· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2003 > Clubul copiilor 2002 -2003
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul copiilor 2002 -2003     
aligator

Copii
Stefan: 17 ani, 4 luni
eliza: 13 ani, 1 luna

04.09.2006 2:16     citat 

stef e la gradi particulara, asa ca din taxa au platit zanele...si restul...

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii
Maria : 17 ani
Gabriela: 18 ani, 3 luni

04.09.2006 2:22     citat 

Esti o fericita in cazul asta! Mi-as fi dorit si eu sa fie in oras o gradi particulara, din pacate orasul este prea...sarac pentru asa ceva. Iar majoritatea locuitorilor prea incuiati trag cu ochiul
Cindva doream sa deschid eu o gradi+cresa particulara... Costurile insa erau peste puterile mele, cu tot ajutorul de la FARE.
Neaparat, miine sa-mi spui cum a fost! trag cu ochiul

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 10:07     citat 

Ali, nu mi-ai spus cum a fost in prima zi la gradi. Intre timp am trecut si de a doua zi, asta inseamna ca galusca mea s-a simtit extraordinar!
Ieri, educatoarea ei m-a intrebat daca a mai fost la gradi, ca...maninca singura, se imbraca, cere la wc, doarme... nimic iesit din comun, zic eu. Pentru ea a fost iesit din tipare, ca are numai copilasi care asteapta sa le se bage mincarea in gura, sa fie imbracati, sa-i intrebe educatoarea daca fac pisi etc. Imi imaginez ce e pe capul ei! plang sau sunt foarte trist Sa nu mai spun ca e primul an dupa concediul de crestere copil...

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 11:23     citat 

buna.
stef e bine..el e obisnuit cu gradinita, e al 2-lea an! zambet
si el mananca si se imbraca singur si face singur pipi si caca. foarte fericit
pupici printeselor. sarut

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 11:36     citat 

Perfect normal pentru un pusti de 4 ani! A venit sau nu alba ca zapada? Asteptam sa-mi povestesti! rad

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 11:49     citat 

o mica rectificare...stef are 3 ani, nu 4! foarte fericit
a venit alba ca zapada, i-a pictat...le-a facut baloane. s-au distrat. zambet
stef a fost "lupul"..inca n-am aflat cine a fost scufita rosie... scot limba

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 12:02     citat 

Sa-ti traiasca! E de-o seama cu Ali a mea. Si tie ti se pare ciudat ce face pustiul tau?! Eu cred ca de fapt a ramas educatoarea in urma! foarte fericit

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 12:20     citat 

nu mi se pare ciudat...ba eu chiar am pretentii mai mari de la el! scot limba

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 12:29     citat 

Nu-ti mai spun de mine, care si pe Diana cu un an mai mare, ma trezesc ca-i cer Alexandrei sa faca ce face Diana trist De multe ori uit ca are doar 3 ani plang sau sunt foarte trist Sau pe-aproape!
Cred ca noi, parintii din ziua de azi, cerem prea multe de la puii nostrii!

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 12:31     citat 

prefer sa cer prea mult de la el si sa-l tin "ocupat" tot timpul decat sa-l las de izbeliste. las ca o sa-i prinda bine mai tarziu! scot limba

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 12:42     citat 

Nu zic sa-i lasam de izbeliste, dar am cunoscut parinti ...sadici! La 5 ani fata facea balet, dans modern, lua cursuri de vioara si pian, pictura...M-am ingrozit!!! In fiecare zi avea cite un curs, chiar doua! Si mama vroia s-o inscrie si la inot, ca-i face corpul frumos confuz Asta m-a pus oarecum pe ginduri! Si eu vroiam sa o inscriu pe Diana la scoala de arte...Acum ma mai gindesc!

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 1:00     citat 

uite un exemplu : sapt viitoare vine profesorul trasnit la ei sa faca un experiment cu pasta de dinti sa sa le explice ce se intampla cdaca nu se spala pe dinti. daca experimentul va avea succes, educatarea ne-a intrebat daca vrem sa continuam...sa vina in fiecare saptamana sa faca cu copiii cate un experiment. mie mi se pare util si interesant acest "curs".

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii

06.09.2006 1:15     citat 

Un curs pe saptamina, in timpul orelor de gradi, da. Dar 5 cursuri, peste orele de gradi... mi se pare c-am prea mult! Asa, si la Diana la clasa vrem sa discutam la sedinta de niste cursuri de engleza. Educatoarea, alta decit a avut anul trecut, a zis ca s-au mai facut cursuri, dar la grupa pregatitoare. Ori noi, mamicile, vrem de anul asta sa incepem. confuz

sus

Denunta
aligator

Copii

06.09.2006 1:41     citat 

5 cursuri sunt cam multe, intradevar...el face engleza in timpul orelor...se vb si in romana si in engleza.
pupici.

sus

Denunta
karina1976

Copii
Paul: 18 ani, 6 luni
Patricia: 13 ani

11.09.2006 5:50     citat 

Ne primiti si pe noi in grup?

Paul e nascut in Brasov, la 4 iunie 2002. Este un copil vesel (prea vesel ... ), ii place sa le alinte, sa se joace tot timpul, vrea mereu afara, sa fie cu prietenii si prietenele.
va merge in grupa mijlocie anul acesta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: