· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > cum arata burtica?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor cum arata burtica?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
raluve

Copii
Adrian: 15 ani, 10 luni

31.05.2005 12:27   cum arata burtica?  citat 

burtica mea nu e simetrica, adica intr-o parte e mai umflatica, iar cind fac exercitii se vede si mai tare ca buricul nu e in mijloc( e mai la stinga), pe linia mediana a burticii. ma gindesc acum, o fi normal? parca e si mai tare in partea mai umflata....o fi bebeulu acolo? acum il simt ca ar fi cu spatele in cealalta parte, dupa cum da din manute si picioruse...
voi aveti burtici asa buclucase? zambet

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 15 ani, 10 luni
MARIA: 14 ani, 5 luni

31.05.2005 1:54     citat 

daca vrei burtica simetrica poate ar fi fost mai bine sa fi apelat la serviciile BERZEI.... foarte fericit a mea e mai "gogonata" in stanga jos, unde-si tine madam capshorul....si-l roteste..... prostit acolo mi-au si plesnit niste vase de sange...f. dragutz..... nervos iar la ficat (unde a fost candva...) se vad din cand in cand niste umflaturi, atunci invatam sa pedalam...... surprins ce, mersul pe bicicleta e f . sanatos! foarte fericit

sus

Denunta
adanita

Copii
Delia Stefania: 15 ani, 11 luni

31.05.2005 2:44     citat 

a mea nu este peste tot rotunda, dar nu prea stiu cum sa o "povestesc". In zona unde inainte aveam cureaua....era o platforma...
ma uit acum si....ura!!!! n-o mai am. Hihihihi, am burtica rotunda.
doar ca acum a inceput sa apara o cuta sub ea, cum apare la sanii lasati. sper sa nu mi se lase burta...

sus

Denunta
Beatrix

Copii
Mihai Alexandru: 15 ani, 10 luni
Stefan Daniel: 14 ani, 1 luna

31.05.2005 4:36     citat 

Pai ce sa zic.. si a mea e putin "stramba" jenat .. pt ca bebita e intors de 3 saptamani si e cu capul jos de tot, in stanga, unde am o umflatura.. si in dreapta, respectiv in ficat, isi tine piciorusele si face antrenamente, vorba lui michu.. pedaleaza baiatu` nu gluma prostit
Una peste alta incep sa imi doresc sa nasc mai rpd prostit .. daca dorm pe partea dreapta ma "bate" intr-una.. daca dorm pe stanga iar nu-i convine.. asa ca ma gandesc serios sa-mi pun niste hamuri si sa ma agat in cuier nervos .. poate asa o sa stea baiatu` meu bine si o sa poata sa ma colcaie in voie rad

sus

Denunta
raluve

Copii

31.05.2005 4:53     citat 

rad rad beatrix, imi inchipui graviduta agatata si burtica valuri valuri rad
voi aveti probleme cu respiratia? am citit ca ar putea aparea....dar la mine e burtica asa jos- imi e frica ca o sa cada la un moment dat rad - si probleme cu respiratia nu am de loc.
adana, cuta sub burtica? nu pica ea burtica stai linistita, a mea parca o ia la vale dar tot acolo o gasesc cind ma uit in oglinda foarte fericit
inca nu pedalam in ficatii mamei...ii place sa ma tina in suspans zambet inca nu s-a intors.

sus

Denunta
Beatrix

Copii
Mihai Alexandru: 15 ani, 10 luni
Stefan Daniel: 14 ani, 1 luna

31.05.2005 4:59     citat 

rad rad pai cam asa imi face burtica: valuri valuri.. cu respiratia nu am probleme mari, poate e si din cauza lui bb care e jos de tot.. daca e aerisita camera e ok.. mai nasol e cu caldura asta.. Voua va e mai cald ca restul lumii? Eu parca as fi in incubator.. mor de cald prostit .. ies doar seara din casa ochi peste cap noroc ca s-a inventat aerul conditionat trag cu ochiul !

sus

Denunta
pisulina

Copii
Alexandru: 15 ani, 10 luni

01.06.2005 8:21     citat 

Buna felelor, am lipsit un pic ca mi-am luat concediu medical sa mai stau un pic pe acasa foarte fericit . la mine e mai umflata in dreapta, eu zic ca acolo sta cu funduletul... Oricum cand misca, si acum misca aproape mereu, il simt in ambele parti, si in stanga si in dreapta, cred ca se intinde micutul sarut sarut

sus

Denunta
pisulina

Copii
Alexandru: 15 ani, 10 luni

01.06.2005 8:22     citat 

Oau!!!! Acum am vazut ca am trecut la 2 cifre!!!. Super, mai am putin.

sus

Denunta
sunny

01.06.2005 2:58     citat 

a mea e ca o minge sub bluzita. a coborat dar bebe e in pozitie pelvina asa ca ideea cu agatatul mi-ar prinde bine si mie ca nu ma lasa sa stau nicicum la somn cool

sus

Denunta
michu

Copii
CATI: 15 ani, 10 luni
MARIA: 14 ani, 5 luni

03.06.2005 9:24     citat 

nu va mai plangeti atata ca de fapt VA PLACE!!!!!! stiu eu.... trag cu ochiul chiar vreti sa vina barza, in loc sa "clocim" noi?! scot limba foarte fericit ih, ce banal ar fi...... trist

sus

Denunta
adanita

Copii

03.06.2005 2:07     citat 

mie imi place (na, recunosc! scot limba ) ca e ca o minugiuta si nu se vede din spate (adica din spate inca mai am talie) si ca o pot tine in palma (sa-mi pun palma sub si sa o umplu de ea).

sus

Denunta
raluve

Copii

03.06.2005 3:31     citat 

mie imi spune lumea ca tot creste burtica, dar diametrul ramane acelasi, nu am mai multi cm. masurati.
ma gandesc ca isi schimba forma de fapt, sau ce o fi facand...ca de crescut nu creste chiar asa vazand cu ochii, desi asa zice lumea prostit

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 15 ani, 11 luni

03.06.2005 4:08     citat 

hihi, burta mea e tuguiata....parca port un pepenas cu mine la plimbare
cand ma ridic de jos si se contracta muschii, de unde ma uit eu foarte fericit , burta mea e perfect triunghiulara...abia astept sa-mi cunosc bebele zambet

sus

Denunta
raluve

Copii

03.06.2005 4:43     citat 

bubuliculus si la mine e la fel, se vede mai ales cind imi fac exercitiile rad
cand ma gindesc ca aia sunt o parte din muschii abdominali nu imi vine sa cred, cum s-au cocotat ei acolo pe burtica rad rad

sus

Denunta
adanita

Copii

03.06.2005 8:25     citat 

si eu la fel, cu tuguiul ala de buricut.
si mi se spune ca am burtica de baietel, cu fetita inauntru trag cu ochiul scot limba sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: