· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > un strigat disperat
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor un strigat disperat     
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

13.07.2005 9:49     citat 

Sunteti fenomenale dragi colege de forum, vechi colege de forum!

sus

Denunta
Alec

Copii
RARES - CRISTIAN: 17 ani, 5 luni

16.07.2005 11:30     citat 

elena,
ti-a dat destul cablu pentru net? daca nu-ti ajunge, mai am si eu o bucata.
mi se pare cea mai ironica poveste.
crede-ma ! n-am decat un copil si nu pot sa intru atat de des pe net.
imi rezerv dreptul de a nu crede nimic din ce spui.

sus

Denunta
Yasmyne

17.07.2005 4:00     citat 

Hmmm . Multe chestii pe lumea asta . Lasand la o parte chestia cu internetul care si mie mi se pare dubioasa si faptul ca iti petreci atat de mult timp pe internet cand eu am doi copii si innebunesc ca nu stiu ce sa fac mai intai , stiu din surse sigure ca ai intr-adevar probleme financiare .Chestia e , draga mea , ca tu te-ai invatat sa traiesti din ajutoarele pe care le primesti pentru bietii copii . Hai , o sa te ajutam acum dar ce vei face mai tarziu?Vei gasi mereu noi si noi oameni sa-ti dea ?Nu cred .Pune mana si invata sa faci ceva cu calculatorul ala , nu numai sa vorbesti pe forumuri .Invata ceva contabilitate , orice ca sa poti castiga un ban.Lasa copiii mici in grija celor mari si cauta sa lucrezi ceva macar cateva ore pe zi .
Eu nu vreau sa imi porti pica pentru ce iti scriu acum dar sunt sigura ca nu sunt singura care ti-a spus-o si crede-ma , nu din dusmanie .
Hai fetele , care puteti , sa incercam s-o ajutam si de data asta dar sa ii ducem lucrurile personal ca sa nu aiba cineva impresia ca e inselat .Sigur se poate gasi ceva in plus pe la copii vostri .Eu gasesc sigur dar am fete , doua gemene de 10 ani .Pot ajuta cu rechizite , cand or incepe scoala ai mari .
Dar , pe bune acum , incearca si tu , draga mea , sa faci ceva in plus .

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 2 luni

18.07.2005 2:15     citat 

Pe mine ma uimeste faptul ca ai noua copii..pai dc nu te descurci si nu ai tot ce-ti trebuie de ce ai facut 9 copii...si nu-mi spune ca nu ai facut avort ca asa e religia..exista atatea metode sa nu ramai insarcinate, care sunt mult mai ieftine decat sa faci un copil!!!

sus

Denunta
Yasmyne

18.07.2005 3:09     citat 

Sfanta inconstienta ! Oare ?

sus

Denunta
elena0013

18.07.2005 3:18   un strigat disperat  citat 

cred ca ar trebui sa ginditi inainte de a scrie .asta e grija voastra de ce am 9 copii,e treaba fiecaruia citi copii face,ati inteles?
pastreaza-ti lucrusoarele pt tine ,nu mai am nevoie .
inca ceva -voi crede-ti ca daca am 9 copii sunt cu capul in traista nu am voie calculator ,internetet?voi dati legi?

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

18.07.2005 4:28     citat 

ochi peste cap

sus

Denunta
Yasmyne

18.07.2005 7:10     citat 

Fata draga , lumea e tare nelamurita pentru ca tu lasi prea multe semne de intrebare . Nu mai sari asa in sus .Eu am vrut sa te ajut pe TINE dar daca tu ma tratezi asa sa stii ca sunt o multime de copii care chiar au nevoie de ele si ai caror parinti LUCREAZA. In tr-un bloc vecin e o famile cu 6 copii intr-un apartament de 2 camere , cu chirie , lucreaza amandoi si crede-ma ca aia mici s-au crescut unii pe altii . Cel mai mare are 12 ani si cel mai mic 3 luni .Dar nu o sa-i vezi o data murdari si nici nu cer ajutorul nimanui . Fetita de 12 ani e prietena cu gemenele mele si se rusineaza pana si cand ii dau un covrig sau ceva de genul asta .
Felul tau de a reactiona imi dovedeste ca m-am inselat asupra ta .Imi pare rau .Sincer .

sus

Denunta
sharon

18.07.2005 7:58     citat 

----------
abramburica a scris:
Pe mine ma uimeste faptul ca ai noua copii..pai dc nu te descurci si nu ai tot ce-ti trebuie de ce ai facut 9 copii...
----------

Ce ar trebui sa urmeze abramburica?Sa regrete mama ca facut cei 9 copii si sa se gandeasca ce bine ar fii fost daca nu i-ar fii adus pe lume?
Acesti copilasi exista si sigur au nevoie de ajutor,iar faptul ca mama sta cu ei este un lucru bun,ei puiutii au nevoie de ea.Ajutandu-i pe cei de langa noi,nu facem altceva decat sa ne ajutam pe noi insine.

sus

Denunta
abramburica

Copii

18.07.2005 8:10     citat 

Sharon vad ca ma urmaresti peste tot scot limba ..si eu nu am zis sa-i arunce sau sa-i para rau ca ia facut!!!Eu una ma intreb de ce faci copii dc stii ca nu ai cum sa-i cresti...dar oricum nu pare cazul ei pt ca am vb cu ea pe yahoo...Eu am pus o intrebare fireasca si logica avand in vedere care a fost ideea acestui mesaj...sa o ajutam...eu n-am zis ca n-am s-o ajut, ca atare ca deja vb pe yahoo cu ea si vrem sa ne intalnim...si dc ai conditzii si potzi creste copii din partea mea oameni pot sa faca si cate 10 copii sau catzi vor, dar asuma-ti responsabilitatea cresterii lor in conditii normale !!!!

sus

Denunta
abramburica

Copii

18.07.2005 8:11     citat 

Elena(gaby) nu am facut referire la tine in mesajul de mai sus!!!

sus

Denunta
sharon

18.07.2005 8:16     citat 

----------
abramburica a scris:
Sharon vad ca ma urmaresti peste tot scot limba ..
----------

Ce sa fac eu daca tu esti peste tot? scot limba

sus

Denunta
abramburica

Copii

18.07.2005 8:19     citat 

jenat ..asta asa e firea mea curioasa...afirmatia mea ,prima mai mult a fost ca o intrebare retorica si ca o idee sa nu mai faca si altzi copii!!!

sus

Denunta
Yasmyne

18.07.2005 9:31     citat 

Sunt de acord cu tine , Abramburica .Fiecare ar trebui sa-si asume responsabilitatea .Eu stiam de ea de la sora mea care e de mult pe forumuri .Nu am sa-i spun numele sau nickul aici deoarece doresc sa ramn anonima , deocamdata .Multe persoane au ajutat-o pentru ca are intr-adevar greutati dar nu intelege ca in urma mesajelor sale lasa multe intrebari, intrebari la care raspunde tafnoasa .Imi pare rau .

sus

Denunta
Alec

Copii
RARES - CRISTIAN: 17 ani, 5 luni

19.07.2005 11:00     citat 

eleno! daca te superi ca magarul pe sat, n-ai decat sa traiesti cum iti asterni.
Sanatate copiilor si o minte mai luminata parintilor lor

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: