· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Administrative > Rugaminte
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Rugaminte     
dandria

Copii
David: 18 ani, 2 luni
Marcus: 13 ani, 7 luni
Milo: 10 ani

16.06.2005 11:06     citat 

----------
elsycutza a scris:
trist Mie imi placea de Plano...ca fara sa vreau sau cu rautate ...ma amuzam pe margine cum sariti cand apare ea. Pt Dumnezeu...niste vorbe nu fac rau..
----------

Elsycutza, "niste vorbe" chiar pot face rau. Nu ti-au fost adresate tie, de aceea ti se pare ca nu fac rau. trag cu ochiul

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 10 luni
Josefine: 15 ani, 11 luni
Lucas: 9 ani, 9 luni

16.06.2005 11:09     citat 

Poate ai dreptate.....eu insa sunt genul care iert repede iar aici pe forum e ushor sa va luati la hartza, in realitate poate ati fi prietene.POATE cool

sus

Denunta
Inny

16.06.2005 11:40     citat 

----------
elsycutza a scris:
trist Mie imi placea de Plano...ca fara sa vreau sau cu rautate ...ma amuzam pe margine cum sariti cand apare ea. Pt Dumnezeu...niste vorbe nu fac rau..
----------

elsy... vreau doar sa iti spun ca nu esti singura care gindeste asa... desi are dreptate si dandria...
----------
dandria a scris:
Elsycutza, "niste vorbe" chiar pot face rau. Nu ti-au fost adresate tie, de aceea ti se pare ca nu fac rau. ..
----------
...si eu m-as fi ambalat daca eram luata in vizor de oricine!!!!
Dar pacat ca s-a ajuns la asta, mai ales ca aici, pe forum, nu de asta ne-am inscris!!!! trist

sus

Denunta
Elody

Copii
ELODIE: 16 ani, 5 luni
Solene-Amandine: 12 ani, 8 luni

16.06.2005 11:53     citat 

Ai perfecta dereptate INNY,ce Dumnezeu,din tintar,s-a facut armasar trist trist trist !!! Nar fi trebuie sa se intamle asta!!!!

sus

Denunta
Cora

16.06.2005 11:55     citat 

eu zic sa incheiati subiectul... iar tu Elody sa nu te mai incapatinezi sa pastrezi si acel trandafir... intelege odata ca inca o imagine in continuarea bentitei lateste imaginea pt. forum. exclamatie

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 16 ani, 9 luni
Horea: 14 ani, 11 luni

17.06.2005 7:57     citat 

----------
Cora a scris:
eu zic sa incheiati subiectul... iar tu Elody sa nu te mai incapatinezi sa pastrezi si acel trandafir... intelege odata ca inca o imagine in continuarea bentitei lateste imaginea pt. forum. exclamatie
----------

Pe mine tot ce s-a intimplat in ultimult timp m-a dezamagit.
Mi se pare un final cinic si autoritar. Nu va contest meritele, munca sau orice alt merit pe care credeti ca-l aveti, DAR plecarea lui Plano e o mare parte din vina voastra, pentru ca la inceput a scris frumos, vesel si cu multa daruire, a ajutat multa lume si v-ati gasit sa va luati de ea. De acolo totul a devenit un "bulgare de atacuri" care inevitabil s-a tot marit.
Iar de gusturile lui Elody nu vreau sa spun nimic, fiecare avem cite un defect si trebuie sa traim cu el, inca om perfect nu am gasit, si nici nu vreau sa gasesc pentru ca as pierde farmecul fiecarei persoane. Eu zic sa o lasati cu ratele, cu ursuletii, cu ce vrea ea, incet poate o sa vada singura ce e bine sau ce e rau. Sau daca va deranjeaza in asa mare masura eu zic ca era mai bine sa ii scrieti pe privat, prieteneste si cred ca ati avea mai mult succes. Atacind-o in public ea o percepe ca o agresiune si raspunde pe masura. Eu zic ca magicul "te rog frumos" ar face mult mai bine.
Nu vreau sa supar pe nimeni, nu am atacat pe nimeni personal, mi-am spus parerea. Daca se simte cineva atacat uite ca imi cer scuze anticipat:
Imi pare rau si va rog sa ma iertati!

sus

Denunta
Onush

17.06.2005 8:59     citat 

Nu ne suparam Simona zambet ... de ce ne-a supara? este opinia ta si esti indreptatita sa ai o opinie trag cu ochiul ...

Insa am si eu una si daca nu ai fi postat acest mesaj as fi tacut ...

Mi se pare cel putin cinic din partea singurei persoane care ar fi putut sa opreasca acel "bulgare de atacuri" sa vina sa spuna Mi se pare un final cinic si autoritar

Si ca sa explic ...
Tot acest circ a inceput cu ultimul "scandal Nushi".
Atunci tu, care o cunosti pe Nushi personal, nu erai sigura daca a fost sau nu cea care a postat acel atac si tot tu stiai ca eu am fost una dintre persoanele care a zis de la inceput ca NU E NUSHI!

Ce ai ales tu sa faci in aceasta situatie? Ai ales sa nu intervii ...

Daca te-ar fi interesat soarta ei sau a a Planoristei in acest forum ai fi intervenit sa calmezi spiritele ...
*daca tu ai avut dubii de ce nu ar fi banuit-o oameni care nu o cunosc ...
*ca sa nu mai vorbesc de faptul ca am fost acuzata ca mi-am editat mesajele ca sa sterg atacurile la adresa ei ... dar tu stiai ca nu a fost cazul si ai tacut...

De aici nu a fost greu ca bulgarele sa creasca iar Planorista, aliata ei sa intinda coarda rabdarii multor oameni doar pentru a se martiriza alaturi de Nushi si a reusit fara prea mult efort.

Nu te supara Simona dar ai o contributie la ce s-a intamplat tocmai pentru ca nu ai fi intervenit ... Tu ai fi fost poate auzita de ele si nu s-ar fi ajuns asa departe.
Fara suparare zambet Parerea mea trag cu ochiul

sus

Denunta
Minteuan

Copii

17.06.2005 9:13     citat 

surprins surprins surprins
Oana ai reusit sa ma lasi fara grai!!!
In primul rind te rog sa nu minti! Daca detest ceva e minciuna!

Vreau sa lamurim un lucru, cind a izbucnit scandalul Nushi TU ai fost cea care m-ai intrebat daca e sau nu Nushi in spatele acelui nick si eu ti-am spus ca nu cred pentru ca nu imi pare stilul ei! Daca iti aduci aminte cind am intrat pe chat in seara respectiva tu mi-ai dat link-ul catre subiectul cu pricina eu nici nu-l vazusem.

O alta precizare, eu nu o cunosc pe Nushi personal, am vorbit cu ea in afara site-ului pe msn!

De editarea de mesaje...nu stiu de ce vorbesti, poate ma lamuresti!

Pe Carmen (Plano) o cunosc personal!

Si o ultima precizare: de unde pina unde trebuia EU sa intervin eu sa calmez spiritele?! Sinteti oameni mari si responsabili! Am mai intrat sa calmez odata spirite si m-am ales cu acel mail in care mi se spunea ca pozele copilului meu apar pe site-uri deocheate![/u]

sus

Denunta
Onush

17.06.2005 9:24     citat 

Imi pare rau ca nu se pot salva conversatiile de pa chat ... sau ca nu mi-a trecut prin cap sa copiez of line discutia.

Deja vuia forumul de o zi si am vorbit pe chat cu tine ...
intrebarea mea a fost:
Este sau nu este ea ... eu nu cred ... tu ce stii?
raspunsul tau a fost:
Nu stiu dupa stil pare ... am sa incerc sa dau de ea pe MSN
Iar a doua zi ti-a declarat pozitia de non interventie ...

Dar nu conteaza ...

Cat despre decizia ta de a nu interveni ... am respectat-o si nu am zis nimic despre ea dar sa nu vii sa spui ca este un final cinic si autoritar nervos
Cel mai usor este sa arati cu degetul mai greu este sa faci ... ASTA ESTE SINGURA MEA PROBLEMA exclamatie

sus

Denunta
Minteuan

Copii

17.06.2005 9:24     citat 

Si ca nu mai existe discutii am gasit ultimul mail pe care mi l-ai trimis atunci cu scandalul Nushi:

de la: Onush
la: Minteuan
data: 14.04.2005 0:06
subiect: Re: Nu stiu
Nu e cazul sa intrebi ... Eu nu cred ca e ea ... Te-am intrebat mai mult in gluma decat in serios jenat
M-am gandit ca tu poti sa iti dai seama mai bine..
Merci
Oana

Imi pare rau ca nu le mai am si pe restul...poate le ai tu si atunci ne lamurim mai bine!

sus

Denunta
Carmella

17.06.2005 9:58     citat 

Minteuan, nu uita ca stergerea contului s-a facut la cererea Planoristei. Peste orice scandal s-a trecut, s-a impacat lumea, am continuat, ne vom mai certa si alta data, iar ne vom impaca ... dar e inacceptabil sa intretii prosteste acelasi scandal la 2-3 luni dupa ce s-a incheiat. Si asta cu explicatia "v-am cerut sa-mi stergeti contul, de ce n-o faceti daca va deranjez ?" ... cam pina unde trebuia sa mearga rabdarea adminului ca sa nu consideri tu ca e cinic finalul ? surprins

sus

Denunta
anablandiana

17.06.2005 10:07     citat 

Carmella...esti in confuzie ,nu la asta se referea simona cind a zis ca e cinic finalul, ci la asta:----------
citat:
eu zic sa incheiati subiectul.
----------

Si ,onush ...n-ai crezut ca e nushi ,ok! dar atunci de unde ti-a venit ideea sa intrebi chiar si in gluma?ti-a fost revelata sau inspirata? o cunosteai pe nushi si aveai suspiciuni? ce inseamna vuia forumul?

Eu le cunosc personal pe amandoua ...si NICI PENTRU1000 DE FORUMURI N-AS RENUNTA LA PRIETENIA CU ELE!

sus

Denunta
Minteuan

Copii

17.06.2005 10:15     citat 

Daca nu intelege cineva ce am vrut sa spun imi pare rau si am sa incerc sa dau o explicatie.
Mi s-a parut cinic ce a scris Cora...din cauza asta am dat si citatul.
Ea a spus in ultimul mesaj "eu zic sa incheiati subiectul...".
Repet mie asa mi s-a parut, cinic si autoritar.
La sfirsit am scris daca am suparat pe cineva "imi cer scuze" dar eu asta am simtit cind am citit mesajul Corei, si ramin la parerea asta.
Plecarea lui Plano e decizia ei, ai dreptate, dar au fost mult prea multe inainte care au cerut asta...fiecare cu motivul ei.
Ramin la fel la parerea ca si Plano si Nushi asa cum au fost au contribuit si cu bune la forumul asta!
Ca au plecat e alegerea lor, ca ar fi ramas la fel.
Cum ar suna daca acum la sfirsit as scrie "eu zic sa incheiati subiectul..."?! urit, parerea mea!
Sa nu va suparati pe mine dar eu nu mai raspund la nici un alt mesaj.
Daca deranjez sau am derenjat pe cineva sa-mi spuneti si o sa incerc sa nu va stau in cale.

sus

Denunta
Onush

17.06.2005 10:17     citat 

----------
anablandiana a scris:

Si ,onush ...n-ai crezut ca e nushi ,ok! dar atunci de unde ti-a venit ideea sa intrebi chiar si in gluma?ti-a fost revelata sau inspirata? o cunosteai pe nushi si aveai suspiciuni? ce inseamna vuia forumul?

----------

Deja suspiciunea fusese lansata si dezbatura in forum ... si cum Simona era persoana pe care o cunosteam si care le cunostea am intrebat in speranta unei lamuriri ... despre prietenia ta cu ele, Felicitari! zambet ... nu cred ca e relevant pentru aceasta discutie.

sus

Denunta
ddadriana

17.06.2005 11:04     citat 

Minteau citat: Mi s-a parut cinic ce a scris Cora...din cauza asta am dat si citatul. Ea a spus in ultimul mesaj "eu zic sa incheiati subiectul...".
Repet mie asa mi s-a parut, cinic si autoritar.

--------------------

De acord cu tine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: