· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Comportament > musca, zgarie si trage de par
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor musca, zgarie si trage de par     
PovestiPentruCopii

03.07.2018 2:05   Muscat/lovit la varste fragede  citat 

Muscatul, zgariatul si celelalte tipuri de comportamente de acest gen sunt firesti la varste fragede (pana in 4 ani). Poti gasi aici mai multe sfaturi pentru a actiona corespunzator in astfel de situatii

http://povestipentrucopii.eu/blog/2018/...-ce-musca/

sus

Denunta
PovestiPentruCopii

03.07.2018 2:09   Muscat/lovit la varste fragede  citat 

Povestioarele sunt cele care, e multe ori, au efect mai mare decat orice explicatie. Citeste-i copiluui tau povestioare prin care sa inteleaga ca nu este singurul care are astfel de comportamente si care sunt efectele acestor comportamente.
Daca vrei idei de povesti special create pentru indepartarea acestui tip de comportament (muscat, lovit) gasesti idei aici:
http://povestipentrucopii.eu/blog/2018/...eprevazut/

sus

Denunta
MarinaRo

30.10.2018 11:27     citat 

Eu am doi, gemeni (stiu, impuscati-ma)!!
Au trecut prin aceasta faza pe la 1 an si jumatate. In concluzie mi-o luam la dublu, daca unul ma tragea de par, celalalt ma ciupea. Asta pana am inceput sa ma trantesc pe jos si sa plang (uneori d'adevaratelea) si sa nu vorbesc cu ei, sa ma prefac suparata si ca ma doare si sa ii pun sa pupe "buba" ca sa treaca (exact cum faceau si ei) M-am gandit ca din moment ce ei reactioneaza la fel vor recunoaste comportamentul. Si am avut dreptate :) Dupa vreo catev atranteli pe jos au incetat in a ridica manuta la mine sau a ma trage de par: )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: