· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > Insomnie ... de primavara!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Insomnie ... de primavara!     
eapopescu

07.03.2003 5:25   Insomnie ... de primavara!  citat 

Cum va ziceam, tocmai am o insomnie ... Asa ca vin si va intreb: care credeti ca este defectul vostru major care va afecteaza casnicia? Dar al sotului?
Eu sunt foarte repezita, de multe ori vorbesc mai repede decat gandesc si sunt cam cicalitoare (taka-taka, taka-taka, toata ziulica nu-mi tace gura, cam atat de cicalitoare sunt). Iar sotul meu, dom'le, e comod din cale afara!

sus

Denunta
eapopescu

07.03.2003 5:46     citat 

Dom'le, si mai am un defect ... sunt obsedata de curatenie. Adica nu fac curat in limita bunului simt, ci ma apuca pandaliile cand vad scame pe jos si lucrurile in dezordine. Si pana nu le vad la locul lor nici nu pot sa mananc. Deja am ajuns sa fac curat pe ascuns pentru ca sotul meu nu mai rezista! Si mama la fel! Nu glumesc! Dar daca nu fac curat innebunesc de nervi. Si dupa vreo cateva ore mi se pare ca s-a facut iar murdar. Asta-i de dus la shrink! Nu va mai zic ca spal cu alcool medicinal pe jos! Tata s-a prapadit de ras, ma spune tuturor!

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 7 luni
Hanna: 16 ani, 2 luni

08.03.2003 2:19     citat 

hai si la mine ca nu mi-ar strica niste ajutor!
dar sa nu stai numai o tura ca pe urma fac eu cu nervii trag cu ochiul
poate ca defectul meu major e ca nu fac destul curat? dar cand pot sa ma distrez asa de bine citind cu fiul meu sau jucandu-ma cu banda izolatoare cu el, cui ii mai pasa si de curatenie mai mult decat cere limita bunului simt?
defectul sotului? ca nici lui nu-i pasa.

sus

Denunta
lovey-dovey

08.03.2003 2:42     citat 

Buna si bine v-am gasit!!!

Nu prea stiam eu cum sa ma bag in seama si asta e un prilej minunat pentru a-mi face autocritica. foarte fericit In relatia dintre mine si el io sunt aia perfecta in toate:D, si am tendinta de a-i impune sa faca cum zic eu si ma enervez rau daca nu face. Cateodata imi imita vorbele si comportamentul si imi dau seama ce persoana ingrozitoare pot fi cateodata si cate suporta de mine...si imi promit in sinea mea sa nu mai fac..si promit...si promit...foarte fericit

sus

Denunta
Cora

08.03.2003 4:05     citat 

Defectul meu major: sint zmucita si ma enervez repede, dau din "colt in colt" citeva ore, "fulgera si tuna" in jurul meu si cum mi-au venit de repede piticii pe creier asa si pleaca.scot limba Sa nu mai spun ce mi-am imbogatit vocabularul neaos de vreo 3 ani de zile ...scot limbascot limbafoarte fericitfoarte fericit ...si ce-mi merge melitza de vreau ceva sau am ceva de comentat.trag cu ochiulfoarte fericit

Iar "fixul" cu curatenia a "murit" de mai bine de 2 ani, cind cu copil, scoala, casa, numai de asta nu mai aveam timp. Cum spune si mamaluieric, de ce sa ma stresez de petele de grasime de pe aragaz cind pot alerga prin zapada 1/2 ora cu Alexandru? Toate se pot face in timp, nu-i musai in secunda respectiva.trag cu ochiul Prefer sa-i atentionez pe baieti sa-si tina lucrurile in ordine si acolo unde le este locul, este mai simplu de organizat totul si de facut ordine si curatenie.trag cu ochiul

sus

Denunta
Denise

Copii
Tyron.B: 19 ani, 9 luni
Imara Romina Luona: 15 ani, 2 luni
Amylyn: 21 ani

08.03.2003 9:57     citat 

hihiihi

dragele mele poate vreti sa stiti ca eu una numi gasesc nici un defect:D
sint harnica si le am pe toate la locul lor(in creier)hm

hahahaha

eapopescu .........solutia e sati pui un lacat la buze.....lol
pt. cora nam nici o solutie.........foarte fericit.........nu cred ca exista.......loool

mamaluieric esti super de calma

atentie.........LOL

sus

Denunta
eapopescu

08.03.2003 2:46     citat 

Pt. mamaluieric: problema nu e c-as avea energie pe care nu stiu cum s-o consum, ci e kestie de pitici pe creier. Vad microbi peste tot, si-n vis. Asta-i o boala, pe bune. Cum se cheama?

Ultima modificare efectuata de catre eapopescu la 08.05.2003 3:54, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Cora

08.03.2003 8:09     citat 

PITICEALA MANIACO-OBSESIVA foarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericitfoarte fericit

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 19 ani, 3 luni
Adelina: 11 ani

09.03.2003 12:16     citat 

Si eu (ca aproape toate femeile) am o gura..... mama, mama.... mai ales cand stiu ca am dreptate nu tac pana nu-i spun TOT... si-l "macan"... al lui: nu duce gunoiul decat o data la doua zile.. chestie care imi da mie prilej de "macaneala"... asta ma scoate cel mai tare din papuci!

sus

Denunta
Ami

Copii
David Alexandru: 19 ani, 5 luni
Luca Gabriel: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

09.03.2003 12:50     citat 

Ma inscriu si eu pe lista cu "taca-taca" in capul omului:P. Deh...defect de fabricatie:D. In rest, zic eu ca sunt fata buna (si modesta tare:D )...poate ca ma supar uneori prea repede pe el, dar la fel de repede imi trece.
El e foarte calm ( ma enerveaza uneori cu calmul lui), dar foarte vanitos, genul narcisist...si mie, care sunt tocmai opusul, nu-mi pica tocmai bine. La comoditate, cred ca se poate inscrie si el pe lista alaturi de ceilalti:D...eu, nu sunt comoda deloc:P...dimpotriva.

sus

Denunta
Aducut

Copii
Codrin
Olguta
Cornelia

09.03.2003 3:06     citat 

Io nu-s cu tzaca-tzaca...zambet Dar ma enervez pe sot ca uneori mi se pare prea incet, de fapt cred ca la mine-i buba...ca-s cam repezita:D
Dar un defect mare... nu ca ma afecteaza cu ceva... e ca imi scapa tot timpul lucrurile din mana.. Nu stiu ce-o fi, da' e boala grea... sticla de ulei, paharul, exact cand imi zic in minte "tre' sa fiu atenta sa nu-l scap"...atunci..pac...pe jos... O fi insemnand ceva?surprinsscot limba

sus

Denunta
Julie

09.03.2003 3:09     citat 

Anda, serios, s-ar putea sa fie o nevroza... Dar poti trece peste asta, cu vointa din partea ta, eventual cu ajutor din partea cuiva calificat... M-ai facut sa rad, ce ai povestit seamana cu Monica din Friends...

Cat despre piticii mei, deocamdata nu-i dau la nimenea... Sac!

sus

Denunta
eapopescu

10.03.2003 5:27     citat 

Draga Julie, sa stii ca-i un gen de nevroza. Si nu eram asa acum vreo 2-3 ani, s-a agravat mult dupa sarcina. Dar parca incep sa-mi mai revin. Au trecut doua zile fara sa spal pe jos! Intradevar, e kestie de vointa. Sper sa am destula rabdare.
Apropos de asta, am vazut un film despre o scriitoare de succes care suferea de-o astfel de nevroza, era obsedata de ordine, vroia ca toate lucrurile sa fie aranjate perfect, taia zarzavaturile uniform. Prietena ei si-a dat seama de boala dar ea nega si refuza sa accepte consultul psihiatric. Pana cand, intr-o zi, de nervi ca nu putea taia morcovul la perfectie, si-a taiat in furia aia si degetele. Asa am aflat ca de fapt e o boala psihica.
Stiu c-o sa radeti de-o sa crapati, dar asta e, pana si pampers-ul il pun cu-atata grija, sa fie la linie aripioarele, in ambele parti. Sotul meu ma intreaba daca sa-mi aduca shublerul, sa-l pun la milimetru. Iar mama zice "pune-l tu la perfectie, ca face imediat alt pishuc". Dom'le, trebuie sa am vointa, ca n-am kef sa pierd vremea pe la psihiatru.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 7 luni

10.03.2003 3:53     citat 

Dom'ne, sunteti totale!
Fete de fete, ce mai! Ma distrez aici cu voi si nu imi dau seama ca... drace, nu am dat cu aspiratoruuuuuuuu.

sus

Denunta
eapopescu

10.03.2003 4:06     citat 

Nu rade de nebuni, ca ajungi ca ei! rad

Ultima modificare efectuata de catre eapopescu la 08.05.2003 3:57, modificat de 1 data in total

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: