· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Despre col deschis / scurtat, cerclaje si odihna la pat (II)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Despre col deschis / scurtat, cerclaje si odihna la pat (II)     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
fata

Copii
David-Andrei: 14 ani, 11 luni
Iulia Alexia: 10 ani

29.06.2005 12:17     citat 

La noi tre sa vine pe la sfrsitul lunii iulie, sper sa vrea sa mai stea atat, ca e tare neastamparat in ultimele zile. Cat despre nume se negociaza inca si la noi, probabil o sa facem ca prieteni care se certau la spital pe numele copilului......... scot limba , important e sa fie el sanatos, abia astept sa-l jumulesc putin scot limba .
Problema e ca maine sau poimaine trebuie sa merg la spital sa-mi recolteze nu stiu ce secretii pentru nu stiu ce, dar eu nu inteleg de ce pentru ca am stabilit cu doctorita ca vreau cezariana. Dar poate ca-mi trage teapa, cine stie, imi spune ca-mi face ceza si ma lasa sa nasc normal in final. Voi vedea, o sa vorbesc cu ea.
Sa va mai intreb ceva: cati bani se mai dau. Voi la ce scor ajungeti?
Eu o sa nasc in municipal, nu stiu cat se mai da...............
burtici mari si dragalase, va pup,
carmen

sus

Denunta
adanita

Copii
Delia Stefania: 14 ani, 11 luni

01.07.2005 2:00     citat 

am 38 de saptamani azi zambet
doctorul mi-a zis sa incercam sa trecem de 36.
nu am avut contractii pana acum (sau nu mi-am dat seama).
stiu de la 31 de saptamani ca am colul deschis.
asa ca...exista speranta zambet
si nu prea am fost cumintica scot limba
mie doctorul nu mi-a zis sa stau in pat si nici sa fac ceva special. doar sa iau niste medicamente pana in saptamana 36 in caz de contractii.

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 14 ani, 11 luni

01.07.2005 9:21     citat 

bravo, adanita...imi place ca nu ai fost cumintica, pt ca imi dai apa la moara...cand o sa ma certe sotul meu ca nu sunt fetita cuminte, o sa-i spun: uite, nici adanita de pe forum nu a fost! rad sarut

sus

Denunta
adanita

Copii

02.07.2005 8:10     citat 

zambet
hai ca nici tu nu mai ai decat un pic.
chiar ma gandeam ca risc sa dau sfaturi proaste povestindu-mi experienta glorioasa foarte fericit
adevarul este, totusi, ca in ultima vreme am stat totusi in pat ceva vreme, nu ca am vrut sa fiu cuminte, dar nu mai puteam.
dar m-am si fatait dupa lucrusoare de puiut. sarut

sus

Denunta
onnutz

Copii
Stefan: 14 ani, 9 luni
Mihnea: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

04.07.2005 3:15     citat 

Fetelor, Michu ori a nascut si acum nu se mai poate despride de comoara ei, ori a ramas fara net, ca renovau apartamentul... Sper sa fie una din variantele astea si sa fie bine amandoua, stiu ca pe 28 iunie a mers sa-si scoata atza si de atunci n-am mai auzit nici o veste de la ea... Stie cineva ceva?

sus

Denunta
adanita

Copii

06.07.2005 3:35     citat 

pai michu a anuntat acum ceva vreme ca nu mai poate intra pe net din cauza de renovari. ieri nu nascuse, spunea ca ar vreacati dar nu o lasa ea scot limba
azi merge la eco, sper sa-mi mai dea vesti. si va dau si voua. oricum, mi-a zis ca ma anunta in caz ca va naste, si va voi anunta si eu. daca n-o sa nastem odata scot limba

sus

Denunta
onnutz

Copii
am nascut deja!

06.07.2005 3:40     citat 

Multumim, Adanita. M-am mai linistit. Bine ca e totul in regula. Vorba ta, poate o sa nasteti odata, numai sa stim si noi, sa venim sa facem galerie.. rad rad

sus

Denunta
lauraco

Copii
Alexandru: 14 ani, 9 luni
Ionut: 11 ani, 7 luni

22.07.2005 8:10     citat 

buna!
Eu nu am nimic din cele spuse de voi(col deschis, scurtat,....) insa am mers azi la un alt medic (cel care ma supravegheaza e in concediu) pt ca in ultima vreme m-a durut cam tare burtik (nici nu am stat la pat asa cum mi-a zis dr) si mi-a zis ca am colul cam moale. Stie cineva ce inseamna asta?

sus

Denunta
fata

Copii

25.07.2005 10:46     citat 

Miercuri sau joi sunt programata pentru cezariana, nu pot sa nasc normal pentru ca bebele este pelvian, de ceva vreme s-a intors cu funduletul in jos. Abia astept, am niste emotii foarte, foarte mari.
Ma supara faptul ca Municipalul este aglomerat, din cauza ca Eliasul este inchis si nu stiu cum o sa fie. Va dau vesti, cand iesim din spital, sa-mi tineti pumnii.
Va pup, pa, carmen

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 14 ani, 11 luni
MARIA: 13 ani, 5 luni

26.07.2005 2:26     citat 

uite ca m-am intors! cu cati in burta! grasa se lasa asteptata! plec un pic si poate revin mai tarziu.....mai lustruiesc cate ceva prin casa! trag cu ochiul
pupici si merci ca v-ati gandit la noi! sarut

sus

Denunta
inaf

Copii
Andrei: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

26.07.2005 6:50     citat 

Fata tu cand ai aflat ca al tau bebe are prezentatie pelvina ?
Eu am fost azi la eco si ...surpriza, al meu baiat n-a mai vrut sa stea cu capul in jos si vrea sa iasa in lume cu fundul scot limba Astefel va trebui sa fac cezariana plang sau sunt foarte trist
Si cand ma gandesc ca ma laudam ca vreau sa nasc normal socat
De ce mi-a fost frica se pare ca n-o sa scap plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 14 ani, 11 luni
MARIA: 13 ani, 5 luni

27.07.2005 2:45     citat 

dupa ce am avut col cusut, am ramas fara atza de o luna si ma rog de fii-mea sa iasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rad cine ar fi zis? curaj voua ,cu un col prea mic, SE POATE!!!!!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
fata

Copii

27.07.2005 3:48     citat 

Michu, eram sigura ca ai nascut, dar vad ca se lasa asteptata, nu gluma.....................Eu am sunat-o astazi pe doctorita pentru ceza si in final am amanat pentru maine, mi-a zis ca e spitalul Municipal foarte aglomerat, asa ca mai asteptam pana maine. Am niste emotii...............
Inaf, mie mi-a zis doctorita saptamana trecuta sa mai fac o echo, si dupa ce am mers la Medlife pentru o echo normala, desteapta aia de-acolo, a crezut ca eu vreau morfo, nu stiu ce a fost in capul ei, si dupa ce am platit 130 si am ajuns acasa am constat ca nici macar n-a avut bunavointa sa scrie pe hartia aia ce era mai important, si-anume faptul ca bebele e pelvian. Dimineata sun la doctorita care ma cheama la spital sa vada echo si ..........surprize, surprize de unde sa vada saraca ca al meu printisor ametise cu caputul in jos si s-a intors. Noroc ca intre timp reparasera aia echograful din Municipal si m-am dus mi-am facut una acolo, sa vada doctorita ca e intors. Asa s-au petrecut lucrurile.
Acum asteptam nerabdatori sa vedem ce se intampla maine.
Va scriu dimineata si va spun. Va pup, curaj,
carmen

sus

Denunta
inaf

Copii
Andrei: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

27.07.2005 4:54     citat 

Carmen , iti tin pumnii.Sa dea Dumnezeu sa mearga totul bine ,iar tu sa te intorci repede cu al tau bebe , sa ne povestesti cum a fost la nastere. Noi i-am urat numai de bine urmatorului nou-nascut , care se pare ca va fi al tau .
Nastere usoara exclamatie

sus

Denunta
onnutz

Copii
am nascut deja!

27.07.2005 8:21     citat 

Pe zi ce trece, ma conving ca baietzelul meu are o personalitate.... Nu asculta decat de taica-sau, iar cand simte ca a plecat de acasa, incepe sa se joace cu nervii mei... prostit Saptamana trecuta n-a vrut sa miste mai bine de 24 de ore, ma pregateam sa merg la eco sa vad ce-i cu el, iar azi dimineata a vrut sa mearga la spital si l-am dus. Si toate astea se intampla numai cand e plecat sotzu' in delegatie! M-am trezit azi pe la 5 cu un pietroi in loc de burtica si cu niste dureri de nu puteam respira... am ajuns la Municipal, lumea se calca in picioare, mi s-a spus sa astept si o sa ma vada cineva plang sau sunt foarte trist Si cum asistenta a incuiat cabinetul si intr-o ora n-a aparut nici un dr., am plecat la spit. de pe Panduri, unde am dat peste o dr. de treaba care mi-a facut o inj., m-a mai tinut o ora si ceva si m-am intors acasa, unde am stat in pat pana acum. Nu stiu cum sa-l conving pe asta mic sa stea acolo in burtica, probabil ca sotzul va trebui sa renunte la delegatii foarte fericit eventual sa devina "casnic", sa fim siguri ca bebe se naste la termen... rad

Pupici, numai bine!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: