· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Este cineva din Targoviste pe acest site?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Este cineva din Targoviste pe acest site?     
daniluca

13.11.2006 9:11     citat 

Sigur imi aduc aminte de parcul de la hala....doar era peste drum de mine si nene cate tigari am fumat acolo...nu ma intrebati cu cine....hihi...
Cum au putut sa inghesuie atatea cate spui tu? Si nu mai e parc? Nici o bucata din el? cate s-au schimbat in 3 ani....nu-mi vine sa cred...
Si apropo, imi e dor de Targoviste si de anumite locuri care-mi ravasesc amintirile sau ce a mai ramas din ele...nu am zis ca vreau sa ma mut acolo sau ca te invidiez...zambet
Cat despre California, hmm....nu e asa de minunat cum crezi....nu e mai rau ca acolo nici vorba...e diferit dar nu neapart intr-o directie buna...mai greu pentru mine sa zic si nu e locul aici...
Oricum, in loc sa curetere ce era urat s-au apucat de spatiile verzi...si asa in micro XI era cam lipsa de spatii verzi..de fapt cred ca tot orasul ala a fost o eroare de urbanizare...cu fabrica in mijlocul orasului cu Ceausescu care a stricat, vaid e mama lui..si acu vin si planteaza peste tot sa nu mai ai o gura de aer....mama lor.....
Cartierul ala de cand ma stiu eu pe acolo nu a fost vreodata curat , plin de batai (le priveam de la balcon ca in filmele de actiune) si de tot felul dar intr-un fel sau altul era acasa si ori eram inconstienta ori nu stiu dar nu mi-a fost niciodata frica.
Nu e perfect nicaieri, cred ca doar trebuie sa ne facem restul zilelor cat mai senine si mai calme cu putinta si sa luam ce e mai frumos din tot....(scuzati filozofeala)....

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii
Maria : 18 ani, 6 luni
Gabriela: 19 ani, 8 luni

13.11.2006 10:32     citat 

A mai ramas un coltisor mic...in partea dinspre biserica sirbilor! Dar e vai mama lui! 2 leagane mari, dintre care unu rupt, roata cu barcute a disparut de mult, 2 tobogane, 2 leagane mici plantate de curind, unu deja dezafectat...invirtitoarea ci scaune mai are putin si se ingroapa singura... au rezistat pina acum barele alea curbate, ca nici nu stiu cum se numesc jenat , 2 balansoare anemice... adica mai nimic! Norocul nostru ca copkii nu daau importanta la detalii foarte fericit
Am plecat de-acolo, din cartier, sperind ca in altul va fi mai bine!...Vax! Tot mai frumos era in MXI, cu toate bataile de peste drum si cu sirena politiei in fiecare noapte! foarte fericit

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

20.11.2006 8:14     citat 

Hello, mamicute! Nu va mai e dor de Tgv.?
Dannig, am vazut ca ieri ti-ai "clatit" okii cu mindrutele! hi-hi...nu credeam ca mai intra cineva p-acolo! Mercic! sarut

sus

Denunta
dannig

Copii
RARES-MIHAI GRASU
: 20 ani, 7 luni

20.11.2006 7:23     citat 

MI-au placut mandrutele! Poate le facem cunostinta cu mandrul meu... Nu se stie niciodata ce poate iesi.Poate ca ii plac si lui targovistencele ca si lui tacsu! Ce mai e pe la Tgv.? Unde ai terminat liceul ? Poate chiar ne cunoastem...

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

21.11.2006 8:35     citat 

Poate, cine stie?... Si asa u fii-mea aia mica ii plac baietii mai mari inca de cind am dat-o la cresa foarte fericit Poti stii ce-o sa iasa??? Eu am terminat la lic. 1, linga piata 1 mai. Prin M6 mi-am facut anii de studentie...desi eram mai mult prin cofetarie si "la goapa" foarte fericit cum ii ziceam noi...adica la bar la "LUIZA'', mai jos un pic de podu de la combinat... Deh...anii de stundentie...mereu cu creierii aiurea, la carte doar in sesiune...
trag cu ochiul

sus

Denunta
dannig

Copii
RARES-MIHAI GRASU

10.02.2007 1:48     citat 

heloooo! fetele ce mai faceti ?

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

12.02.2007 8:53     citat 

Off, Dani, nu stiu ce ma apuca de m-am inscris iar la facultate...Acu sunt in sesiune si sa fiu albastra daca am vre-un chef sa invat! Norocul meu ca la primele 2 examene tot mai am cite ceva habar din experienta din urma, dar la restul... plang sau sunt foarte trist Deh, daca ma minca in...
Si unde mai pui ca fetele au pe 17 serbare la gradi cu ocazia implinirii a 20 de ani de cind s-a deschis gradinita si ele sunt bagate intr-un program artistic(cintece, dansuri etc) dar si intr-o parada a modei...si eu am examen pe 17 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Saracele de ele, de la inceputul lunii le tin la mama...le place, dar nu e ca acasa...plus ca si eu stau numai cu gindul la ele...nu prea sunt obisnuita sa nu le am linga mine atit de mult timp...
Pe la voi cum mai sta treaba??? Sper ca nu sunteti si voi la fel de stresate ca mine!

Manechinele mele:
Diana
si Alexandra

Pupici, si numai bine tuturor! sarut sarut sarut

sus

Denunta
dannig

Copii
RARES-MIHAI GRASU

12.02.2007 7:35     citat 

Noi n-avem nici un stres. Facultatea am terminat-o acum 100 de ani, iar de alta nu ma mai apuc nici moarta, serbare n-avem..., deci n-avem treaba. L-as' ca va descurcati voi! La serbare tb. sa ajungi obligatoriu dp. parerea mea. Am facut si eu un masterat pe care l-am terminat anul trecut si am avut o situatie similara, noroc cu doamna de la gradi ca a schimbat data serbarii pt. ca altfel cred ca ratam examenul. Pentru ei e mare lucru sa-i vezi la serbare. Astfel e incununat tot efortul lor.Spor la invatat si multa bafta!

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

13.02.2007 8:56     citat 

Multumesc, Danni! Mi-as fi dorit sa se poata schimba data serbarii! Din pacate insa nu se poate plang sau sunt foarte trist Deja le-am facut invitatiile si ecusoanele pentru oficialitati (primar, prefect, mitropolit etc) asa ca nu se mai poate...si nici nu tine de ea decizia asta! Asta e ...sper sa scap repede de la examen...pina acum n-am lipsit nicioadata, de la nici o serbare, sedinta si alte activitati extra-gradinita...Dar acu chiar nu am cum sa ajung. Ei, si fetele ma inteleg, saracutele! Cind ma vad dimineata (ele stau la mama si le iau dimineata sa le duc la gradi foarte fericit ) ma intreaba daca am terminat de invatat...sau cind nu merg la ele simbata sau duminica imi spune mama ca sta Diana ca un om mare la masa, cu o falca sprijinita in palma, si mediteaza..."mami e la scoala...iar are multe ore azi..."
Iar de ratat examenul...nu prea ma indur, desi nu o data am spus ca pentru copii fac orice! Nu ma indur de el pentru ca este relativ un examen usor, la seminar am nota maxima...ar fi chiar banal sa-l pic prin neprezentare! Si apoi, sunt altele mai grele care sunt programate sa le pic foarte fericit , nu-l mai adaug si p-asta pe lista trag cu ochiul

sus

Denunta
dannig

Copii
RARES-MIHAI GRASU

13.02.2007 6:23     citat 

Nikolush, ce facultate urmezi? Pana la urma dc. nu poti merge la serbare, le explici buburuzelor motivul si o rogi pe mama ta sa-ti tina locul. Trebuie neaparat sa o dotezi cu o camera de luat vederi si... veti viziona impreuna acasa in liniste dupa serbare.

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

14.02.2007 8:06     citat 

Mai, sa stii ca de data asta m-am orientat spre stiinte economice, mai precis spre marketing. Si cu serbarea...am "angajat" deja "cameraman"- o prietena...Pentru imbracat si motat vine o fata care-mi sta cu ele cind sunt in vacanta sau bolnave. Pe mama nu pot pune baza, ca ea nu le are nici cu motatu' nici cu filmatu'! rad Iar barbata-miu, daca-l las sa filmeze, se opreste strict la fete, nu-i filmeaza si pe cei din jur...si iese un mare...fis! Asa ca, deja ma oftic de numai ca nu pot merge la parada!

sus

Denunta
dannig

Copii
RARES-MIHAI GRASU

16.02.2007 10:29     citat 

Nicolush, presupun ca ai finalizat bine cele doua examene pe care le-ai avut astazi. Vreau sa-ti spun ca eu care ma laudam ca n-am nici un stres m-am bagat intr-o mare mizerie... De mai mult timp aveam in vedere niste mici modificari prin apartament si... ne-a apucat acum. Deci, venit mesterul, evaluat lucrare si de ieri suntem intr-un mare santier. Cojim peretii din hol, daramam zidul de la bucatarie, si alte d-astea, de-ti vine sa te duci si sa nu te mai intorci. Dar, ce-si face omul cu mana lui e lucru manual. Apropos de facultate sa sti ca eu am terminat ASE-ul in Bucuresti, finante contabilitate. Bafta la urmatoarele examene! Iti tin pumnii.

sus

Denunta
viviana_

Copii
ARIANA ELLEN: 14 ani, 8 luni

08.08.2007 7:22     citat 

Ma inscriu si eu in clubul targovistencelor........ma primiti? Offff cat imi este de dor de Targoviste......Daniluca cred ca am fost vecine de cartier eu am stat tot in micro XI pe la catedrala. Am terminat liceul Vacarescu dar in "87 ......si acum prin US..... trist
Fetelor ce mai este frumos prin Tgv.?

sus

Denunta
ciocul

Copii
: 34 ani, 1 luna
victor: 18 ani, 6 luni
bogdan: 23 ani, 10 luni
ionut alexandru: 30 ani, 7 luni

16.12.2007 6:59     citat 

eu nu sunt din Targoviste dar am foarte multe rude,neamuri sau cum vreti voi sa le ziceti.Am foarte multe rude si in com.VULCANA BAI si VULCANA de SUS.Sunt verisoara lui axinte de la vacanta mare,si tare-s mandra de acest oras:TARGOVISTE.Am cea mai mare bucurie sa vorbesc cu cineva despre acest oras.Este cineva din VULCANA DE SUS pe aici?(sau din VULCANA BAI?) sarut sarut sarut

sus

Denunta
viviana_

Copii
ARIANA ELLEN: 14 ani, 8 luni

14.07.2009 9:35     citat 

Fetele din Targoviste - slaba activitate pe aici trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde