· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > A-J-U-T-A-T-I-M-A va rog!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor A-J-U-T-A-T-I-M-A va rog!     
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 7 luni

21.02.2003 11:21   A-J-U-T-A-T-I-M-A va rog!  citat 

la modul cel mai serios, am nevoie de ajutorul vostru.
De veo 2 saptamani am o pofta de mancare ce deja depaseste limitele normalului. Pana sa ajung la Endocrinolog sa vad daca e vreo dereglare hormonala, va rog pe voi sa ma ajutati. Spuneti-mi ce sa fac? Indiferent cat as manca, imi este incontinuu foame. Nu am patit niciodata asa ceva, nici macar cand eram insarcinata. Deja incepe sa ma ingrijoreze acest lucru.
Va multumesc,

sus

Denunta
mumulina

Copii
Alexandra-Ioana: 22 ani, 11 luni
Teodora-Paula: 18 ani, 6 luni

21.02.2003 12:16     citat 

mananca, care-i problema, ca la cat esti de slaba scot limba..
acuma serios, nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau, dar incearca sa bei multa apa sau ceai, mananca citrice, poate ti se mai taie pofta de mancare. sau ia niste Spirulina, am inteles ca e buna ptr scaderea apetitului.

sus

Denunta
lumi12a

Copii

21.02.2003 12:22     citat 

bre Mumu, saru' mana! Ideea cu Spirulina este f.f. buna. Ma duc sa-mi cumpar. Cat despre citrice, imi fac astea o pofta de mancare, parca sa imi faca in ciuda.
Auzi, mananca! pai deja in 2 saptamani am pus PATRU kg pe mine. Si innebunesc, caci nu sunt eu. Mi-am iesit din parametri.
Astept sfaturi in continuare.

sus

Denunta
mumulina

Copii
Alexandra-Ioana: 22 ani, 11 luni
Teodora-Paula: 18 ani, 6 luni

21.02.2003 12:57     citat 

atunci la doctor cu tine!
da' du-te si tu la unu' bun sper sa ai mai mult noroc decat mine, care nimeresc toti tampitii....scuzati!

sus

Denunta
lumi12a

Copii

21.02.2003 1:46     citat 

Acu facui programare la doctora de familie, care este o tipa tare de treaba si mereu m-a scos din incurcaturi de ordin doftoricesc. Saru mana ca ai fost draguta si te-ai gandit la mine.
Iti spun ce am facut

sus

Denunta
Carmella

21.02.2003 2:00     citat 

Lumi, incearca sa maninci ceva foarte hranitor dar in volum mai mic, de exemplu alune sau miez de nuca. Eu asa fac ca sa-mi mai pacalesc foamea, dar nici sa ma "umflu". Asta daca nu e, doamne fereste, vreo dereglare. Sper sa nu fie cazul, si sa fie semn doar de prea multa sanatate, sau de ceva cu "oki" zambet ce zici ?!

sus

Denunta
lumi12a

Copii

21.02.2003 2:07     citat 

Carmella, Doamne feri, auzi, ceva cu ochi. Nu, nu acum. Las' s-mi revin si eu.
Crede-ma, ceva nu este in regula, simt eu asta. Oricat as incerca sa imi potolesc foamea cum ai zis tu, imi este si mai foame. Din ce mananc, as manca si mai mult. Orice. Nu mi s-a intamplat niciodata si ma cunosc destul de bine. E o senzatie foarte ciudata; nu imi pot controla foamea.
tristtristtristtrist
Simt ca innebunesc.

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

21.02.2003 3:24     citat 

Mai Lumi, dar de ce ti-e frica de ceva cu...ochisori? Decat vreo dereglare hormonala, mai bine un ochisor, o manuta...rad
Sanatate multa si asteptam sa ne luminezi si pe noi de unde vin poftele astea.

sus

Denunta
Ami

Copii
David Alexandru: 19 ani, 5 luni
Luca Gabriel: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.02.2003 3:38     citat 

Lumi draga, Spirulina FACE POFTA de mancare, nu o taie. Unde ati auzit voi asta? V-o spun eu de pe prospect si de pe pielea mea, ca am luat-o mult timp.
Daca vrei sa papi mai putin, bea apa multa si mananca mere....dar nu le combina ca dai in altele...in resp papa normal. Poate organismul tau trage un semnal de alarma. Astept sa-mi spui ce ai facut la doctor.

sus

Denunta
lumi12a

Copii

21.02.2003 3:45     citat 

Bre, Mutzu, pai Lexi are 8 luni... Ar insemna ... Doamne, dar ce spun eu, nici nu vreau sa ma gandesc. Adevarul este ca nu ma simt pregatita acum pentru un alt copil. Nici fizic si nici psihic. Acum vreau ca toata dragostea, atentia si afectiunea sa o revars asupra minunii mele de fetita.
Chiar am vorbit cu sotu-miu (care deja ma intreaba cand il facem si pe Vlad), ca trebuie sa asteptam sa se vindece cezariana (eu nici macar nu am reusit sa ajung la controlul de 6 luni dupa operatie, merg marti pe 25) si... sa fiu si eu pregatita.
Eu parca as prefera sa fie ceva care se poate vindeca cu niscai medicamente, decat... brrr! Nu acum. Peste 2,3, sau 4 ani...
Voi merge luni, 24.02 la tanti doctorita... vom vedea noi ce este....
Cu drag,

sus

Denunta
zizee

Copii
Anas Louka (Snoopi): 19 ani, 2 luni

21.02.2003 4:23     citat 

lumi, ma bag si io
poate mai gasesc revista in care am citit de ce nu-i bine sa maninci mere cind vrei sa slabesti... nu stiu care-i cauza, insa contrar a ceea ce se spune, merele creeaza senzatie de foame in loc s-o ptoleasca. se sufera acolo sa maninci o portocala in loc de un mar ...

sus

Denunta
Carmella

21.02.2003 4:28     citat 

Ami, Spirulina e un supliment alimentar. In principiu creeaza o senzatie de satietate, adica nici nu taie dar nici nu stimuleaza pofta de mincare, ea hraneste. E buna de luat indiferent de problema.

sus

Denunta
Cora

22.02.2003 7:00     citat 

Evita cafeina daca consumi asa ceva, mie imi face multa pofta de mincare, evita orice este dulce, se poate intimpla acelasi lucru, rontaie ce nu-ti place, cu cit mai putin gust ...poate asa iti trece sa mai maninci ceva, fa-ti ceaiuri diverse foarte putin indulcite, calde sau cu gheata si bea la greu trag cu ochiul ...si fa-ti un test de sarcina ...poate esti gravida!!! surprinsfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericit

sus

Denunta
Cora

22.02.2003 7:03     citat 

radradradradradrad acum am vazut ca si fetele vorbeau de "ochi", "manute" ....radradradradrad

sus

Denunta
lumi12a

Copii

25.02.2003 11:45     citat 

Iaca rezultatul vizitei la doctor: "Vine menstruatia, draguta, de-aia ai furtuna asta hormonala in organism". Asta a fost concluzia finala, dupa multe investigatii, intrebari, masuratori, cantariri, nebuneli... Si mi-a descris tanti doctorita exact ce simteam eu si mi-a explicat ca asa se intampla cu cateva zile inainte...
A avut dreptata saracuta... Acu sa nu mai vad mancare...
Va multumesc tuturor pentru sprijin...
Si mai lasati ochii si manutele, ca v-am explicat cum stau lucrurile.scot limba
Va pup cu drag,

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: