· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Comportament > tipa/urla daca nu-i convine ceva!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor tipa/urla daca nu-i convine ceva!!!     
ddadriana

16.12.2006 10:47     citat 

marypoppins_2, la fel era si a mea cind ii iesea dintii. M-a durut burta cind am citit, ce ai scris, dar din pacate am trecut si eu la faze din astea, dar au fost scurte.
Mi-e mi-a parut rau ca nu-miam dat seama ca erau dintii, ca se simte rau, si eram chiar suparata pe ea. Cind descopeream vinovatul toanelor ei, a devenit din nou cuminte. Cred ca va avea de-a face cu faptul ca e inca bolnavicioasa, ca ei nu stiu sa-si exprime durerea, sau sa faca ceva inpotriva durerilor. Si i-si descarca, totul printr-un comportamentul, aiurea.

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 15 ani, 4 luni

16.12.2006 10:53     citat 

mama mia Popicico nu cred ca as fi vrut sa fiu in pielea ta. eu fac urat nene daca nu dorm, drept urmare, noaptea nu sunt cea mai rabdatoare persoana. cred ca buburuza ta este asa nazuroasa si pt ca e obosita. probabil cu spitalul si-a dat tot programul peste cap. ai rabdare cu ea dar fii ferma, sigur o sa treaca cand se simte mai bine.

sus

Denunta
magdutza

Copii
Ioana-Teodora: 18 ani, 5 luni

17.12.2006 7:06     citat 

Maaaaaaaaaai, Marypoppins... ai intrecut-o pe Inuca cu Vovolica a ei! zambet Pare de necrezut ca o papusica de 2 anisori poate face atatea nazbatii! sincer, nu stiu cum faci fata (na! ca mare vorba am spus...). Acuma, dupa ce ne-ai povestit toate astea, cred ca te-ai mai racorit si tu... altfel, ce sfaturi/sugestii te-ai astepta sa primesti si pe care sa le si poti aplica? stii si tu ca trebuie sa fii calma, ferma, detasata uneori, mai pune-ti la bataie umorul etc.

sus

Denunta
marypoppins_2

18.12.2006 2:18     citat 

De necrezut, Magdutza? Asa am zis si eu. Nu se poa', domne, copila mea sa faca de-astea.
Ideea e ca s-a mai linistit. Cred ca a dat-o rau peste cap internarea si, desi n-am stat decat doo zile si doo nopti fu de-ajuns. ochi peste cap
Chiraieli mai are in program, dar parca e mai cooperanta. Azi am iesit la plimbare si-a mers pe jos, ba m-a si ajutat, chipurile, sa ducem sacosele la intoarcere.
Avem alta faza acum. A-nvatat drumul si stie ca, inevitabil, trecem pe langa o cofetarie. Se posteaza in fatza usii si n-o iei de-acolo nici cu arcanu'. Intra, isi ia un milchshnite (nush dac-am scris corect) de la Kidet (Kinder rad), zice pa si iese. Eu achit, desfac prajiturica si mergem mai departe. Frumos, nu?
Lucram intens la eliminat maraitul ala enervant, in rest ce-o vrea Domnul.
p.s. In seara asta i-am facut baie (dupa aproape 11 zile, ca nu m-a lasat pediatra; doar am sters-o cu "'vele" adica servetele). Siiii, s-a jucat cu snopu' de paste: de ras, de dinti, etc. Evident ca le-a luat cu ea la culcare, le-a aliniat frumos si "nani, nani, puiu' mamii". rad
Deja chestia cu aliniatul obiectelor e de trecut la Ciudatenii de copil mic. Da' seamana cu mine, ca eu am o dambla, sa fie aranjate toate frumos... exact: la linie. foarte fericit
Si, da, fac si eu urat cand nu dorm. Da' urat rau. Sparg avioane. foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: