· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > tatic rh negativ!!??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor tatic rh negativ!!??     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Yna30

15.09.2005 8:13   tatic rh negativ!!??  citat 

Salutare gravidutelor!!! :Azi am descoperit acest forum si sunt tare incintata.Am 30 ani,sunt insarcinata in 12 sapt si la prima sarcina.Vreau sa va intreb si eu ceva.Daca eu am rh+,grupa 01 ,are vreo imp daca sotul meu are rh- si grupa A2..Am citit citeva chestii dar toate erau cu mama rh-.
Deocamdata va pupacesc pe toate si va doresc sarcina usoara,fara probleme!!!!!!!!!

sus

Denunta
Inny

15.09.2005 8:24     citat 

despre RH poti citi mai multe aici:

http://www.parinti.com/modules.php?name...cle&sid=74

Sarcina usoara!!!!

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 8:27   buna!!  citat 

Sorry ca aproape ti-am copiat porecla dar mersi mult de tot pt inform.
Ai 2 copii minunati!!!Sa-ti traiasca!

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 8:30   Buna again  citat 

Am citit articolul dar nu spune decit despre mama rh-.Daca mai gasesti ceva anunta-ma.
Multumesc mult!

sus

Denunta
Inny

15.09.2005 8:36     citat 

si alt articol... din pacate nu prea gasesc info cu tatic cu -rh... prostit

http://www.iubire.md/cgi-bin/mailer.cgi...y/rh.shtml

sus

Denunta
Minteuan

Copii
David: 18 ani, 2 luni
Horea: 16 ani, 5 luni

15.09.2005 8:49     citat 

Yna, eu sint in situatia asta, eu rh+ si sotul rh-. Iti spun ce imi aduc aminte ca mi-a la centrul de transfuzii.
Rh-ul negativ inseamna de fapt ca din singele respectiv lipsesc niste anticorpi (doi din cite imi aduc aminte dar s-ar putea sa gresesc), asa ca chiar daca bebe ia rh-ul tatalui nu e nici o problema pentru ca tu avind rh+ ai respectivii anticorpi. Sper ca am reusit sa ma fac cit de cit inteleasa daca nu da-mi un semn si mai incerc.
Sarcina usoara in continuare!

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 8:51     citat 

Inny iti multumesc.Articolul asta nu il citisem.Dar am mai aflat ceva.Ca exista si o incompatibilitate de grupa sangvina dar care e f frecventa dar nu e asa periculoasa.
Multumesc mult!

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 8:55     citat 

Multumesc mult Simona !Te-ai exprimat chiar f f clar si ai perfecta dreptate(Sper!!)Intre timp am sunat si la un medic imunolog ca nu am mai avut rabdare pina miine si mi-a eu sa imi pun o Lilypie dar nu stiu cum sa procedez!
Multumesc de raspuns!

sus

Denunta
Amani

Copii
Mihai Alexandru: 17 ani, 2 luni
Andrei Mattia: 15 ani, 8 luni

15.09.2005 8:56     citat 

Nu vreau sa zic prostii, dar eu stiu ca doar daca mama are Rh negativ pot aparea probleme de incompatibilitate Rh.

sus

Denunta
Minteuan

Copii

15.09.2005 8:56     citat 

Yna, eu am grupa A2 Rh+ si sotul grupa 01 Rh- dar nimeni nu ne-a grupa. Am vazut ca esti asistenta medicala, cred ca poti sa ceri de la un medic o explicatie mai documentata.

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 7 luni

15.09.2005 8:59     citat 

Yna, eu am Rh+ si sotul Rh-, BIII amandoi. Ni s-a sange.

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 9:03     citat 

Multumesc mult pt raspuns,Amani!!Ai dreptate.M-am luminat intre timp!

Simona,asta cu incompatibilitatea de grup am citit-o acum intr-un articol pe care mik l-a-al doilea).Poti sa il citesti si tu!O sa ma documentez dar eu lucrez in clinica de chirurgie si acolo nu au treaba cu Rh si ...dar stii ca 01 poate dona singe la A2 dar invers nu..probabil ca e o chestiune l;egata si de treaba asta...I

sus

Denunta
Minteuan

Copii

15.09.2005 9:03     citat 

Nu, sarcina cu David a rh-ul negativ daca a inceput si tensiunea mica.
Ca sa-ti pui o bentita Lilypie, de duci intii la ei pe site, alegi modelul si pui o data probabila a dupa o copiezi aici pe parinti la tine in cont.

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 9:04     citat 

Multumesc de mesaj Rene!!Sarcina usoara si sa stii ca mi-ai facut pofta rau de o echografie!!

sus

Denunta
Yna30

15.09.2005 9:10     citat 

ok Sim!Mersi pt lilypie.
Eu suntoptimista acum datorita voua si sunt sigura ca nu o sa avem probleme.Eu miine intru in luna 4 si nu am avut probleme deloc(usoare greturi).Sper ca nu te-am stresat acum cu grupele.
Cred ca, cu cit stii mai putine cu atit e mai bine si nu iti faci atitea griji.(eu daca lucrez in spital vad multe si sunt cam stresata)
O sa fim bine si o sa facem copii frumosi!!Tu deja ai un baietel care are un nume minunat,serios,imi,place!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: