· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > caderea parului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor caderea parului     
kami72

Copii
karim: 16 ani, 2 luni

17.06.2005 9:51     citat 

Si mie vreo 5luni de la nastere ,mi-a cazut parul de credeam ca nu o sa mai ramana nimic din el,cu pumnul se lua din perie,pe covoare,peste tot.
Dar acum si-a revenit,nu am facut tratament,dar am fost atenta sa iau sampoane care contin vitamina B,F.Cineva imi recomandase bitter suedez sa ma dau la radacina,dar nu am mai apucat sa iau ca si-a revenit singur.
Si m-am vopsit cu henna,e naturala,se amesteca praful cu apa,da o culoare frumoasa si o stralucire sanatoasa,acum nu stiu ce a contribuit dar nu mai imi cade parul.Doar cand scapa Karim cu mana in parul meu,ma mai usureaza de cateva fire rad

sus

Denunta
ramy

Copii
Darius Nikolas: 15 ani, 11 luni

17.06.2005 11:03     citat 

Azi am fost la sauna si am simtit ca parul se infierbinta prea tare si am iesit dupa 10 minute mi-a fost frica,am zis ca si asa m-ai am putin.Voi ce stiti? Cum suporta parul fierbinteala aia de la sauna?Dar solariul?

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii
Iustin Cristian Hittu: 16 ani, 2 luni

18.06.2005 11:58     citat 

tratamentul il folosesc dupa fiecare spalare a parului si asta numai daca am timp. S-a mai intimplat sa ma grabesc si sa nu am timp de stat cu el. Se aplica ca o masca pe parul ud si se lasa sa actioneze 30 min,dupa care se clateste cu apa din abundenta. E bun si pt parul uscat care se inspica,pt parul vopsit si degradat.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

18.06.2005 6:09     citat 

mercic

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 15 ani, 4 luni

06.07.2005 3:42     citat 

ramy, cel mai bine, cand stai in sauna, sa ai parul udat si cu o masca aplicata (sau balsam tratament)...la caldura se deschid porii si tratamentul isi face si mai bine efectul, protejand in acelasi timp parul de uscaciune....iar in sauna se stau max 10 minute, dupa care se iese si se face un dus racoros, dupa care iar se intra si tot asa...

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 16 ani, 4 luni

06.10.2005 2:22     citat 

De vreo 2 saptamani obesrv si eu ca imi cade parul exagerat ,am mai avut eu o perioada dupa nastere dupa care si-a revenit singur acum observ din nou eu ma simt un pic stresata in perioada asta ,poate asta sa fie cauza ...si eu gasesc mereu si peste tot fire de par de-al meu mai ales in pat cand ma trezesc ...si-mi faceam probleme de parul cainelui prostit acum periez dupa 2(un caine si o"catea")trebuie sa urmaresc sa-mi cumpar ceva pt par ,o fi si din cauza toamnei? prostit ochi peste cap nu stiu dar toata perioada asta de dupa nastere e un pic stresant:ba ai burta,ba nu te simti bine,ba esti obosita,iti cade parul,nu mai slabesti ,vergeturi,etc lista continua si...cum sa nu -mi cada fara sa mai adaug altele trist plang sau sunt foarte trist numai bine si sanatate!!!

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 6 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 5 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 3 luni

06.10.2005 3:00     citat 

getuleana si eu am probleme cu cazutul parului....de vreo 3 saptamani cred. La mine in casa nu este par de caine,cu tot ca am un catzelush, dar caruia nu ii cade parul, este maltese, asa ca NUMAI dupa mine trebuie sa curat zambet Mi-am facut tratament cu ulei de masline, ou si miere dar e prea messy foarte fericit asa ca am sunat o prietena care lucreaza la un salon si i-am zis sa se uite pe acolo ce are impotriva caderii parului.Sunt curioasa ce tratament are si cum imi va folosii. Parul meu este si lung bine si iti dai seama ce mult e cand cade foarte fericit
Asa este, dupa sarcina avem muuulte baiuri. Dar cand sunt necajita, tot ce trebuie sa fac, este sa ma uit la fetitza mea, care imi "trage" un zambet de ma topeste si uit de absolut orice nemultzumire. zambet

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 16 ani, 4 luni

06.10.2005 4:44     citat 

Da-mi si mie de stire daca mai afli ceva contra caderii parului ...si al meu era lung suficient si m-am tuns cica vroiam o schimbare ,ani de zile am avut par lung acum e mediu ,asa era la mine in perioada dupa anstere apropiata (lung si cadea mult)acum sa vad si eu aici...imi puneam periodic aici unt de karitee(burro)regenerant dupa baie ca balsam de o luna nu mi-am pus dar nu i asta cauza ,ma uit sa vad cand ies la cumparaturi...numai bine!!! zambet

sus

Denunta
Pinpin

07.10.2005 11:59     citat 

----------
Lady_Dy a scris:
Miam luat tratament de la Serical cu maduva si placenta si vad ca la mine a dat rezultate foarte bune. Parul a inceput sa isi revina si chiar a inceput sa creasca. Nu este foarte scum si da rezultate bune.
----------

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

07.10.2005 1:49     citat 

pin, uite ce am gasit: http://www.ele.ro/articol_1911.html.
o sa caut si eu in farmacie.

sus

Denunta
Pinpin

07.10.2005 6:13     citat 

Kiki multumesc! Am gasit la plafar. O sa incerc si eu.

sus

Denunta
dumitru870

11.07.2013 2:45   Tratament caderea parului  citat 

De cand am probleme cu caderea parului, am probleme grave in a-mi gasi o prietena! Adevarul e ca e dstul de inestetic deoarece sunt totusi tanar si deja ma confunt cu aceasta problema. Am incercat tot felul de leacuri babesti, care nu m-au ajutat si atunci m-am decis sa incep cu un produs profesionist. In felul asta am reusit sa gasesc un produs facut din plante ce poarta numele de Follixin. L-am luat de pe sit-ul www.follixin.ro si am inceput tratamentul. Au trecut de atunci 4 saptamani si deja parul a inceput sa se regenereze!

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

11.07.2013 4:41     citat 

'ai nu mai spune, chiar asa? socat

sus

Denunta
george45

07.08.2013 11:03   Suplimente caderea parului  citat 

Cu siguranta exista foarte mlte suplimente care promit ca pot opri caderea parului, dar inainte de a face o achizitie trebie sa fii foarte atent de unde cumperi, mai ales daca tranzactia se face online. Exista in mediul online foarte multe sit-uri care vand produse luate de pe platformele chinezesti de online si apoi vandute la suprapret la noi. Poti evita acest lucru cautand sa vezi daca produsul respectiv se gaseste in alta tara si mai ales daca exista pareri despre produsul respectiv in tarile acelea. Asa o sa te convingi de originalitatea unui produs. Referitor la produsul Follixin, nu am utilizat deci nu stiu!
Numai bine!

sus

Denunta
horia90

31.10.2013 12:21   Caderea parului  citat 

In ultima perioada tot mai multa lume vorbeste despre suplimente alimentare ca fiind o alternativa buna la sampoane sau la alte metode care promit ca pot sa opreasca caderea parului in timp scurt. Suplimentele chiar daca isi fac efectul mai greu nu produc efecte secundare si asta e un lucru pozitiv!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: