· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > caderea parului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor caderea parului     
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

12.05.2005 12:00     citat 

Eu cam la 3 luni de la nastere am avut probleme cu caderea parului, acum s-a mai remediat problema, nu am facut nici un tratament..........cred ca a fost un efect de dupa nastere.

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 3 luni
Alexandra-Elena

12.05.2005 7:11     citat 

si eu am facut tratament cu revalid si chiar a dat rezultate.a stopat caderea parului si s-au intarit f.mult si unghiile.dar era destul de scump acum nu mai tin minte exact cat

sus

Denunta
pupaciuni

Copii
Delia : 17 ani

14.05.2005 11:03     citat 

Si eu am incercat revalid! E foarte bun! Dar costa destul! De ceva timp, odata cu venirea primaverii, ma confrunt iar cu aceasta problema!
Si retetele voastre sunt faine, dar dupa parerea mea mai de durata, trebuie sa acorzi mai mult timp pentru asta, pe cand o pastiluta (pe baza de plante) face minuni, atat pentru par cat si pentru unghii! Dar nu e uitat nici parul de prisos.... scot limba creste si ala, atat de repede ca prostit , dar merita!
Pupici sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

15.05.2005 5:58     citat 

sa stii ca mie nu mi-a crescut parul si prin alte parti mai des sau mai repede decat de obicei, dar de cand am facut tratamentul transpir mai abundent, ceea ce ma supara tare. cu parul as fi rezolvat-o la epilat, dar cu transpiratia... nu stiu ce o sa ma mai fac.

sus

Denunta
pupaciuni

Copii

16.05.2005 8:49     citat 

Poate nu este de la pastilele astea!? confuz

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii
Iustin Cristian Hittu: 16 ani, 2 luni

19.05.2005 2:04     citat 

Atentie mare mamici la revalid nu este indicat pe perioada sarcinii sau cat alaptati.
Cat ds caderea parului si eu am avut probleme dupa ce am nascut. Mi-am cumparat un tratament de la Serical cu maduva si placenta. La mine chiar a dat rezultate. Acum chiar daca mai gasesc in perie cateva fire razlete si innainte de tratament imi cadeau suvite intregi.

sus

Denunta
pupaciuni

Copii

19.05.2005 2:33     citat 

Da, da am uitat sa zic ca nu e indicat pe perioada sarcinii si a alaptatului! Ai dreptate Lady_Dy! sarut

sus

Denunta
ramy

Copii
Darius Nikolas: 15 ani, 11 luni

08.06.2005 4:41     citat 

Aceasta problema o am si eu dar a aparut de vreo 2 saptamini..Cade foarte mult nu mai spun ca dimineata ma trezesc si e plina perna numai de par..Iar cind imi spal parul si-l usuc gasesc fire foarte foarte multe..Crede-ti ca ar trebui sa consul un doctor?????

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii

08.06.2005 8:21     citat 

Ramy, citeste subiectul de la inceput si incearca unul din remediile care crezi ca ti se potriveste. Caderea parului poate sa fie si dincauza unei dereglari hormonale suferite in timpul sarcinii. Multe dintre noi am patit-o. Eu una am scapat de caderea masiva a parului.

sus

Denunta
ramy

Copii

08.06.2005 9:13     citat 

O sa incerc si o sa va spun care din ele dau rezultate..

sus

Denunta
ddadriana

08.06.2005 9:25     citat 

Daca aveti probleme cu cazutul parului dupa nastere eu stiu ca e normal sa cada mai mult ca de obicei. In timpul sarcinii nu cade aproape deloc (motive hormonale), si dupa nastere recupereaza parul, si pierzi atita cit trebuia sa pierzi in timpul sarcinii.

KiKilinis cunosc si eu femei care in timpul sarcinii au transpirat enorm, si dupa si-au revenit la normal. Cred ca este tot ceva pe baza hormonala.

sus

Denunta
ramy

Copii

08.06.2005 9:58     citat 

Eu sper ca nu e nimic grav..Stateam si ma gindeam cum imi va sta cu peruca.. rad

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii

17.06.2005 12:28     citat 

Cu ceva timp in urma deschisesem si eu un subiect asemantor. Tot ds caderea parului. Miam luat tratament de la Serical cu maduva si placenta si vad ca la mine a dat rezultate foarte bune. Parul a inceput sa isi revina si chiar a inceput sa creasca. Nu este foarte scum si da rezultate bune.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

17.06.2005 7:56     citat 

Cat timp ai facut tratamentul? Dupa baie sau?

sus

Denunta
Ancad

Copii
Alexandra: 15 ani, 9 luni
Irina: 13 ani

17.06.2005 9:31     citat 

Fetelor, nu stiu daca este adevara, insa puteti sa analizati voi, mie mi-a spus coafeza mea cand eram gravida sa ma stept ca dupa nastere pe le 4-5-6 luni (aproximativ) sa imi cada tare parul - nu stia de ce insa a zis ca este o constatare din experineta ei zambet. A zis ac este normal si ca isi revine, se regenereaza.

Pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: