· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Poveste cu sfarsit fericit:Renasterea lui Raducu al Misinei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Poveste cu sfarsit fericit:Renasterea lui Raducu al Misinei     
Misina

Copii
Oana Maria: 15 ani, 6 luni
Radu Mihai: 13 ani, 4 luni

19.09.2008 8:18   Poveste cu sfarsit fericit:Renasterea lui Raducu al Misinei  citat 

Povestea

Suntem acasa foarte fericit ... ce bine este la noi acasa!
Momentan suntem internati ambulatoriu, luni vom merge din nou la control, tratament nu avem decat aerosoli, pentru ca totul merge spre bine foarte fericit
Sa vedem cand vom face controlul neurologic, ni s-a recomandat sa mai asteptam putin sa treaca efectul sedativelor si antibioticelor, sa fie odihnit ca sa poate coopera... azi pot sa va spun ca facea cucu-bau cu un rezident rad
Doctorita este extrem de multumita de evolutia lui, a zis ca in intreaga ei cariera nu a vazut ca un copil sa se recupereze asa repede. Si mi-a mai zis sa-i multumesc lui Dumnezeu ca a fost o minune ca a scapat la varsta lui!
Eu sunt extrem de fericita ca sunt acasa si s-a reintregit familia... Oana se vede pe fata ei ca a suferit foarte mult, sper sa treaca si ea cu bine peste aceasta grea incercare la care am fost supusi.
Luptatorul nostru doarme acum linistit in patutul lui foarte fericit
Eu va multumesc din suflet pentru tot, sunteti minunate, nu pot spune in cuvinte cata putere mi-au dat mesajele voastre!

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 6 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 4 luni

19.09.2008 8:22     citat 

Ne bucuram sa iti vedem zambetul , ne bucuram ca esti acasa in sfarsit, ne bucuram ca ai trecut cu bine peste toate , ne bucuram ca ai fost un barbatzel puternic si ne bucuram ca avem printre noi , la "buburuze de vara 2007" asa un baietel curajos . trag cu ochiul
Bine ai venit acasa Radu!!! sarut sarut sarut
Misi.... nu am cuvinte . sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

De bucurie am copiat aiurea rad prostit rad

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 5 luni
Anda Maira: 10 ani, 5 luni

19.09.2008 8:41     citat 

Dragoste mica, bine ai ajuns acasa ! Cata bucurie ! Cat de mult trebuie sa-i multumim lui Dumnezeu ! Atat pt ca l-a facut bine atat de repede pe puiut dar si pentru puterea ce le-a dat-o parintiilor si surorii cele frumoase !
Mami Misi, sa va dea Doamne Doamne sanatate si sa nu va mai incerce niciodata in asa mod crud ! Doamne ajuta ! Va pupam cu dragoste si dor ! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

19.09.2008 9:28     citat 

Mihaela, super vestile. Ma bucur tare ca ati ajuns acasa. O sa vezi ca totul o sa se sfarseasca asa de repede ca ai sa iti aduci aminte doar ca de un vis urat.
Pupam Raduc mic si viteaz si pe mami a lui. sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 1 luna
Matei: 11 ani, 9 luni

19.09.2008 9:50     citat 

Miha ... ma bucur enorm pentru voi si va doresc ca toata familia sa isi regaseasca echilibrul de dinainte, sa va iubiti in continuare si sa fiti mereu alaturi unul pentru celalalt. Va admir.

Refacere grabnica micutului luptator. Sper sa revii curand cu vesti bune si cu poze zambarete.

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 4 luni
Patric: 11 ani, 2 luni

19.09.2008 10:27     citat 

Misina ce vesti minunate ne dai,ma bucr ca sunteti acasa si Raducu se reface asa de repede,eu va doresc multa sanatate si sa nu uita ca va iubim mult! sarut

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 3 luni
Alexandra-Elena

20.09.2008 8:16     citat 

Puiut mic le-ai dat clasa la toti sarut

sus

Denunta
Misina

Copii

20.09.2008 8:19     citat 

In dimineatza asta a mers de-a busilea, a traversat sufrageria de doua ori foarte fericit
Promit sa revin cu poze!
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Misina

Copii

20.09.2008 8:43     citat 

Fetelor, in urma acestui episod urat din viata noastra, vreau sa va spun ceva: bucurati-va de copiii vostri in orice moment, savurati orice clipa alaturi de ei, chiar daca vasele sunt murdare in chiuveta si rufele stau necalcate, nu va mai enervati ca au varsat un pahar cu apa, nu-i mai trimiteti sa se joace singuri ca sunteti obositi sau aveti ceva urgent de facut... nimic nu e mai important pe lumea asta decat zambetul copiilor nostri!
Sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest mesaj, nu asta este intentia mea, eu vreau doar sa va zic ca acum am inteles pe deplin ce este cel mai important in viata!
Va doresc din tot sufletul sa aveti copiii sanatosi si care toata ziua sa faca "prostioare"

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani
alaptat, purtat, rasfatat

20.09.2008 10:51     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Radu bine ai revenit acasa!Unde este cel mai bine si iti prieste de minune!Te pupacim cu mult, mult drag!

Mami Misina ce ai scris ar trebui sa gandim in fiecare clipa!
Ma bucur pentru voi ca va reveniti!
Pup!

rox

sus

Denunta
abyramy

Copii
Albert: 13 ani, 5 luni

20.09.2008 11:18     citat 

Mare dreptate ai Misi.... am ajuns si eu la concluzia asta, fara sa trecem prin momente cumplite asa cum ati avut voi...nimic nu e mai important in viata decat sa le fie bine copiilor, sa le vedem zambetele si sa radem de prostioarele pe care le fac. Sunt minunati copii nostri si trebuie sa pretuim fiecare clipa alaturi de ei.
Multa sanatate in continuare. Pupam voinicelul sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 6 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 4 luni

20.09.2008 11:54     citat 

Asa e Misi zambet Eu mi-am afisat in dormitor un mesaj la care ma uit mereu . Tot de pe acest forum l-am luat .
Vi-l trimit si voua zambet

In dimineata asta am sa renunt sa spal rufe si am sa te iau sa mergem in parc sa ne jucam.

In dimineata asta am sa las vasele nespalate in chiuveta si am sa te las sa ma inveti cum sa facem puzzle-uri impreuna.

In dupa-amiaza asta voi scoate telefonul din priza si voi tine computerul inchis, si voi sta cu tine in gradina sa facem balonase de sapun.

In dupa-amiaza asta nu am sa ridic vocea nici un moment si nu am sa fiu iritata cind tu strigi si miorlai dupa masinuta cu inghetata, dar iti voi cumpara una daca se apropie de noi.

In dupa-amiaza asta nu ma va preocupa ce vei deveni cand vei fi mare, si nici nu voi re-analiza fiecare decizie a mea in ce te priveste.

In dupa-amiaza asta te voi lasa sa ma ajuti la prajituri si nu te voi impiedica sa le aranjezi singur.

In dupa-amiaza asta te voi duce la McDonald's si voi cumpara pentru amindoi Happy Meal, ca tu sa ai doua jucarii.

In seara asta te voi tine in brate si-ti voi spune o poveste despre cum te-ai nascut, si-ti voi spune cit de mult TE IUBESC.

In seara asta te voi lasa sa imprastii apa din cada si nu ma voi enerva.

In seara asta te voi lasa sa stai treaz pina tirziu, cit timp stam pe terasa si numaram stelele.

In seara asta ma voi cuibari linga tine ore intregi si voi renunta la emisiunile TV preferate.

In seara asta , cind iti voi mingiia parul cu degetele in timp ce tu te rogi, ii voi multumi lui Dumnezeu pentru ca mi-a daruit cel mai pretios dar oferit vreodata.

Ma voi gindi la parintii care-si cauta copiii disparuti, la parintii care viziteaza mormintul in locul dormitorului, la parintii care-si vegheaza copii suferinzi in spitale, indurerati ca nu le pot alinta cu nimic suferinta.

Si cind te voi saruta de noapte buna, te voi tine in brate un pic mai strins, un pic mai mult. Iar apoi ii voi multumi lui Dumnezeu pentru tine si-l nu-i voi cere nimic altceva, decit o alta zi...

sus

Denunta
Misina

Copii

20.09.2008 1:25     citat 

Raducu zambaretu' azi de dimineatza

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
13 ani, 9 luni

20.09.2008 3:21     citat 

Bravo Raducule!!!! Asa sa zambesti toata viata...am citit povestea voastra....m-am intristat f tare dar acum sunt bucuroasa ca sunteti bine!! ma bucur ca sunteti acasa, ne-am rugat pt voi!!!!!

ana maria &alex

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 13 ani, 4 luni

20.09.2008 5:38     citat 

bravo, puiule, multumim lui Dumnezeu ca esti bine! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore