· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > lamuriti-ma si pe mine...
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor lamuriti-ma si pe mine...     
Cora

03.08.2005 12:41   lamuriti-ma si pe mine...  citat 

.... cum e posibil sa existe in paralel 2 subiecte contradictorii precum:
Lista Gravidoaselor 2005-2006 si Bebelusi de iarna 2005-2006 care culmea e la a 5-a parte??? Cum poate fi o lista cu bebelusi care inca nu-s nascuti? confuz Fetelor nu credeti ca se exagereaza deja cu aceste liste pe teme deja contradictorii?

Nu m-am putut abtine... imi pun intrebarea asta de citeva luni, de cind aparuse in paralel lista cu Bebelusii soarelui de vara 2005... ochi peste cap

sus

Denunta
helem

Copii
darius: 16 ani, 8 luni
karina: 15 ani, 8 luni

03.08.2005 1:03     citat 

poate ca nu am dreptul sa comentez,deoarece nici eu nu sunt prea activa la scris,dar de cand au aparut aceste subiecte a scazut activitatea pe lista gravidoaselor,nu ca as fi impotriva acestor subiecte,dimpotriva mi se pare ceva frumos sa iti imparti sentimentele cu cele de varsta ta,dar cred ca e nevoie de mai multa activitate acolo unde suntem toate pe o lista si putem invata multe una de la alta

sus

Denunta
Cora

03.08.2005 1:06     citat 

Iar eu sint de parere ca subiecte interesante se pierd complet prin aceste liste... cind se pot discuta separat in forumurile impartite pe virste, probleme, preocupari. trist

sus

Denunta
mona25

Copii
Calin Cristian: 21 ani, 8 luni
Dragos Razvan: 17 ani

03.08.2005 1:20     citat 

Candva s-a deschis un subiect burtici pe ultima suta de metri . Poate daca se lasa acel subiect activ atunci si nu se inchidea pe motiv ca persoanele care postau acolo au nascut deja, probabil - zic eu - nu se faceau atatea listutze cu bebei care inca nici nu s-au nascut trag cu ochiul dar atunci s-a inchis subiectul si s-a deschis subiectul Bebelusi de primavara 2005, desi primavara nu era inca gata si mai postau aici si viitoarele mamici de bebelusi de primavara (care atunci inca erau burtici pe ultima suta de metri exclamatie ) ceea ce a indemnat probabil la deschiderea de astfel de subiecte. Eu zic ca subiectul burtici pe ultima suta de metri ar putea fi reactualizat si poate asa se evita "faramitarea" listei gravidoaselor. trag cu ochiul Iar subiectele cu categoriile de varsta gen bebelusi de primavara/vara/toamna/iarna sa se deschida in momentul in care sezonul a inceput si poti vorbi intr-adevar despre bebelusi nascuti din acel sezon.... gravidutele de pe ultima suta de metri pot sa-ti dezbata temerile si grijile apropierii termenului pe subiectul lor, iar restul gravidelor cred ca au loc toate pe o singura lista... offf iar ma apuca nostalgia dupa lista gravidoaselor... si emotiile ce le aveam cand urma sa nasca una din noi... pentru ca ne "cunosteam" bine chiar daca bebelusii nostri urmau sa se nasca in sezoane diferite exclamatie

Sper sa nu va suparati pe mine, gravidutelor... jenat sarut sarut sarut

sus

Denunta
Onush

03.08.2005 5:44     citat 

mona, aici nu e vorba de Lista de ultima suta de metri si nici despre faptul ca se fragmenteaza Lista Gravidoaselor, aici e vorba de prima suta de metri ... bebelusi care erau la prima echografie in momentul in care s-a deschis subiectul (lista s-a deschis in 8 iunie) ... a fost de la bun inceput un subiect identic in paralel cu Lista Gravidoaselor...

Cat despre subiectul de ultima suta de metri, el exista doar ca fetele care sunt pe ultima suta de metri au decis sa il boteze altfel prostit

Multe mamici sau burtici s-au suparat cand am spus si am repetat ca nu sunt de acord cu bisericutele dar... adevarul e ca nimic din experinta celor ce posteaza in Liste nu va putea fi folosit de mamicile sau burticile ce vor veni. trist Este foarte greu sa cauti 1(una bucata) informatie in 20 de pagini de subiect, deci, nimeni nu va mai reciti ce s-a discutat in liste trist ...
Odata trecut timpul prezent si lista e inchisa ... este informatie moarta ... se putea folosi la fel de bine chatul trist

sus

Denunta
Cora

03.08.2005 6:30     citat 

----------
Onush a scris:
...
Odata trecut timpul prezent si lista e inchisa ... este informatie moarta ... se putea folosi la fel de bine chatul trist
----------

Exact aici vroiam sa ajung - la chat - care-i mereu gol, in schimb intersectiile sint pline de liste si listute in care majoritatea discutiilor se-nvirt la ceva de genul: "ce mai faceti astazi?" sau "azi am mincat un biscuit sarat ca mi-a fost greata" sau "azi ala mic nu a facut caca" sau "am facut dus"(ex. de actualitate - cititi in paginile 12 si 13 de la Clubul burtoaselor nr. 30... fetele nu ma-njurati!)... Stiu, si eu am aderat la o "bisericuta", dar fac tot posibilul ca orice subiect care ar interesa pe altii - diversificare, forma capului etc. sa fie subiect separat, deschis tuturor. Si ma gindesc serios ca toate discutiile legate de Nicholas sa le am la categoria de virsta corespunzatoare
S-a ajuns ca butonul cautare sa devina inactiv pt. Intersectii... vrei sa cauti pe cineva din Pitesti sau Craiova si nu mai ai cum fara sa deschizi subiect nou. E o nebunie totala, parerea mea.

Ce ar fi daca stabiliti dupa zonele orare sa va intilniti pe cite un chat? (va puteti trimite mesaje private instantaneu practic ca sa va intilniti acolo) Uite putem ruga Admin sa mai faca citeva camere de chat permanente, precum Sarcina, Nasterea sau ce mai vreti voi. Nu ar fi mai usor pt. toata lumea? Si cind aveti cite o intrebare serioasa sa deschideti un subiect la categoria care se potriveste? Repet, pacat ca se pierd informatii pretioase printre discutii ce-si au locul pe chat - tot se pierde timpul dind 10 raspunsuri pe zi la acelasi subiect, nu-i mai simplu "in direct"? zambet

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

03.08.2005 8:06     citat 

Sunt de acord c-ar putea fi folosit foarte bine chatul. Am scris si eu la lista cu bebelusi de iarna insa devine destul de obositor sa tot citesc toate listele in speranta ca voi afla ceva interesant.
Si mi se pare absurd sa scriu acelasi lucru si la lista cu bebelusi si la lista gravidoaselor asa ca am lasat-o cam moarta.

sus

Denunta
pitirike

Copii
LUCA AKOS: 16 ani, 8 luni

05.01.2006 11:43     citat 

cora,eu una te admir mult, si cu raspunsul asta si mai si!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ma faci mereu sa rad!!! rad te pup

sus

Denunta
marypoppins_2

06.01.2006 12:27     citat 

Sorry, dar de la lansarea acestui subiect s-au lamurit multe probleme. trag cu ochiul
Si, din pacate, Cora nu mai este membru al acestui site. trist trist trist trist

sus

Denunta
admin

06.01.2006 12:55     citat 

mary, de unde stii?

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 16 ani, 9 luni
Edina: 14 ani, 7 luni

06.01.2006 9:01     citat 

si eu stiam de decizia Corei de a se retrage, "off topic", din pacate...aveam toata admiratia pentru ea trist

sus

Denunta
marypoppins_2

06.01.2006 12:58     citat 

----------
admin a scris:
mary, de unde stii?
----------

de pe site, evident. ma rog, poate m-am exprimat gresit. trebuia sa spun membru activ? trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 8 luni
D: 12 ani, 2 luni

06.01.2006 1:50     citat 

admin...parca fusese vorba la un moment dat ca toti bebelusii de primavara/vara/toamna/iarna 2005 sa se uneasca in bebelusi de 2005 la inceputul anului...? S-a renuntat la idee?

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 16 ani, 6 luni
Paul Ravan, zis Pika: 14 ani, 2 luni

06.01.2006 4:04     citat 

----------
ana_348 a scris:
admin...parca fusese vorba la un moment dat ca toti bebelusii de primavara/vara/toamna/iarna 2005 sa se uneasca in bebelusi de 2005 la inceputul anului...? S-a renuntat la idee?
----------

Mie imi place fff tare ideea, mai ales ca am fost gravidute in aceeasi perioada si ne stim bine, ar fi dragut... zambet sarut

Oare cat mai dureaza lipsa afisarii de tickere?? o fi permanenta confuz trist

sus

Denunta
Gawain

06.01.2006 4:42     citat 

----------
ana_348 a scris:
----------

Ideea a fost ca pe masura ce se trece pragul de 1 an sa se faca Clubul copiilor de 2005, avand in vedere ca pana intr-un an sunt mai multe probleme luna cu luna.
Daca va intelegeti intre voi pe privat si faceti lista de 2005 de acum eu nu am de ce sa obiectez. Insa odata lista facuta nu se mai sparge pentru ca exista nemultumiri.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: