· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > un strigat disperat
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor un strigat disperat     
Yasmyne

19.07.2005 11:10     citat 

----------
Alec a scris:
eleno! daca te superi ca magarul pe sat, n-ai decat sa traiesti cum iti asterni.
Sanatate copiilor si o minte mai luminata parintilor lor
----------

Subscriu .

Numele ei real e Gabriele , asa cum a scris intr-un final .

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 3 luni
Cristiana: 15 ani, 1 luna

30.07.2005 1:53     citat 

----------
Yasmyne a scris:
----------
Alec a scris:
eleno! daca te superi ca magarul pe sat, n-ai decat sa traiesti cum iti asterni.
Sanatate copiilor si o minte mai luminata parintilor lor
----------

Subscriu .

Numele ei real e Gabriele , asa cum a scris intr-un final .
----------

Si eu subscriu!

sus

Denunta
elena0013

30.07.2005 10:00   un strigat disperat  citat 

buna .nu am mai intrat de mult pe forum,imi cer scuze ca v-am suparat,dar credeti-ma am destule pb ,am fost si eu suparata.
o seara buna

sus

Denunta
Pinpin

12.08.2005 6:03   Re: un strigat disperat  citat 

----------
elena0013 a scris:
cred ca ar trebui sa ginditi inainte de a scrie .asta e grija voastra de ce am 9 copii,e treaba fiecaruia citi copii face,ati inteles?
pastreaza-ti lucrusoarele pt tine ,nu mai am nevoie .
inca ceva -voi crede-ti ca daca am 9 copii sunt cu capul in traista nu am voie calculator ,internetet?voi dati legi?
----------

Nu vreau sa fiu rea, dar se pare ca preferi sa ai calculator decat sa-ti imbraci sau hranesti copii. Daca stau bine si ma gandesc, net-ul e una din cele mai rapide posibilitati de a anunta ceva sau a afla ceva sau a cere ceva.
Dar daca tot ceri, e bine sa si oferi ceva daca se poate. Si daca tot ceri, si cele care-ti dau au dreptul sa stie cui dau. Poate ca nu esti singura care ai probleme. Si dupa cum vad esti orgolioasa. Pai ori vrei sa ai parte de ajutor, ori sa ai mandria intacta? Si daca vrei sa ai mandria intacta, atunci de ce mai ceri ajutor?

sus

Denunta
elena0013

17.08.2005 11:56   un strigat disperat  citat 

buna1
v-am spus de la inceput cum a fost cu netul si calculatorul,iar o luam de la inceput.
Sa stii ca nu stau nepasatoare ,am donat si eu la rindul meu cind am avut cu ce am putut.
acest subiect il voi inchide ,oricum va multumesc pt ca ati raspuns ,si va doresc numai bine.

sus

Denunta
eduarda

17.08.2005 12:53     citat 

trist e atat de usor sa arunci primul(a) piatra ! sora mea are sase copiii,multumesc bunului Dumnezeu ca nu locuieste in Romania.are internet,calculator,masina ,si casa ei.aici in occident nimeni nu se uita chioras prostit la tine ca-ti poti permite cu o droaie de copii sa ai parte de asemenea facilitati.ca orice om (femeie) isi doreste sa arate bine,daca ai copii multi ,asta inseamna ca trebuie sa-ti pui sacul in cap.sa renunte la ea?copiii au de toate,nu le lipseste nimic.este adevarat ea si sotul ei lucreaza,dar au conditi de a-si da copii mici la cresa,iar pe cei mari la scoala.statul roman ce face pt a ajuta fam numeroase?iar daca a facut 9 copiii,nimeni nu are dreptul sa o judece!daca se poate da un mic ajutor,atunci o vom face neconditionat. exclamatie parerea mea exclamatie exclamatie exclamatie .............si inca ceva,s-a pus cineva in pielea ei intrebare intrebare intrebare oare nu are dreptul sa fie suparata intrebare trebuie sa fie umila cand primeste ceva intrebare nu trebuie batuta toba cand faci un bine exclamatie il faci si gata exclamatie ma astept fetelor sa primesc de la voi,numai oua si rosiii rad ,dar nu-mi pasa,sunt protejata de ecran trag cu ochiul rad numai bine la toata lumea
.

sus

Denunta
Laura1974

Copii
Alexandra Stefania: 23 ani, 7 luni
Sandra: 16 ani, 4 luni

17.08.2005 12:55     citat 

----------
eduarda a scris:
trist e atat de usor sa arunci primul(a) piatra ! sora mea are sase copiii,multumesc bunului Dumnezeu ca nu locuieste in Romania.are internet,calculator,masina ,si casa ei.aici in occident nimeni nu se uita chioras prostit la tine ca-ti poti permite cu o droaie de copii sa ai parte de asemenea facilitati.ca orice om (femeie) isi doreste sa arate bine,daca ai copii multi ,asta inseamna ca trebuie sa-ti pui sacul in cap.sa renunte la ea?copiii au de toate,nu le lipseste nimic.este adevarat ea si sotul ei lucreaza,dar au conditi de a-si da copii mici la cresa,iar pe cei mari la scoala.statul roman ce face pt a ajuta fam numeroase?iar daca a facut 9 copiii,nimeni nu are dreptul sa o judece!daca se poate da un mic ajutor,atunci o vom face neconditionat. exclamatie parerea mea exclamatie exclamatie exclamatie .............si inca ceva,s-a pus cineva in pielea ei intrebare intrebare intrebare oare nu are dreptul sa fie suparata intrebare trebuie sa fie umila cand primeste ceva intrebare nu trebuie batuta toba cand faci un bine exclamatie il faci si gata exclamatie ma astept fetelor sa primesc de la voi,numai oua si rosiii rad ,dar nu-mi pasa,sunt protejata de ecran trag cu ochiul rad numai bine la toata lumea
.
----------

Bravo Eduarda ! Foarte mare dreptate ai .

sus

Denunta
Pinpin

25.08.2005 4:38     citat 

Mai multe persoane mi-au atras atentia, atat pe forum cat si pe privat ca n-am facut bine sa o judec pe Gabriela, mama celor 9 copil.
Vreau sa va multumesc pentru asta pentru ca aveti dreptate. Nu am absolut nici un drept sa o judec indiferent de natura problemei sau numarul copiilor.
Gabi sincer imi cer scuze pentru ce am scris mai sus. Nu aveam nici dreptul si nici motivatia sa scriu acele lucruri. Asa ca te rog accepta scuzele mele.

sus

Denunta
elena0013

26.08.2005 1:06   un strigat disperat  citat 

Pinpin-
stai linistita ,nu m-am suparat,nu ti mai cere atitea scuze.

sus

Denunta
Pinpin

26.08.2005 12:20     citat 

zambet

sus

Denunta
elena0013

10.09.2005 2:20     citat 

buna fetelor.
de unde pot cumpara rechizite mai ieftine ?
multumesc anticipat.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani, 2 luni

10.09.2005 3:43     citat 

Elena de ce nu dai un anunt aici la talcioc cu o cerere de munca.....ce stii tu sa faci mai bine, poate ceva ce se poate face acasa, sau daca tot te pricepi la calculator, poate dactilografiezi ceva, o lucrare de diploma ...sau eu stiu poate ai vreo alta idee........ sarut

sus

Denunta
vyronis

19.11.2020 12:44     citat 

Нули197.8линиSincAlleSpirWeisБуруOnceНовиклейСодеDavi
ЛеблспалMercTinaФадесклаавтоактуУльтGeisTescMoreFyod
FranСалугосупереMatePeniШрамColoHomaакадЧижоGeorИллю
начаРешеHenrLoveАртиДзерСухоСасоСлавсертсертКалиСоде
ЛогвавтоЮренПавлXVIISelaКузнSquaприлChriYoshRennЗябл
EdgaVictSieL9399OmsaSieLDissELEGLowlVentCircтриопало
DevyZoneRondSelaстраJeweJaneGastпрофФорспрепИванLeon
XXXVDeanZoneWildАрутПархZonediamZoneZoneZoneZoneZone