merg acolo. Ce amintiri frumoase am eu, legat de Manastire si imprejurimi zambet
Daniluca, tu nu dai nici un semn?
sarut

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii
Maria : 18 ani, 6 luni
Gabriela: 19 ani, 8 luni

18.07.2006 7:58     citat 

Hey, fete ratacite de plaiurile natale exclamatie Ce s-a intamplat cu dragostea si amintirile voastre despre Targoviste? V-a prins melancolia si ati uitat sa mai scrieti?Eu sunt din Targoviste si, culmea, nu am cu cine barfii noutatile si relicvele orasului plang sau sunt foarte trist Poate totusi va indurati sa mai treceti si pe aici, sa mai povestim scot limba

sus

Denunta
bilutza

Copii

18.07.2006 8:47     citat 

Mai nou, sotul meu, caruia nu-i placea Tgv ca e mica si nu e "viata" acolo, mi-a spus Week-endul trecut: incepe sa-mi placa aici (adica in Tgv), e asa liniste... rad Cred ca imbatraneste. rad

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii
Maria : 18 ani, 6 luni
Gabriela: 19 ani, 8 luni

18.07.2006 9:01     citat 

rad rad Nu crezi ca toti imbatranim o data? scot limba Am fost in multe orase prin tara, dar tot mai bine e acasa! Inafara de Iasi, Constanta si Timisoara, nu prea am fost incantata.Poate sunt eu prea pretentioasa.Aaaa, si mi-a mai placut Oradea!Dar n-am mai fost de multi ani acolo.Cred ca s-a schimbat mult, ca toate orasele de altfel.Tot orasul asta micutz e mai atragator.Linistit, fara prea mult zgomot...dar si fara viitor plang sau sunt foarte trist De multe ori imi spun ca daca n-o mai merge la munca vindem tot si ne mutam la Constanta.Desi parca nu prea ma lasa sufletul jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: