· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > un strigat disperat
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor un strigat disperat     
elena0013

12.07.2005 12:39   un strigat disperat  citat 

am fost la vaccin astazi cu fabian ,si sunt cam nelinistita, are 7 kg la 4 luni.mi se pare putin ,voi ce ziceti?
va cred ,e normal sa nu credeti ,ca atitea se intimpla ,dar sincer va spun ,ca nu mint .
cu bine.

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

12.07.2005 12:45     citat 

a inebunit lumea..............

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

12.07.2005 12:46     citat 

Elena, depinde de ce greutate a avut la nastere si care a fost curba cresterii lui in greutate pana acum. Acum tu, cu atatia copilasi, ai desigur, o mai mare experienta decat mine. Uite si un link: te va ajuta in calcularea limitelor greutatii la varsta baietelului tau.

http://www.parinti.com/modules.php?name=Grafice

sus

Denunta
elena0013

12.07.2005 1:28   un strigat disperat  citat 

fabian a avut la nastere 4kg,una dintre fete a avut 2450 ,iar ceilalti peste 3kg ,nici unul nu a avut 4 kg ,am postat am crezut ca imi alinati durerea dar vad ca ma jigniti.nu am inebunit.
va scriu virstele copiilor
baiat 12
fata 11
baiat 10
baiat8
baiat 6
baiat4
fata 3
fata 2 in oct
baiat -4
va rog frumos daca ma puteti ajuta ,eu va multumesc dar fara sa ma jigniti .multumrsc pt intelegere

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 17 ani, 4 luni
Maya: 11 ani, 4 luni

12.07.2005 1:35     citat 

cum adica baiat-4 ?????????? are minus patru ani?

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 19 ani, 1 luna
Mara : 16 ani, 5 luni
Calin: 8 ani, 3 luni

12.07.2005 1:39     citat 

4 luni. e cel despre care spune ca e prea slab la 4 luni, ca are 7 kg.

sus

Denunta
Onush

12.07.2005 1:41     citat 

Mergi acolo unde ti-a indicat somnorici si calculeaza graficul de crestere ... la 4 luni, 7 kg e bine chiar si pentru un copil nascut cu 4 kg.

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 15 ani, 9 luni

12.07.2005 1:44     citat 

sa ma ierte Dumnezeu dar cu riscul de a parea rautacioasa cred ca ai cam mult timp de stat pe net cu 9 copii din care unul e sugar...si ciudat...bani pt cele trebuincioase copiilor nu aveti dar internet da...

sus

Denunta
elena0013

12.07.2005 1:44   un strigat disperat  citat 

4 luni ,scuzati-ma.sunt fff obosita ,sunt sculata de la 6 ,au plecat copii cei mari la brasov in dimineata asta. i-am dus la gara apoi am pregatit ceva pt masa de prinz , deci am fost intr-o alergatura ...
va pup si numai bine

sus

Denunta
elena0013

12.07.2005 1:48   un strigat disperat  citat 

da am vazut graficul ,multumesc ff mult.acum m-am linistit
sa va explic putin cum e si cu netul asta ,calculatorul l-am primit cadou iar cablu ne-a dat o vecina .
acum am intrat putin pe forum

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 19 ani, 1 luna
Mara : 16 ani, 5 luni
Calin: 8 ani, 3 luni

12.07.2005 2:02     citat 

----------
elena0013 a scris:
sa va explic putin cum e si cu netul asta ,calculatorul l-am primit cadou iar cablu ne-a dat o vecina .
acum am intrat putin pe forum
----------

prostit Hai ca m-ai lasat masca (elena, angi, gabi). Parerea mea: in cel mai fericit caz tu vrei sa ajuti o mamica cu 9 copii, si ai intrat pe net spunandu-ne povestea ei ca si cand ar fi a ta. Pentru ca, draga mea, nu prea se potrivesc lucrurile: sotul tau e geamgiu, primesti un calculator cadou si deja stii sa-l folosesti. Ai si casuta de mail. Nu-i asa, nicola? Tu stai la curte si o vecina ti-a da net. Da, sigur. cool Cred ca tu esti "vecina". Si copiii au plecat de dimineata, d-aia ai timp de stat pe net.

Daca e asa, de ce nu spui clar: cunoc o mamica cu 9 copii, are nevoie de ajutor. Sint convinsa ca gasesti intelegere.

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 15 ani, 9 luni

12.07.2005 2:36     citat 

ca sa nu mai zic ca nu ai net daca iti da un "cablu" vecina.

mai...daca suntem parinti asta nu inseamna ca suntem si prosti.

sus

Denunta
elena0013

12.07.2005 2:45   un strigat disperat  citat 

dragele mele ,nimeni nu a zis ca sunteti ...,eu am zis clar ca am scris sb de pe idul prietenei mele ,ce nu intelegeti?stau la curte ,si in fata am un bloc cu 10 etaje ,si vecina de la 8 mi-a dat cablu ,ne intelegem ff bine ,dinsei ii place fff mult de copiii mei,tot dumneai ne-a dat si hainute pt fetita cea mare.rugaminte; daca aveti nelamuriri in ce priveste povestea mea va rog sa mi dati pm
multumesc pt intelegere

sus

Denunta
Berea

12.07.2005 3:52     citat 

----------
Marinutza a scris:
ca sa nu mai zic ca nu ai net daca iti da un "cablu" vecina.

mai...daca suntem parinti asta nu inseamna ca suntem si prosti.
----------

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, dar suntem "imbalansati" foarte fericit nervos scot limba

sus

Denunta
elena0013

12.07.2005 9:20   un strigat disperat  citat 

daca aveti lucrusoare care nu mai sunt bune de copii vostri ,mi-ar prinde tare bine,cea mai mare nevoie am pt cei mari.
imi trebuie laptic pt cel mic,daca cumva aveti bebelac si copilul d -voastra nu maninca si vreti sa-l donati sau la un pret mai mic ar fi de asemeni bine venit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: