· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > Ingerasi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Ingerasi     
ddadriana

08.12.2007 5:29     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...8&start=45
uite aicea un mesaj recent, unde una din mamicile orfane, de aice de forum, si-a gasit linistea sufleteasca.
Sint sigura ca si tu vei afla iin vis, cindva ,cind vei afla ca puiului tau ii merge bine, si asta o sat-i ieie din durere.

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
VICTOR - ANDREI - cel mai vioi!
14 ani, 9 luni

01.01.2008 1:08     citat 

fetelor, imi pare atat d rau pt bebeii care nu mai sunt, pt faptul ca "ati iesit cu mainile goale" din maternitate...........of! nici nu vreau sa-mi imaginez, pt ca stiu ca durerea e enorma, mi se rupe sufletul! cine stie, poate e mai bine pt ei ca nu au vazut rautatea acestei lumi........dar, e f crud sa nu te poti bucura d bebe, sa-l vezi cum creste si alte .............sunt alaturi de voi, sincer...

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
14 ani, 9 luni

01.01.2008 1:13     citat 

fetelor, ati apucat sa botezati bebelusul inainte d a muri?
ca prof in materie, va zic ca botezul e valid si daca e facut de catre mama in cazuri extreme, doar sa spuneti cuvintele botezului(formula) si sa turnati apa in acelasi timp.............

sus

Denunta
lorelei27

01.01.2008 7:39   Numai bine!  citat 

fetelor va doresc ca noul an sa va aduca bucurii...alaturi de bebelusii vostri pentru cele care au, iar pentru celelete va doresc sa fiti tari si sa sperati....si eu vreau sa sper!
Am pierdut un bebe si am castigat un ingeras, am facut boetzul in spital, nasa fiind o alta colega de salon,..i-am pus un nume...i-am facut un certificat de nastere si apoi unul de deces....si am venit acasa....pustiita, golita si parca ingropata....o parte din mine s-a dus....optimismul....bucuria...au plecat...am spus o parte din mine....deci am o mica speranta!va doresc si voua...sa aveti sperante si vise.........
numai bine!

sus

Denunta
Carmella

01.01.2008 7:51     citat 

----------
sufletel4u a scris:
poate e mai bine pt ei ca nu au vazut rautatea acestei lumi
----------

In legatura cu asta citeste subiectul cuvinte, ganduri care nu ajuta, si-o sa vezi ca replica asta pe care ai spus-o tu e cotata ca cea mai mare prostie care poate fi spusa unui parinte in aceasta situatie.

----------
sufletel4u a scris:
ca prof in materie
----------

Ce inseamna prof in materie ?

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
14 ani, 9 luni

04.01.2008 12:44     citat 

carmella................tu vb ce simti, gandesti, ce stii......etc, asa si restul lumii........nu cred ca esti in masura sa critici pe cineva sau cuvintele spuse de cineva..........si eu am pierdut un copil, deci stiu ce vb..........imi pare rau daca tu te grabesti sa judeci............

sus

Denunta
Carmella

04.01.2008 8:02     citat 

Imi pare rau pentru pierderea ta.
Eu iti indicasem subiectul acela tocmai ca sa vezi ca asta nu e parerea mea, ci chiar a parintilor care au pierdut un copil Si trebuie sa recunosti ca suna tare aiurea "asa a vrut Dumnezeu" sau "poate e mai bine asa".

sus

Denunta
lilianaelena

05.01.2008 9:54     citat 

Sunt si eu alaturi de voi.Intind si eu un umar pe care sa va plangeti suferinta (nu am trecut prin ce ati trecut voi dar era cat pe ce).

sus

Denunta
sufletel4u

Copii
14 ani, 9 luni

06.01.2008 2:18     citat 

te inteleg, Carmella, dar eu nu copiez pe nimeni, spun ce simt si o spun cu tot sufletul, nu cu rautate. intr-adevar, avem nevoie de ingerasi, ei ne pot ajuta de acolo, de Sus.
ai simtit vreodata durerea pana in pragul nebuniei? te-ai simtit neputiincioasa pana la durere?
dar ramane speranta, care se va materializa....

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 20 ani, 6 luni

24.01.2008 3:07     citat 

Niciodata sa nu ii spui unui parinte care si-a pierdut copilul "Poate e mai bine asa!" sau "Asa a vrut Dumnezeu" sau "Dumnezeu l-a luat ca era prea bun si la facut inger" sau alte fraze de genul asta... indiferent daca asta simti sau gandesti sau chiar daca asta crezi, niciodata nu ii spuen unui parinte indurerat asa ceva...

sus

Denunta
Luciaand

27.01.2008 7:13     citat 

Mi s-a stins bebelusa, singurul meu bb, in burta la 32 de sapt. deja trecute si nu s-a gasit nici o explicatie din iunie 07 pana acum, totusi nu pot crede ca un deces intrauterin fara nici un simptom si cu toate analizele facute si bune, incl. eco, nu are o explicatie. N-am sa inteleg niciodata... de ce a trebuit sa fac un ingeras... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Giovanella

Copii
Alex: 17 ani, 4 luni
Sofia: 8 ani, 8 luni

28.01.2008 2:53     citat 

http://www.biancabrad.com/pierderea_sarcinii/

E un link la povestea cutremuratoare si foarte emotionanta a Biancai Brad si fetitei ei nenascute. Avand in vedere ca a fost scrisa in speranta de a ajuta alte alte femei aflate in aceeasi situatie , am indraznit sa o postez aici.
Sper sa nu starnesc amintiri prea dureroase si sa nu fac rau nimanui.

sus

Denunta
carlazip

28.02.2008 3:04   mamici de ingerasi din Constanta  citat 

Dragi mamici de ingerasi care sunteti din Constanta si nu puteti ajunge la Bucuresti pe data de 9 martie, ce ziceti sunteti de acord sa dedicam si noi cele din Constanta ziua aceasta ca fiind ziua mamicilor de ingerasi la noi in oras. Eu nu pot sa ajung la Bucuresti de aceea m-am gandit ca poate vreti sa mergem si noi la bisericuta de lemn din parcul Tabacariei, noi mamicile de ingerasi cu cateva baloane si lumanari. Astept raspuns si poate reusim sa comunicam, si daca sunteti de acord tot la ora 17.00. Daca nu credeti ca e bine la aceea bisericuta astept alte pareri numai sa fie cat mai aproape de o biserica ca sa putem plange in liniste ingerasii nostrii. Am spus acolo ca mi se pare un loc ideal fiind langa parc si langa bisericuta superba de lemn.
Va astept.

sus

Denunta
amanda08

14.05.2008 10:50     citat 

Am pierdut o parte din mine in 28 februarie.Avea 18 saptamani si se numeste Adelia.Un de ce?...fara raspuns.timpul il mai masor in saptamani.Pana cand?

sus

Denunta
Luciaand

14.05.2008 6:02     citat 

Draga [b]amanda [/b]imi pare rau ca si tu recent esti o mama de ingerasi, eu intretimp am devenit mama de 2 ingerasi si nu se cunosc cauzele. Sper ca tu sa gasesti cauza si sa fii tare si sa mai incerci. Cu bine, Luciaand plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: