· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > se screme intruna
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor se screme intruna     
myharo

26.07.2008 4:13     citat 

Merci, chiar am sab simplex insa m-am gandit sa nu le chiar amestec asha de asta nu i-am dat. Am avut 2 zile mai calme si chia aveam nevoie de asta sa imi mai revin si eu. Este mai greu pana face caca, dar si cand face ,face mult saraca apoi se linisteste de numa.
Sper sa nu mai avem mult

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 11 ani, 8 luni

28.07.2008 1:08     citat 

Se pare ca nu sunt singura care trece prin asa ceva! Imi vine sa plang de mila lui. Noi suntem un pic si constipati si chiar nu mai stiu ce sa fac. Le-am incercat pe toate. Am impresia ca Espumisan-ul ajuta un pic. Dar din cate citesc aici singura solutie e multa dragoste si rabdare.

sus

Denunta
myharo

28.07.2008 3:35     citat 

Salut Diriginta. Stii, si eu sunt din Cluj dar acum stau in Montreal.E nasol, noi suntem aproape in 8 saptamani si continua scrematurile. Cateodata mi-e frica sa nu continue la nesfarsit. Sper sa nu mai avem mult. Pana acum noaptea o aveam linistita, acum a inceput noapte-zi.
Curaj si sper ca vom trece peste asta. :cry:

sus

Denunta
juditili

Copii
Hannah: 11 ani, 6 luni

21.09.2008 2:45     citat 

Ciao la toata lumea! Am o fetita de 5 saptamani, cumintica foc. De cand am venit din spital doarme aproape toata noaptea, cca de la 9 seara pana la 5 dimineata. Si ea se screme intruna. Acum a inceput sa faca kk greu trist . Pediatrul a spus ca se constipa de la laptele praf (primeste de la san si in completare NAN, pt ca nu am destul lapte). Nu face numai daca ii pun un supozitor sau insist cu termometrul mi-e teama insa ca va deveni dependenta de tehnicile astea. Pediatrul i-a scris debridat care ajuta foarte bine la colici, dar kk tot nu face trist Dupa sfatul medicului tot la 2 zile ii pun supozitor cu glicerina sau o stimulez cu termometrul. Cand face umple 2 scutece iar scaunul e moale, nu tare cum ma asteptam eu sa fie. Este vorba de constipatie daca scaunul nu e tare? Voi ati avut parte de asa ceva? si cum ati procedat? Am citi intr-o carte ca e o stare normala si dureaza cca 1-3 saptamani, dar poate voi, mamici experimentate, ma puteti ajuta cu pareri si sfaturi.

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 12 ani, 7 luni

21.09.2008 9:15     citat 

dupa ce am trecut prin experienta a 3 tipuri de formula, am inteles ca NAN constipa trag cu ochiul
incearca altceva si da-i apa, la formula trebuie apa

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 12 ani

21.09.2008 9:20     citat 

Si eu sub indrumarea lui lulualex am schimbat din NAN in Lactogen. Si acum tot Lactogen bea, iar scaunul i-l reglase imediat. Daca bea lactogen facea, daca ii dadeam NAN nu facea.

Chiar saru-mana lulu pentru idee, acu mi-am aduc aminte cum am aflat eu de lactogen.

sus

Denunta
juditili

Copii

23.09.2008 9:23     citat 

Multumesc fetelor! chiar azi o sa cumpar lactogen si am sa-l incerc! Toata noaptea s-a scremut saraca si nu a putut dormi linistita nici in pat cu noi trist . Dimineata i-am pus un supozitor dar nu a facut imediat, numai dupa ce a mancat putin. Parca nu ar avansa fecalele in intestine...Mi-e de mila de ea cand se screme asa. Obisnuiesc sa-i dau si ceai baby calm sa-i mai treaca constipatia asta, dar nu functioneaza, mai ales ca il refuza cateodata.

sus

Denunta
juditili

Copii

29.09.2008 9:17     citat 

Va multumesc mult pt sfat! I-am cuparat Lactogen si prima oara i-am dat si dupa 3 ore, inainte de urmatoarea masa a facut kk. Nu ma gandeam niciodata ca o sa ma bucur atat de mult pt un kk foarte fericit .A functionat! Multumesc! foarte fericit

sus

Denunta
adandreea

02.08.2012 7:53     citat 

si bebe al nostru se screme la fiecare scaun. mananca numai san. in prima luna se scremea numai dimineata dar acum de cand ne apropiem de 2 luni se chinuie la fiecare scaun si face cate putin si de mai multe ori. initial am crezut ca are diaree din cauza mea ca am amestecat fructele intr-o zi. eu ii dau ceai in fiecare zi, alinan si baby drink, plus debridat si espumisan. nu se mai chinuie la fel de mult ca pana sa ii dau debridat dar....mi se face mila de el cand incepe sa planga si apoi sa se screme

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: