· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Sexul si sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Sexul si sarcina     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
sunny

18.05.2005 9:47     citat 

va invidiez........ nervos
noi asteptam...... sa treaca timpul ca din luna a patra nici noi..... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
insa daca bebe e o.k. trecem peste orice.....cu toate ca...... scot limba

sus

Denunta
afrodita

Copii
Vlad: 14 ani, 1 luna

18.05.2005 10:05     citat 

Eu am o problema mai mare. De cand am ramas insarcinata dupa prima luna mi-a scazut apetitul sexual de tot. Pana acum am avut o sarcina foarte grea si numai in concediu medical am stat.... si mi-a fost foarte rau si nma simteam obosita si grea... in schimb sotul meu ma gaseste mai sexi ca niciodata si imi zice in fiecare zi cat ma doreste , dar eu....nu prea am chef... nu trebuia sa revin la normal dupa primul trimestru??? il iubesc foarte mult si inainte aveam o viata sexuala foarte pasionala si foarte intensa...

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 14 ani
Paul Ravan, zis Pika: 11 ani, 7 luni

18.05.2005 10:17     citat 

Afrodita, in cazul meu intr-adevar la terminarea trimestrului I mi-a revenit cheful trag cu ochiul spre marea incantare a sotului meu. In cazul tau, s-ar putea din cauza starilor de rau, sa nu te mai preocupe acest aspect... incearca sa tratezi cu rabdare dorintele sotului!!!! si el trebuie sa te inteleaga pe tine zambet

sus

Denunta
andrada25

19.05.2005 4:12     citat 

[color=red][/color]Afrodita-nu te ingrijora ca o sa treaca starea de rau.La mine a durat 2 luni,dar si atunci ne...iubeam o data pe saptamana,de fapt acum de cand am burticutza mare ne ..intalnim mai rar la 2 sapt. o sapt. o data au trecut chiar tei sapt.!!!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu i-am tot explicat ca nu-i face rau lui BB dar el are piticutii lui pe creier foarte fericit si pace.Zice ca i se pare ca in timp ce ...placerea e maaaaareeee iese BB-itza pe acolo!!!
Asta e.. mai cu fortza ...mai cu un paharel de vin-vb unei alte fete-ca mai avem putin!!! rad rad rad

sus

Denunta
ingerash_angelo

Copii
Tobias-luca: 14 ani, 1 luna

20.05.2005 11:35     citat 

Si noi am avut la inceput aceleasi discutzii. Am foarte mare noroc ca sotul meu este un "infometat" de informatzii si nu au durat mult "dubiile". In ceea ce priveste kilogramele in plus, nu am crezut ca va fi asa intelegator.Pentru bebe important in acest moment este sa aiba tot ce-i trebuie. Inclusiv "binele" impartasit cutaticul.

sus

Denunta
adanita

Copii
Delia Stefania: 14 ani, 3 luni

20.05.2005 12:30     citat 

ingerash, cate saptamani ai tu?
parca nu te-am mai intalnit pe aici? esti pe lista gravidoaselor?
si ce ai vrut sa spui in legatura cu kg in plus si intelegerea de catre sot?
sarcina usora fara nici o problemuta?

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 14 ani, 3 luni
MARIA: 12 ani, 10 luni

24.05.2005 11:01     citat 

hai ca m-am distrat azi! ca atare o sa va fac si eu pe voi sa va simtiti bine! precaut, dl. doctor mi-a zis sa stau cuminte pana trec cele trei luni de "gratie" is apoi liber. am zis, bine, copilu' sa fie bine... jenat a venit luna a 4a si am comis-o, o data, ca la o saptamana-doua m-a apucat o hemoragie f. puternica si s-a deschis si colul... nici nu mai era nevoie sa0-mi zica - era clar : no sex!!! plang sau sunt foarte trist prostit si uite ca suntem inluna a 7a si e minunat.... dar ar fi fost grozav daca as fi facut si eu un pic de "gimnastica", ca poate aveam mai putina celulita... foarte fericit bilantz: o data in 7 luni - o, deja am exagerat.... plang sau sunt foarte trist da, nu-i nimic, eu o sa am ce n-o sa aveti voi: o a doua dez virgo!!! rad rad rad rad sic!
no sex causes bad eyes! socat

sus

Denunta
adanita

Copii

24.05.2005 11:12     citat 

eu ma simt mult mai bine de cand am hotarat (eu) ca fara sex. asta din cauza colului deschis. pana atunci ma simteam asa de nedorita.... rad ei, rad, mi-era cumva clar ca nu-i ca nu-i plac sau ca-s grasa, era ceva in legatura cu faptul ca e bebe in burta si ca nu se simtea confortabil. dar acum ma simt mult mai libera sa spun ce pofta mi-e...macar atat. jenat

si ma intrebam o chestie. cand incepe sa dea laptele cum este sa faci amor? am in minte imagini destul de caraghioase. el ii mangaie sanii din care tasneste un jet puternic fix in ochisorii lui pofticiosi. rad

sus

Denunta
michu

Copii

24.05.2005 11:26     citat 

ada, nu-ti face probleme! o sa facem lugu-lugu, asa, pe fuga intre doua scutece si un alaptat ca nici n-o sa apucam sa ne dezbracam!! rad rad ce crezi c-o sa dureze 5 ore, ca pe vremuri?! scot limba poate cand vine bunica sa ia copilu' la o plimbare.... prostit o sa ne bucuram ca vine soacra cum n-am mai facut-o pana acum , si pe deasupra ne mai alegem si cu ..... fi-su" foarte fericit

sus

Denunta
adanita

Copii

24.05.2005 12:15     citat 

mie mi-a promis al meu ca dupa o sa facem sex in spatii publice...ca acasa o sa fie copilulul rad
hmm, ce ne asteapta zambet ...si cat mai avem de asteptat plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Danutka

Copii
Bogdan: 14 ani, 2 luni

25.05.2005 8:49     citat 

Fetelor, oare la ce se gindeste bebe cind facem dragoste?
Eu am observat de fiecare data dupa.... el se ghemuieste jos de tot, adica zona pina la buric e moale de tot, iar zona de sub buric e tare si umflatica. De ce? Asa il ghemuiesc eu sau el singur se duce acolo confuz confuz confuz

sus

Denunta
adriana_ceausescu

Copii
Cezar Teodor: 16 ani, 3 luni
Ingrid - Printesa familiei!
14 ani, 1 luna

25.05.2005 8:52   Ce e cu sexul,sarcina si taticii  citat 

Pai e normal sa se teama sa mai faca sex .............mai ales daca nu li se explica putina anatomie feminina...............au impresia ca ii ating cumva pe bebelusi.
La mine a foost identic numai ca i-am tinut o lectie de anatomie si i-a trecut.
Adevarul este ca ma mai intreba uneori daca nu cumva ii face rau micutului....

sus

Denunta
michu

Copii

25.05.2005 9:36     citat 

mai mamici de bebici, poate e mai bine sa facem un forum pe acelasi subiect dar sa-i invitam pe tatici! foarte fericit poate daca se plang unii altora se mai linistesc..... rad al meu oricum n-are de ales, tre' sa astepte, dar cine mai poate.... jenat
eu ma indoiesc rau de tot ca problema lor e de cunostinte in ale anatomiei feminine, nu de alta, dar al meu a dat examen de anato, si chiar i-a placut, dar la inceput s-a confruntat cu aceeasi problema: ce pateste piticul lui scump si drag.... prostit asta ma face sa trag concluzia ca in spatele replicii" daca-i fac rau cu ce l-am facut....adica jenat " sta ascunsa o bariera psihologica. ei se confrunta poate pt. prima data cu o situatie ce le scapa total de sub control, ei nu stiu exact cum se simte treaba aia mica si fragila numita bebe, ce sa faca ei daca ceva nu e bine? brusc, micul "anumalutz" din ei s-a umanizat si a rationalizat sexul..... ochi peste cap plus, voi chiar credeti ca noi mai suntem "amantele" de alta data?! scot limba tot brusc, am devenit mame, de unde vin si ei, si cel putin inconstient, imaginea noastra a fost deodata confruntata cu a mamei lor. e mai greu sa te gandesti la mama si sa faci sex, nu? plang sau sunt foarte trist voi ce credeti?

sus

Denunta
adanita

Copii

25.05.2005 10:02     citat 

michu, frumos explicat. zambet
remedii?
la urmatoarea sarcina nu mai vreau asa... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
michu

Copii

25.05.2005 10:36     citat 

rad rad rad rad nici eu!!!!! d'aia nu cred ca o s-o mai comit! glumesc, motivele sunt mult mai rationale! remedii? sa ramana ei bortzo!!!!!!! cine e pentru? foarte fericit noua n-o sa ne fie asa de frica, nu? se vede treaba ca e mai bine cu decat fara..... plang sau sunt foarte trist eu mai ma catzar (cat pot) pe al meu si-mi zice timid ca invatam fata la prostii!! rad normal ca fata lui e o printzesa care nu trebuie sa stie asemenea "obraznicii" si oricum n-o sa existe barbat sufiecient de bun pentru ea, taica-su' e cel mai grozav ( pentru mamitza). scot limba sper sa ma refac repede dupa nastere si o sa-i platesc cu varf si indesat perioada asta de... calugarie! nici cand locuiam separat nu era in halul asta!!! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: