· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Sexul si sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Sexul si sarcina     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 13 ani, 11 luni
Mara Sofia: 10 ani, 3 luni

09.08.2005 11:15     citat 

onnutz, ma bucur pentru tine!
eu ieri am fost foarte suparata, au fost cateva ore groaznice. la serviciu a fost ziua unui sef si s-a aranjat o masa cu bunatati la noi in birou, ca e mai mare, si au venit toti sefii si colegii si soferul sefului cu pricina. acesta, soferul, nu ma vazuse pana acum, eu lucrand in alt birou pana nu de mult. si cum stateam pe scaun la calculator, nu a observat ca am burtica, deci probabil a crezut ca sunt singura.. sau nu stiu, dar a inceput sa ma intrebe cum ma cheama, de cand lucrez si se uita ciudat la mine. m-a deranjat felul in care imi vorbea, de aceea i-am raspuns foarte scurt si mi-am vazut de treaba mea in continuare. pe urma, la masa s-a tot asezat pe langa mine si deodata il vad ca se repede spre urechea mea si imi spune: "scuze, nu am vazut ca esti insarcinata, sa fie sanatos!", dupa care a mai vorbit cu mine, dar mai retras asa. el il cunoaste pe sotul meu, dar nu stia cine sunt eu si cine e sotul meu si nici eu nu am avut cum sa spun cine sunt. au plecat toti si au ramas mai mutl barbati in birou, eu nu puteam pleca, ca doar eram in biroul meu. ei s-au pus pe vorba, despre fotbal si m-am mai bagat si eu in vorba, ca imi place fotbalul si mai stiu cate ceva. ma rog, s-a terminat si ziua de munca, am ajuns acasa, mi-era dor de sotul meu... el trebuia sa plece la mama lui, dar am avut putin timp sa vorbim despre ce am mai facut in cursul zilei.
si ii povestesc despre ziua sefului, ii spun despre omul acela (l-as numi eu intr-un fel, dar nu vreau sa se interpreteze ca discriminez pe cineva)... si, deodata, ia foc omul meu! ca de ce nu i-am spus ca sunt sotia lui, ca de ce l-am lasat sa puna mana pe mine si tot asa. ca naiba, mai eram si imbracata cu o bluzita transparenta, nu foarte ca nu sunt genul, dar oricum se vede putin prin ea... nu am inteles care era motivul certei, eu nu facusem nimic, nimeni nu m-a luat de vreo "fufa", ma cunoaste foarte bine si stie ca sunt respectata oriunde ma duc. problema e ca il cunoaste f bine pe acest om si stie ce fel gandeste despre femei, fie ele singure, insarcinate sau casatorite si nu a vrut sa fiu barfita sau sa se rada de mine. numai ca mi-a spus: "de maine nu te mai duci la locul ala de munca". surprins poftim? nu mi-a venit sa cred. cum adica? dar ce sunt eu, un copil? e adevarat ca am 24 si el 34, dar asta nu inseamna ca nu ma descurc. a plecat cu nervi, ca eu nu ma mai duc la munca sau el nu mai vine acasa, e adevarat ca ne-am certat destul de nasol, i-am spus o chestie care l-a durut, dar am facut-o ca sa vada cum e sa fii jignit. pai daca m-a facut "toanta"??? acum zambesc dar atunci nu mi-a venit sa cred. aaaaaaaa, e clar, am zis, imi dau seama ce fel de om esti...
ma rog, pleaca la mama lui, ii da de mancare si o spala si pe urma vine acasa. eu, de nervi, m-am apucat sa spal podeaua si pregatisem sa mutam patul, sa terminam odata cu aceasta curatenie... el nu mai vorbea cu mine, mi-a adus ceva bun ca stia ca imi fusese pofta de ciocolata, a mancat, a spalat vasele, a udat gradina si s-a pregatit de culcare. mie nu-mi venea sa cred, deci avea de gand sa ma lase asa, fara sa vorbeasca cu mine.
l-am trezit, facusem ceai (cum ii place lui, sa il mituiesc) si il bat la cap pana vorbeste cu mine. ne uitam la "when harry met sally" si ne lamurim pana la urma. e adevarat ca poate trebuia sa ii spun omului respectiv sa ma mai lase in pace si sa nu mai imi sufle in fata, dar eu nu sunt genul, nu pot sa spun cuiva in fata ca ma deranjeaza, incerc sa ma retrag sau sa ma comport in asa fel incat sa ii dau de inteles. asa sunt eu si asa eram si cand m-a cunoscut. el a avut dreptate ca "ala" era un afemeiat si un nesimtit si vorbeste urat despre femei si stiu ca nu a vrut sa ma creada cineva vreo "nu stiu ce", dar in loc sa ma ajute sau sa ma sfatuiasca cum sa ma comport pe viitor, el m-a certat si s-a rastit la mine. ooooof, pana la urma i-am spus ca m-a deranjat si chestia cu "de maine nu te mai duci la serviciu", ca sunt de acord ca de abia astept sa imi schimb locul de munca, dar nu se face asa. eu nu ii comand lui nimic si nu ii cer sa se schimbe in vreun fel. ma rog, dupa toata panarama si toate plansetele, ce credeti? vine la mine noaptea si imi da de inteles ca vrea sa facem dragoste! uau, surprins surprins , asa ceva nu se mai intamplase!!! mai mult eu aveam initiativa si de vreo cateva nopti mi-am propus sa nu ii mai zic nimic, sa il las pe el sa imi arate ca vrea. si el, cica, voia mai demult, cand venisem acasa cu decolteul transparent rad ... ahaaa, zic, deci cand stau prin casa fara nimic nu e interesant, ia sa las eu numai cate o bucatica asa sa se vada... scot limba .... ma rog, l-am cam chinuit azi noapte ca s-a mutat si foit, eu fiind cam "grea", nu prea am chef sa mai fiu asa activa, si trebuie sa inveteze el pozitii comode pentru mine. a fost foarte bine si... dimineata, hopa ca domnu iar mai voia. mai sa fie, ce e asta? normal ca mie imi convine sa ma trezesc asa de bine, numai ca ma mir! pe urma face cafea si ma cheama in curte si mai vorbim pana ne pregatim de plecat la serviciu.

cred ca am scris o multime, simteam nevoia sa vorbesc cu cineva, sper ca nu am deranjat pe cineva cu povestirea mea, dar chiar stateam ieri si ma gandeam cand el era plecat si eu...trista... eu nu am cui sa ii spun cand sunt trista, mama e plecata si nici nu as putea sa ii spun ceva de sotul meu pt ca nu m-ar intelege a doua zi cand as spune ca il iubesc nespus... nu am prietene, sunt si ele cu treburi, casatoreli, vacante etc... nu as vrea sa vorbesc cu sora lui, cu care ma inteleg foarte bine, pentru ca nu vreau sa il vorbesc de rau cand ma mai enervez pt ca ea il poate privi altfel pe urma.trist

of, am scris si eu numai tampenii care nu se potrivesc in cadrul acestui topic. am scris si de sex totusi.

sus

Denunta
onnutz

Copii
Stefan: 14 ani, 1 luna
Mihnea: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

10.08.2005 6:52     citat 

Cristine, sunteti asa draguti amandoi... sarut sarut Ai dreptate, nu avea de ce sa se supere pe tine, dar stii tu cum e cu orgoliul la barbati... nu are limite ! rad Si mie imi este foarte greu cand suntem bosumflati, nu am cu cine vorbi despre asta. Bine ca ati lamurit problema. Iti doresc multa liniste in continuare si sa va iubiti la fel! sarut

sus

Denunta
Cristine

Copii

10.08.2005 11:38     citat 

zambet salut,
mi-ar placea sa fie si un topic in care pur si simplu sa vorbim intre noi, ce am mai facut, ce probleme mai avem, dar fara sa le catalogam neaparat intr-un topic. scriu deocamdata aici, dar astept poate vreti sa vorbim si despre noi, intre noi. ce ziceti?

sus

Denunta
adanita

Copii
Delia Stefania: 14 ani, 4 luni

10.08.2005 12:11     citat 

Cristine, dar exista un astfel de topic. Si exista si tentativa de a desfiinta genul asta de topicuri rad. Eu sper sa nu aiba succes, e foarte important sa poti schimba experiente de zi cu zi, ingrijorari, povesti, fara sa creezi un topic pentru fiecare, ma gandesc.
Iti dau un link:
http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=240

mai exista si cluburile mamicilor, respectiv bebicilor de vara, toamna, iarna, care-s mai intime, unde lumea este (si) mai apropiata.

si mai sunt cateva chestii dragute, eu am sa ma laud cu cele pe care le-am deschis eu:
un loc unde poti deveni ursitoare pentru viitorul bebelus (surpriza):
http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0

un loc unde poti povesti istorioara sarcinii tale: cum de s-a intamplat:
http://www.parinti.com/modules.php?name...pic&t=7598

si inca unul pe care l-a deschis michu:
http://www.parinti.com/modules.php?name...pic&t=7475

ei, si mai sunt si jurnalele in care poti scrie si in care lumea iti va scrie impresiile.

si acum despre ce ai scris.
mie, sincer, mi-a facut placere sa citesc. se simte viata, iubirea, gelozia. si pentru ca te mirai ca dupa cearta "ei poftim, dorinta", nu ar trebui sa te miri. doar se stie ca pana si spermatozoizii persoanelor geloase sunt mai vigurosi. si ca sansele de a "obtine" o sarcina cu o persoana geloasa sunt mai mari
stiti povestea cu lupta spermatozoizilor? ca exista spermatozoizi ai caror rol nu este fecundatia, ci acela de a se lupta si a anihila spermatozoizii proveniti de la alt barbat, in cazul in care ii intalneste la locul cu pricina.

sus

Denunta
Cristine

Copii

10.08.2005 1:27     citat 

mersi mult adanita... ah, daca m-ai vedea, am deschis toate linkurile si de abia astept sa scriu in ele. zambet

sus

Denunta
adanita

Copii

11.08.2005 1:48     citat 

daca ti-a placut, nu ma pot abtine si-ti voi mai da un link. este un subiect tare drag mie, de care uitasem:
http://www.parinti.com/modules.php?name...pic&t=6800
zambet
Sper ca n-am exagerat prea tare. De, nostalgii de fosta graviduta jenat

sus

Denunta
Cristine

Copii

12.08.2005 9:11     citat 

imi place topicul pe care mi l-ai aratat.... mersi mult

sus

Denunta
Piscoto

Copii
Andrei Alexandru: 15 ani, 1 luna
Matei Cristian: 13 ani, 11 luni

13.08.2005 9:22     citat 

Am tot zis ca voi reveni la acest subiect si ...iata-ma!
Oare numai eu am un chef asa nebun?
Mai fetelor, as face sex in fiecare zi. jenat
Dar...tati ma tine la respect a zis ca de 2-3 ori pe saptamana imi ajunge.
N-am avut probleme nici la Alex si nici acum.
Sper sa o tinem asa tot pana in luna a9a. scot limba
Cristine, sunteti dementiali! trag cu ochiul

sus

Denunta
Nicolle_22

13.08.2005 12:41     citat 

Eu sunt speriata de sotul meu.
Pur si simplu vrea mereu sa facem dragoste, imi place foarte fericit dar imi este frica sa nu-i faca rau lui bebe, deh

sus

Denunta
bulina_K

am nascut deja!

13.08.2005 2:54     citat 

Nicolle, nu-ti mai fie frica ca bebe e foarte bine protejat in saculetul lui...daca doctorul nu v-a interzis, dati-i inainte cu foc ca mai tarziu o sa vreti si poate n-o sa mai puteti din motive independente de vointa voastra...noi am vrea acum sa ne mai putem juca trag cu ochiul , dar din pacate contractiile si durerile mele apasatoare de bazin nu ne mai lasa sa facem nimic de cateva saptamani...dar o sa recuperam noi scot limba

sus

Denunta
bulina_K

am nascut deja!

13.08.2005 2:56     citat 

Nicolle, nu-ti mai fie frica ca bebe e bine protejat in saculetul lui...daca doctorul nu v-a interzis, dati-i inainte cu foc ca mai tarziu se poate sa nu mai puteti din motive independente de vointa voastra...noi am vrea sa ne mai jucam trag cu ochiul si acum, dar din pacate contractiile si durerile mele apasatoare de bazin nu ne mai lasa sa facem nimic de vreo 3 saptamani...asta e, o sa recuperam noi dupa scot limba

sus

Denunta
ruxipops

Copii
Corinna: 14 ani, 2 luni
Irina: 26 ani, 6 luni

13.08.2005 9:01     citat 

piscoto
nu esti singura ....
numai ca eu am o infectie urinara care mai imi da si aia dureri ...dar de chef cred ca nu am avut niciodata asa .....

cat despre recuperam noi , simplu de zis , miercuri vine soacra-mea si sotul meu nu marcheaza daca are musafiri !!!

asa ca mai vorbim dupa 1 oct !

sus

Denunta
Cristine

Copii

15.08.2005 10:59     citat 

buna fetelor!
Piscoto, si eu as face sex in fiecare zi... si la fel si tati imi spune si mie! plang sau sunt foarte trist numai ca a fost simpatic sambata... am fost vineri la petrecere si am dansat toata noaptea, m-au laudat toti ca ce frumoasa sunt si tati sambata a vrut sa ma iubeasca in continuu... hehe...

mai, eu nu am nici o problema... e adevarat ca la anlizele de acum doua luni nu am iesit prea bine cu calciul, dar am luat vitamine si sunt bine... ma gandesc ca poate nu am facut ceva cum trebuia de vreme ce se pare ca sunt in regula cu toate... spun asta pt ca ma stiu mai bolnavicioasa si mai mofturoasa... ma asteptam ca at cand voi fi insarcinata sa am tot felul de probleme, dar vad ca ma simt bine si pot face orice. totusi, de nastere tot mi-e teama... tare de tot!

sus

Denunta
adanita

Copii

15.08.2005 1:33     citat 

pai e super, se pare ca organismului tau asta ii lipsea ca sa se simta bine. asta-i secretul, trebuie sa ramai insarcinata (ma rog, sa tot devii) rad
nu trebuie sa-ti mai fie asa frica de nastere, asta face durerile mai mari. in plus, in ultima vreme toata lumea s-a laudat ca a nascut usor, mai citeste cateva povesti despre nasteri, poate ajuta. nasterile de aici.

sus

Denunta
marusca12

Copii
Johann: 13 ani, 8 luni

15.08.2005 3:04     citat 

Buna fetelor, am ras sa mor de mesajele voastre tare colorate.

Si eu mi-s pofticioasa si dupa ce a trecut perioada cu probleme de la inceput si am vorbit cu doctorita, muscam din fructul oprit. Cu grija, dar e bine, foarte bine! foarte fericit

Eu am azi 10 saptamani si abia astept sa treca inca 2-3 sa scap de primele 3 luni, in care toata lumea m-a atentionat ca pot pierde usor copilul si ca de fapt ,cumva , confuz , nici nu sunt insarcinata. Asa ca va dati seama cum ma simt si cu ce frica stau.

Si ma bucur ca v-am gasit de o saptamana am citit aproape tot .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: