· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > miscarile bb-ului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor miscarile bb-ului     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
michu

Copii
CATI: 16 ani, 9 luni
MARIA: 15 ani, 4 luni

10.06.2005 12:21     citat 

corect! mai ales cand ficatul e deja vanat , adica de culoarea asta nervos da' noua ne place tareeeeeeee rad au!

sus

Denunta
zeldita

Copii
zelda ana: 16 ani, 10 luni

10.06.2005 2:43     citat 

doar ficatul????????
eu nu prea stiu daca mai am ceva organe interne...... intregi si functionale la capacitatea lor normala trag cu ochiul
mai ales zilele trecute cand am fost la cumparaturi (prima serie trag cu ochiul ) pentru ea.... era atat de linistita la inceput... si cand m-am uitat la o bluzitza galbena cu niste puisori portocalii m-a sutuit atat de tare c-am zis ca ma-ndoaie si ca iese prin buric!!! foarte fericit foarte fericit asa ca i-am cumparat bluzitza si can am ajuns acasa am vazut si eu ca e pentru 3-6 luni rad rad rad mi se paruse mie cam maricica, hmmmm........

sus

Denunta
simo_stu

Copii
SARA MARIA: 16 ani, 7 luni
MARA CRISTIANA: 14 ani, 11 luni

13.06.2005 8:52     citat 

Fetelor credeti ca este normal sa simt bb-ul ca misca , doar in partea de jos(adica nu pe langa buric, stanga,dreapta)?Eu am placenta praevia si ma gandeam ca asta ar fi cauza,voi ce parere aveti?

sus

Denunta
pisulina

Copii
Alexandru: 16 ani, 9 luni

13.06.2005 9:11     citat 

Nu stiu ce inseamna Placenta praevia, deci s-ar putea sa vorbesc prostii socat , dar eu cred ca daca te simti bine nu conteaza prea mult unde il simti ca misca. Bine ca e puternic si da! jenat

sus

Denunta
onnutz

Copii
Stefan: 16 ani, 7 luni
Mihnea: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

13.06.2005 3:10     citat 

Nu stiu daca se datoreaza placentei praevia ( stiam ca inseamna ca e jos inserata si sta in calea copilului la nastere, cred ca faci cezariana, nu? ) Si pe mine ma bate rau chiar pe col si am si cerclaj, sper sa nu-mi faca vreo bucurie.. foarte fericit Poate se hotaraste sa se mai ridice si sa traga suturi si mai sus, am inteles de la fete ca e cool cand iti "lucreaza" ficatul... prostit prostit

Sanatate la burtici si bebelushi vioi! sarut sarut

sus

Denunta
michu

Copii

14.06.2005 9:11     citat 

nu exista nici o legatura intre p. p. si loviturile bb-ului. doar nu se joaca cu placenta si o intinde ca pe covoare pe unde-i place.... prostit probabil ca are prezentatie pelviana si da cu piciorushele in jos sau manutzele daca e invers....rau nu poate sa-ti faca, doar e bebicu' lu' mami nu?! sarut
onnutz, stai linistita si eu mi-o incasez frecvent pe col, si am cercaj de la 22 saptamani..... surprins si uite ca mai am 2 saptamani si mi-l si scoate, a rezistat eroic... cu toate shocurile... foarte fericit cu toate astea, incearca sa stai la orizontala cand e mare inghesuiala.... prostit ca senzatia e...... surprins

sus

Denunta
simo_stu

Copii

14.06.2005 10:10     citat 

[b]PENTRU michu&onnutz

Fetelor si eu am cerclaj facut la 14 saptamani,dar nu asta este problema .Voi stati la pat? trist [/b]

sus

Denunta
michu

Copii

14.06.2005 2:46     citat 

sigur ca da..... scot limba poate dupa 28 cand imi scoate firu', asa de frica...mai vedem trag cu ochiul

sus

Denunta
onnutz

Copii
am nascut deja!

14.06.2005 5:16     citat 

Simo, tocmai am venit de afara foarte fericit foarte fericit A fost o plimbare scurta, dar o am in program de 1-2 ori pe zi, ca turbez in casa, mai ales cu vremea asta. Eu am cerclaj de la 10 saptamani si cam o luna jumatate am stat mai mult in pat, ma simteam rau si contractiile nu prea raspundeau la tratament. De cand ma simt mai bine am inceput sa umblu, dar cand obosesc sau mi se intareste burtica ma potolesc. Nu stiu de ce, dar de cateva zile ma inteapa destul de rau "nodul" de la cerclaj... si bebe invata dansuri populare pe colul meu.. sarut dar mi-e tare drag!!

sus

Denunta
michu

Copii

15.06.2005 11:26     citat 

tocmai imi iau niste shuturi f. dureroase!!!!!!!!!!!!!!!!!! plang sau sunt foarte trist si aseara si acum e ceva infiorator in burta mea... prostit pana acum parca n-a fost asa....nu a durut niciodata, doar asa ca niste ghionturi in troleu....desi ii ieseau piciorushele la vedere.... surprins cine a zis ca in ultimele luni se potoleste bb-ul. confuz confuz confuz nici vorba, e tot mai activa!!!!!!!!!!!!! foarte fericit e normal sa nu mai pot sta in picioare de la shuturi???!!!!1 surprins surprins surprins surprins auuuuuu

sus

Denunta
simo_stu

Copii

15.06.2005 11:40     citat 

Eu inca mai lucrez,dar am un program destul de favorabil.Cred ca as inebuni daca as sta in pat.Va pup si numai bine!

sus

Denunta
cory_a

Copii
Bodgan Alexandru: 16 ani, 5 luni
Carmina Delia: 11 ani, 10 luni

22.06.2005 2:59     citat 

Citind si eu subiectul asta vad ca simo_stu incepe prin a intreba daca e vreo problema ca la 18 saptamini nu a simtit bebele de o zi cum misca.....M-am disperat putin pt ca eu maine implinesc 18 saptamini si inca nu l-am simtit deloc.. trist trist .E vreo problema? Cind misca prima data? Nu ar fi trebuit sa-l simt si eu deja? confuz confuz confuz

sus

Denunta
onnutz

Copii
am nascut deja!

22.06.2005 3:06     citat 

Stai linistita, Cory, nu toti bebelusii misca in aceeasi saptamana de sarcina si nu toate mamicile simt la fel. Mai ales la prima sarcina, mama realizeaza mai tarziu ca micii fluturasi din burtica ei sunt dati de miscarile celui mic zambet zambet Mie dr. mi-a spus sa ma astept sa-l simt pe la 18-20 de saptamani, dar la mine a dat cu shutul mai tare de la 15 saptamani, depinde de caz. Eu zic sa stai fara griji, o sa incepi sa-l simti si atunci sa vezi activitate.. foarte fericit foarte fericit
Daca totusi esti ingrijorata (si nu-ti trece), la o ecografie se vede bine cat si cum se misca bebelusul tau.

Sarcina usoara si multa sanatate! sarut

sus

Denunta
cory_a

Copii

22.06.2005 3:11     citat 

Multumesc onnutz de incurajare zambet La eco am fost la 15-16 saptamini si misca foarte tare (abia a putut sa-l masoare dr.-ul)..a fost foarte vioi..dar ma asteptam sa-l simt si eu deja.....In fine o sa mai astept...Sper sa-l simt curand ca nu mai am rabdare trag cu ochiul

sus

Denunta
cory_a

Copii

22.06.2005 3:27     citat 

Si apropo de micii fluturasi..parca si eu simt asa ceva..nu sunt sigura...in jurul buricului? confuz confuz ...(si odata pe umar foarte fericit foarte fericit )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: