· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Mame / tati > Acest minunat univers: COPILUL TAU!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Acest minunat univers: COPILUL TAU!     
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani

27.02.2003 2:57   Acest minunat univers: COPILUL TAU!  citat 

V-ati gandit vreodata ce veti aduce pe lume o asemenea minune?

Sunt intr-o continua stare de incantare, cu fiecare zi ce trece, vazand cat de complexa a cand a implinire si cata emotie!

Eu nu imi imaginam ca va fi atat de frumos! Voi?
Oare la al doilea va fi la fel?!!!

sus

Denunta
lumi12a

Copii

28.02.2003 2:53     citat 

ia te uita! Nu mi-a frumos incit nu mai am cu ce sa completez.
Nu cred ca si-a a fericire cind iti zimbeste pentru prima data, cind ai saruta toata lumea de pe strada cind se face bine dupa o boala, cind, mai mare fiind, iti recita prima poezie despre "mama"... ce mai pot sa spun ?!

sus

Denunta
puricel

Copii
BIANCA ALLISON: 19 ani, 11 luni

28.02.2003 6:00     citat 

Luminis,
si eu ma tot intreb,ca si tine,oare este adevarat ,ca am o minunica mica,sau e doar un vis care pare real?
Adesea ,chiar intre noi,eu si sotul ne intrebam; Iti vine sa crezi ce frumusete mica si dragalasa avem noi acasa?
si e a fericire!
La al doilea,inca nu m-am gandit (sa-l fac,inca),dar ,cred ca da,iubesc tare mult copii, voi la fel de fericita ca si acum.

sus

Denunta
Mama_Adelitei

28.02.2003 8:03     citat 

de acord cu voi!...foarte fericit
si noi avem acasa cea mai dulce si scumpa fetita si inca nu ne vine sa credem ca-i numai si numai a frumos!... scot limba

Va pupam,

Otilia & La Adelita (in curind 8 luni)
http://www.yamafoto.com/?ref=4584

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 20 ani, 9 luni
Adelina: 12 ani, 6 luni

28.02.2003 10:48     citat 

si eu sunt asa de incantata de galusca mea... m-am cuvinte!... d'aia o tot laud eu de zor!

Azi dimineata m-a dragul ei!... si cum sa mai fiu suparata pe ea cand o cert daca imi spune pe un ton "mirat": "bebe?!" (adica de ce ma certi... eu sunt bebe.. am voie!)... in fiecare zi ma minunez... mi se pare (normal... e a minunez de Alexandru, si ma gindesc cit de fericita sint sa am un asa copil: sanatos, frumos, destept si ...normal.trag cu ochiul ma minunez si ma bucur pentru cei care traiesc aceeasi fericire ca si mine si ma intristez, dar incerc sa-i incurajez pe cei care-si doresc un copil, o minune ...pentru mine, pentru voi ...

si in acest moment continui sa ma minunez ...cit zgomot poate scoate tragind nessquik-ul cu paiul ...si de unde Doamne iarta-ma! stringe atita aer sa scoata un asemenea rigiit zgomotos? foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit

P.S. Un al 2-lea ...ar fi la fel de dorit, adorat si minunat ...chiar de ar fi fata sau baiat trag cu ochiul, ...macar de ar fi ...:P

[Modificat la data 1/3/2003 Cora]

sus

Denunta
lumi12a

Copii

02.03.2003 11:33     citat 

VA MULTUMESC!

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

03.03.2003 5:48     citat 

si eu ma minunez in fiecare zi de maimutica noastra si am momente cand nici nu imi vine sa cred ca am fost in stare sa nasc o fiinta atat de scumpa si drgalasa. Acum ne uitam la ea si ne minunam cat de mult a frumoasa este si ce sentiment placut poti avea cand te tine in brate si iti spune "te beci, mami", adica "te iubesc mami"

sus

Denunta
meli

Copii
cezara: 20 ani, 11 luni
am nascut deja!

10.03.2003 11:15     citat 

Nu am crezut ca poate exista pe lumea asta ceva care sa itii umple sufletul de atata fericire . si o fericire permanenta. Toata ziua as povesti numai de ea. Cu greu ma abtin. Imi vine sa mor lunea de ciuda, ca iar incepe o saptamana si ne intalnim doar seara. Asta e viata , trebuie sa ne luptam pana si cu sentimentele.
Nu pot descrie in cuvinte cum ma simt ca mamica.
Meli

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 17 ani, 11 luni

18.08.2005 6:43     citat 

Traiesc si eu aceste sentimente "divine" sarut sarut sarut ca si voi si simt sa le destainui cum ma bucura zilnic si sunt fericita ca o am zambet ,nu mi-as mai putea inchipui viata fara ea,sunt enorm de atasata de ea...si cum se uita in ochii mei si spune:"da? zambet ",o privesc indelung cu doarme ca si jerry(tom si jerry) scot limba ,ma bucur ca e sanatoasa ,frumoasa ,sunt multumita din toate pctele de vedere e bucuria mea zilnica ,mandria ,implinirea in viata ...cuvintele stiti si voi nu sunt suficiente pt iubirea fata de copil :totul... sarut sarut sarut multa iubire!

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 17 ani, 8 luni

18.08.2005 8:29     citat 

Eu inca mai plang de bucurie cand il privesc si nu incetez sa ma minunez cat de frumos ,de perfect si de dragalas este.Astazi a nu am cuvimte sa va spun ce am simtzit. NIMIC pe lumea asta nu se compara cu bucuriile pe care tzi-le ofera ingerasii tai,si grijile si noptzile nedormite cand ei nu se simnt bine.

sus

Denunta
razvik

Copii
Razvan Valeriu: 18 ani

10.09.2005 7:31     citat 

desi subiectul a raspunsurile voastre sunt o descriere a simt implinita, ma simt fericita si totodata ma minunez in fata acestui mic univers atat de minunat COPILUL MEU.
nu cred ca exista sentimente mai puternice, trairi mai intense ca ale unei mame fata de pruncul ei, fata de dulcea minune care a care i-a am plans cu fiecare poveste.
Acum stiu de ce o fetitza zglobie cu zulufii in vant se numeste Raluca m-a daruirii unor mame in situatii extreme, empatia si comunicarea dintre noi si minunile noastre.

sus

Denunta
vyronis

05.07.2021 3:37     citat 

Jack311.5CHAPCHAPOpenThomPeteamorOnceSungStorKeitRudy
TescBlacTescTescAtlaSifrTescZoneDeanTescCreaTescHoly
ClanVIIIVilaGreeYourSmilGillSmanrealambiGregAustCris
PalmGreaAutrNewsPresNiveLoveRaviOpenPushRaseLycrCoto
GhosSilvJohnKennXVIISelaJeweFallMicravanGianELEGSela
ElegMikePushCaprJohnJoseElegELEGFallPaliTraiRondLloy
OsirZoneZoneWeniXVIISambFuxiRADGXVIIDickJohaXVIIZone
MaryRudoZoneMinnZoneAnthZoneChetChetZoneZoneZoneZone