· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > miscarile bb-ului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor miscarile bb-ului     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
michu

Copii
CATI: 16 ani, 9 luni
MARIA: 15 ani, 4 luni

02.06.2005 3:39     citat 

uraaaaaaaaaaaaaa! irinuca face bolboci!!!!! rad la inceput cam asta-i treaba, simti de parca ai avea ceva probleme pe la matzigushe..... rad surprins tine-te , urmeaza zile de mare distractie!!! rad

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 16 ani, 6 luni
Paul Ravan, zis Pika: 14 ani, 2 luni

02.06.2005 3:44     citat 

michu sarut sarut sarut
cristia, am 16 saptamani si 2 zile.

Mie imi e tare drag de tot ce inseamna aceasta sarcina. Il asteptam cu mare nerabdare pe bebel.
Eu il simt cateodata si il tot tin pe tati cu manutele pe burticuta, doar doar o simti si el... desi e putin probabil trist

sus

Denunta
onnutz

Copii
Stefan: 16 ani, 7 luni
Mihnea: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

02.06.2005 7:50     citat 

Smecherasul nostru inca nu vrea sa-l lase pe tati sa-l simta si tati e destul de dezamagit ... a spus ca ne-am aliat impotriva lui.. foarte fericit Se intampla sa-l simt cand tin mana pe burtica si misca mai tare, dar inca n-am fost pe faza sa-l simta si taica-su... Ma gandeam ca atunci cand o sa inceapa sa-mi faca ficatul pateu, sa il "transfer" la sotul meu, ca avem burtica aproape la fel scot limba scot limba

sus

Denunta
helem

Copii
darius: 16 ani, 8 luni
karina: 15 ani, 8 luni

02.06.2005 9:05     citat 

onnutz si noi ne cam intrecem la burtica,acum deja parca burtica mea e mai mare,si deja l-as muta la taticul lui in burtica,pt ca de multe ori apasa pe ficat...si e cam deranjator,dar ce nu face o mama pt copilul ei

sus

Denunta
raluci

Copii
Teodora Maria: 16 ani, 6 luni

03.06.2005 6:20     citat 

Cand bebe a miscat pentru prima oara, acum vreo 12 zile, a fost fare activ si a reusit si tati sa il simta....era asa de fericit, si de atunci in fiecare seara tot pune mana pe burtica poate are din nou noroc, dar din pacate nu a mai reusit...il simt numai eu pentru ca miscarile sunt foarte line.
In unele zile nici macar eu nu il simt....si uite asa ma apuca spaima dar apoi imi revin cand se trezeste si imi da semne ca este acolo cumintel

sus

Denunta
pisulina

Copii
Alexandru: 16 ani, 9 luni

03.06.2005 8:38     citat 

Noi acum ne tot gandim ce ar putea sa faca el acolo inauntru de se misca asa de tare!! Cu toate ca am vazut amandoi documentarul tot nu ne putem imagina ce face... Oricum e super cand, vorba cuiva, o ia burta la dreapta . Acum e si mai misto ca se intinde foarte des si se umfla burta in ambele parti deodata!!. Nu am crezut niciodata ca e atat de emotionant! scot limba

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 16 ani, 9 luni
MARIA: 15 ani, 4 luni

03.06.2005 9:13     citat 

nu lasati taticii sa piarda momentele astea!!!! nici nu va imaginati cat inseamna si pentru ei ca progenitura lor a prins viatza si comunica.... sarut se vor speria cand , mai tarziu, burtica va pleca la plimbare dar atunci va insemna ca au facut o progenitura puternica si sa te tii mandrie.... rad scot limba

sus

Denunta
cristia

am nascut deja!

03.06.2005 9:33     citat 

stiu cum e cu mandria asta... foarte fericit seara cand il simte pe bebe ca da cate un piciorus mai tare , eu tresar ca ma ia prin surprindere ..., dar tati al lui se bucura si deja se gandeste cat o sa alerge dupa el prin casa la cat e de activ rad .....si deja isi pune problema ca nu stie povesti sa-i spuna la culcare rad ...i-am explicat ca pana la povesti mai e drum lung...dar i se pare ca e intr-o criza de timp teribila... trag cu ochiul formidabil cum le zboara mintea de la niste miscari de picioruse in burtica la scenarii cu copilul de mana la gradina zoologica zambet

cred ca am putea face un topic nou cu fanteziile astea ale taticilor cand il simt pe bebe...sa stim la ce se gandesc si ce simt... sarut

PS- tineti-mi pumnii ,azi merg la control...si e prima oara cand ma duc fara tati de bebe(nu poate sa plece de la servici) trist

pupici pe burtici

sus

Denunta
zumzum

03.06.2005 10:01     citat 

burticutzelor .... va doresc sarcini usoare ...

fiind la a doua sarcina ( tot fetita e :( ) ptr mine miscarile au inceput mai devreme si sunt mult mai receptiva si mult mai ...sa zic - indiferenta - cam dur nu ? fata de cum eram la prima sarcina. probail nu mai e asa de nou sau miraculos . Adevarul e ca atunci cu prima sarcina am fost tot timpul acasa si am avut mai mult timp acum am fost mult mai ocupata . Inca chiar am exagerat ca ma cearta sotul ca nu ma odihnesc destul . Dar sotul e la fel ... se bucura la fiecare bubuitura ca si fetita mea mai mare de altfel ... Oricum noaptea e foarte jucausa si nu maprea lasa sa dorm Chiar glumim si atunci cand trece o vreme si nu o simt ma intind si zic " stai sa o pacalesc ca vreau sa dorm !" si poc poc...

Vreau si eu bentita !!!!

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 16 ani, 6 luni

03.06.2005 12:30     citat 

Eu saptamana trecuta l-am simtit pe bebe cand a miscat sa-mi atraga atentia.
Acum se misca mai des dar tati inca nu-l poate simti. Seara e foarte activ...daca ma asez in pat imi zvacnesc picioarele...are energie nu gluma.

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 16 ani, 6 luni
Paul Ravan, zis Pika: 14 ani, 2 luni

03.06.2005 1:29     citat 

Flory24, tu la 17 saptamani il simti asa de tare???? surprins surprins Vreau si eu zambet rad zambet Noi n-am depasit inca stadiul de bolboroseala!!!
Cand ai DPN???

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 16 ani, 10 luni

03.06.2005 4:13     citat 

au, au, ma doaaaaareeeeee, bebe, nu mai da atata!! Postez aici pt ca exact in aceste clipe imi iau niste suturi in coaste de nu ma vad...nici pe voi nu va mai vad rad

sus

Denunta
ingerash_angelo

Copii
Tobias-luca: 16 ani, 7 luni

09.06.2005 9:24     citat 

Noi il simtzim de mama focului.Radeam la inceputul sarcinii cand toata lumea ne spunea ca e fetitza, pentru ca sotul meu isi facea probleme despre cum s-ar putea juca el cu o fetitza. Dar de cand am fost la eco si ne-a si confirmat ca e baietzel e in al 9-lea cer.Si cred ca si bebelucul la fel din moment ce joaca fotbal non-stop. Imi sare burtica in toate directziile!!!

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 16 ani, 9 luni
Edina: 14 ani, 7 luni

10.06.2005 7:19     citat 

Si eu il simt...cam de la 20 saptamani...si ceea ce parea un pestisor care innoata este acum o balena cu picioare foarte fericit ...cand taticul lui vede ca tresar si imi mai scapa un "au" e asa de mandru ca imi vine sa il iau putin la bataie , nu de alta - dar sa fie si de mine asa mandru rad ....deci papusica mea care e de fapt un papusoi e prezent tot timpul , a avut o singura zi in care nu a miscat aproape deloc de umblam pe la toate cabinetele noaptea sa fac o ecografie...dar si-a revenit repede, acum topaie de zor si mamica lui e terminata dupa el sarut

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 16 ani, 6 luni

10.06.2005 11:10     citat 

Eu am 18 saptamani si am inceput sa-l simt de acum doua saptamani dar aseara a fost foarte frumos, "vorbeam" zambet cu puiutu' meu ca ne e dor de tati care e plecat in delegatie si-l alintam si atunci a inceput si el sa se miste timp de vre-o doua trei minute si l-am simtit asa de bine. A fost super imi venea sa-mi pup burtica jenat Nu cred ca are comparatie ce simtim noi gravidutele zambet .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: