· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > scaun de masa pentru bebe-de care?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor scaun de masa pentru bebe-de care?     
greengrin

26.09.2005 1:01     citat 

ca tot s-a deschis subiectul asta. nu stiu unde dar stiu sigur ca exista scaun pentru masa la care se poate atasa olitza. cu alte cuvinte sa il pot aseza pe olita cand ii dau sa manance. daca stie vreuna din voi de unde pot procura asa ceva mi-ar fi de mare ajutor.

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 15 ani, 11 luni
David: 6 ani, 11 luni

26.09.2005 1:56     citat 

Greengrin, eu n-am auzit de asa ceva, deci nu te pot ajuta!

Noi avem Chicco Happy Snack. Sunt foarte multumita de el ca e foarte stabil in primul rand. Alexandrei ii place in el. Am pus-o de pe la 6 luni. Am si unul din lemn care se face scaun separat si masuta, dar inca nu e de ea. Poate mai incolo.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 16 ani

26.09.2005 6:34     citat 

Eu am un scaun de la Primii pasi; l-am luat de la babyexpo si a fost 3 milioane; m-a atras si unul de la brevi, dar ala nu avea si jucarie sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani

26.09.2005 6:54     citat 

Loreena esti multumita de scaun?
L-am vazut si eu la Baby expo si mi-a atras atentia si vreau sa-l cumpar si eu,este la oferta in carefour,dar as vrea sa stiu daca este destul de stabil.Noi la expo i-am luat premergatorul de la primii pasi de care sunt foarte multumita.
Pupici

sus

Denunta
Loreena

Copii

26.09.2005 6:59     citat 

da sa stii ca sunt foarte multumita, e stabil, noi aveam impresia ca nu ar fi dar cand pui bebele care e greu se stabilizeaza, se monteaza usor, eu l-am montat, are mai multe pozitii si ale scaunului si pe verticala se poate pune mai sus sau mai jos, masa se poate scoate sarut

sus

Denunta
MariaMona

Copii
Julia: 16 ani, 5 luni
Emi: 13 ani, 10 luni
Andreea: 8 ani, 3 luni
am nascut deja!

26.09.2005 7:47     citat 

si eu cred ca un scaun de masa este o necesitate. noi am ales un scaun de lemn ikea dupa un test in care acesta era printre cele mai sigure si la un pret rezonabil. daca vrea vreuna dintre voi sa vada cum sunt categorisite in germania scaunele de masa (de la bune la periculoase) si daca stiti un pic germana va recomand un site http://www.stiftung-warentest.de/online...68664.html (cu cat punctajul e mai mic, cu atat scaunul este mai bun, zic ei). mai este un test mai actual si mai frumos (cu poze, tabel mai complet, articol), dar se plateste. eu il am, daca este cineva interesat.
eu zic ca nu strica sa alegi un scaun cat mai sigur pentru copilul tau pentru a preveni un eventual accident. dar nu stiu cat de limitata sau variata e oferta in romania. eu insa ce-am vazut pe la prietene mi s-au parut frumoase si practice. succes la cumparaturi!

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

26.09.2005 8:55     citat 

Chicco Mamma a stat copilul in el pana la 3 ani fara probleme !
Dupa un an il urcam in el si ii dadeam jucarii acolo sau mai tarziu statea si colora .
A plans cand l-am strans trist , il iubea cu adevarat .

sus

Denunta
elle

10.10.2005 11:33     citat 

loreena, spune-mi te rog frumos ce mai scrie pe scaunul tau "primii pasi" si nu mai are inca o denumire, de ex.Chicco mamma?.
mi se pare super scaunul asta pe care l-ai cumparat tu, si as vrea sa-i skimb lui matei scaunul, caci i-am cumparat unul care nu e de firma, kinezesc, dar putini bani dai, putin face.bb nu vrea sa stea in el (are numai o sg .pozitie, si sta cumva inclinat intr-o parte), nu se pliaza, ocupa ceva spatiu, mai are si o muzicuta nashpa, nush ce a fost in capul meu cand l-am cuumparat.
ma incanta scaunul cumparat de tine pt.k are si jucarie, dar nu stiu de unde il pot akizitiona.vreau sa sun la firma la primii pasi, dar nu stiu cum se mai numeste scaunul, caci pe internet nu l-am gasit pe acesta.
multumesc mult

sus

Denunta
Loreena

Copii

10.10.2005 12:08     citat 

Elle, nu mai scrie nimic pe el, dar ieri am fost in Carrefour Orhideea la cumparaturi si l-am vazut acolo, e 3.250.000 lei. zambet

sus

Denunta
elle

10.10.2005 12:28     citat 

loreena, multumesc.ma duc dupa-amiaza sa-l vad.am vazut chicco happy snack la un pret rezon si nush pe care sa-l aleg...

te rog frumos, vrei sa-mi raspunzi la cateva intrebari legate de scaunul asta primii pasii (k sa nu mai iau alta tzeapa foarte fericit );

1. se pliaza scaunul astfel incat sa stea in picioare? (noi locuim intr-o garsoniera si dak vine un cutremur cred k-or sa-mi cada toate in cap, da' pana ne tragem vila - hehehe, in alta viata, ne multumim cu ce ne-a dat dumnezeu zambet )

2.daca se pliaza, se redeskide usor?

3.are cosulet dedesubt?desi nu-i vad utilitatea ...

4.pe cate pozitii se regleaza spatarul?

5.se regleaza si pe verticala in fucntie de masa la care asezi copilul?

6.din poza parca ar reiesi k nu prea ai unde pune mancarea...jucariile sunt detasabile?ma tem k bb nu va voi sa manance din cauza jucariilor...s-ar juca si-n somn dak ar putea zambet

7.sprijin pt.picioare parca are, nu?dar hamuri de siguranta?

8.tava unde pui mancarea este detasabila?

9.pana la ce varsta se poate utiliza produsul?

10.desi nu este important, pe ce culori are in carrefour produsul?

11.cat are garantie?

te-am cam bombardat cu intrebarile, dar ne-am tzepuit cu atatea lucruri, si, desi ne mai dorim un copil sau kiar doi, parca a fost un facut sa cumparam 2 carucioare (primul furat), doua cantare (primul nu putea fi relevanta proba suptului),2 patuturi (la primul nimeni nu ne facea saltea pe comanda, decat din balarii), nush ce mai am cate 2 da' m-m plictisit sa tot iau tzepe foarte fericit .cred k in curand imi deskid magazin second-hand cu produse ppt.bebei zambet

multam fain pt.detalii zambet

sus

Denunta
Loreena

Copii

10.10.2005 1:08     citat 

----------
elle a scris:
loreena, multumesc.ma duc dupa-amiaza sa-l vad.am vazut chicco happy snack la un pret rezon si nush pe care sa-l aleg...

te rog frumos, vrei sa-mi raspunzi la cateva intrebari legate de scaunul asta primii pasii (k sa nu mai iau alta tzeapa foarte fericit );

1. se pliaza scaunul astfel incat sa stea in picioare? (noi locuim intr-o garsoniera si dak vine un cutremur cred k-or sa-mi cada toate in cap, da' pana ne tragem vila - hehehe, in alta viata, ne multumim cu ce ne-a dat dumnezeu zambet )

Se pliaza si sta in picioare; masuta se poate scoate, are role si se pot bloca.

2.daca se pliaza, se redeskide usor?

Da, e foarte usor; are si mai multe pozitii de pus scaunul, mai jos sau mai sus cum doresti.

3.are cosulet dedesubt?desi nu-i vad utilitatea ...

Nu are.

4.pe cate pozitii se regleaza spatarul?

3 pozitii spatarul si vreo 5 pe inaltime.

5.se regleaza si pe verticala in fucntie de masa la care asezi copilul?

da.

6.din poza parca ar reiesi k nu prea ai unde pune mancarea...jucariile sunt detasabile?ma tem k bb nu va voi sa manance din cauza jucariilor...s-ar juca si-n somn dak ar putea zambet

Are o tava mare, masa propriu-zisa, deasupra se pune o alta tava care are si suport pentru pahar, deasupra ei se ataseaza jucaria care la nevoie se scoate.

7.sprijin pt.picioare parca are, nu?dar hamuri de siguranta?

Are hamuri de sigurantza, se prind ca niste bretele pe maini si apoi intre picioare.

8.tava unde pui mancarea este detasabila?

Are o tava care se poate detasa

9.pana la ce varsta se poate utiliza produsul?

Cred ca pana la 2-3 ani, depinde de greutatea bebeului

10.desi nu este important, pe ce culori are in carrefour produsul?

Eu am vazut doar ca al meu

11.cat are garantie?
O sa ma uit in acte.

te-am cam bombardat cu intrebarile, dar ne-am tzepuit cu atatea lucruri, si, desi ne mai dorim un copil sau kiar doi, parca a fost un facut sa cumparam 2 carucioare (primul furat), doua cantare (primul nu putea fi relevanta proba suptului),2 patuturi (la primul nimeni nu ne facea saltea pe comanda, decat din balarii), nush ce mai am cate 2 da' m-m plictisit sa tot iau tzepe foarte fericit .cred k in curand imi deskid magazin second-hand cu produse ppt.bebei zambet

multam fain pt.detalii zambet
----------

O sa fac niste poze mai detaliate si o sa iti dau link

Pupici sarut

sus

Denunta
elle

10.10.2005 2:56     citat 

domane, loreena, esti o scumpa...mi-ai raspuns kiar la toate intrebarile zambet
multumesc mult...ma duc azi in carrefour sa-l vad si poate kiar sa-l iau...azi bb matei mi-a facut cea mai mare surpriza de cand s-a nascut: a vrut sa pape legume cu linguritza foarte fericit e un adevarat miracol..deja ma obisnuisem cu gandul k vom papa pana in armata cu bibe foarte fericit , deci, mai mult decat oricand, sunt motivata sa-i skimb scaunul.
daca mai faci poze cu bb al tau si scaunul de masa, imi pot itrimite pe adresa

[...]
oricum, iti multumesc inca o data si pofta buna in noul scaun zambet

sus

Denunta
anc

Copii
Andrei: 15 ani, 5 luni

23.10.2005 2:13     citat 

Ce parere aveti de scaunelele care se ataseaza de masa? Merita banii sau tot scaunul independent de masa e mai bun?

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

23.10.2005 8:45     citat 

eu consider ca scaunul care se ataseaza la masa este mai mult de voiaj. repet: este parerea mea. pt acasa mi se pare muuult mai comod scaunul independent: il poti muta si in alta camera decat bucataria; are stabilitate mai mare ...

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 5 luni
Hanna: 16 ani, 1 luna

23.10.2005 7:45     citat 

e super scaunul care se ataseaza la masa. l-am folosit cu succes la eric pana s-a rupt, la hanna n-am mai luat unul ca doar avem ala independent. f. incomod pt. ca hanna a tot iesit din scaunul asta. din ala atasat nu prea avea puncte de sprijin sa iasa. acum nu mai este cazul ca i-am scos bara de protectie si se misca muuult mai putin.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: