· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > super tratament par
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor super tratament par     
Aeerdna

Copii
Filip: 15 ani, 6 luni
Georgia: 13 ani, 6 luni

29.10.2005 9:14     citat 

Salut fetele
Eu ma dau in continuare cu set par si tratament de la serical cu fructe. Setul e a doua oara cand il folosesc iar tratamentul la fiecare spalat. (M-am si vopsit intre timp - ca asta mai imi trebuia acum ca tot kelesc - si m-am si coafat asa ca in timp destul de scurt m-am spalat la cap de mai multe ori si n-am mai dat cu set de par).
Ca sa fiu sincera nu vad rezultate notabile dar sunt hotarata sa perseverez. Problema ma streseaza asa de tare incat ca sa vad daca e sau nu vreo diferenta am inceput sa numar firele de par care-mi cad la spalat prostit

sus

Denunta
ramy

Copii
Darius Nikolas: 15 ani, 11 luni

30.10.2005 10:51     citat 

Eu nu am vrut sa merg nici la coafor o data cu problema asta..m-am gindit ca daca ajung pe mina unei coafeze sigur o sa foloseasca pieptanul sau peria de par si o sa vin acasa..fara prea mult par in cap.
Nu m-am vopsit de mult..astept sa se rezolve aceasta problema..caci de fiecare data cind ma vopseam proaspat imi cadea putin parul.. si cu asta presupun ca ar fi accelerat caderea..
trist zambet

sus

Denunta
Aeerdna

Copii
Filip: 15 ani, 6 luni
Georgia: 13 ani, 6 luni

31.10.2005 11:31     citat 

Ramy, pai nici eu nu ma omor cu mersul la coafor iar de vopsit n-o mai facusem de cativa ani. Dar n-am avut incotro a trebuit sa ma aranjez pentru ca am fost nasa de cununie si nu puteam sa merg asa. Mai ales ca aveam niste suvite blonde facute mult inainte de a naste si cum imi crescuse parul se vedeau foarte urat. Deci am fost nevoita... trist

Sa stiti ca acum pot vedea daca merge sau nu tratamentul. Mai bine zis azi trebuie sa ma spal la cap pentru ca iar mi s=a ingrasat parul. Din pacate de dimineata am cules multe fire de par de pe perna. Tot sper ca poate si-o face efectul mai tarziu asa ca mai insist. socat
Ieri am vazut la farmacie un sapmpon cu kinina facut de elmiplant pentru sensiblu. Exact asa scria "fabricat pentru sensiblu". Era chiar ieftin 119.000. Stau si ma intreb daca o fi bun confuz Eu in trecut cand am mai avut probleme cu parul m-am spalat cu un sampon cu kinina si a fost foarte eficient. Ma rog era de la kloraine si f scump. Si acum de altfel e destul de scump...

sus

Denunta
ramy

Copii

31.10.2005 2:04     citat 

Aeerdna scuze dar sa nu crezi ca la ce am scris eu mai sus am batut apropo la tine..caci daca eram in cazul tau , procedam la fel,pai chiar daca cade parul la un asemenea eveniment nu poti sa pleci de acasa asa cum esti. foarte fericit
Ei si cu ocazia asta ai ramas facuta pt mai mult timp..Bravo tie ..eu deoacamdata vreau sa scap de aceasta cadere de par dupa care o sa ma fac si eu frumoasa.. zambet
Numai bine.. sarut sarut

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 15 ani, 4 luni

01.11.2005 11:21     citat 

fetele, eu m-am facut de 3 ori cu acest tratament, parul arata super bine, iar a 4-a oara a trebuit sa ma spal repede pe cap si nu am avut cum sa-mi fac tratamentul, si vreau sa spun ca parul arata ingrozitor la numai 2 zile de la spalat, asa ca in seara asta mi-am pus din nou nenorocirea de gaz in cap, ca vreau sa arat bine din nou maine...deci perseverenta e cheia...Par parca nu mai cade asa de tare, in rest numai de bine. pupici

sus

Denunta
ramy

Copii

01.11.2005 11:27     citat 

Eu in seara asta..mi-am pus( ulei de masline + galbenus de ou proaspat ,de casa..)si am masat bine radacina am vreo 1 ora de cind stau cu amestecul..oare trebuie sa ma spal?Sau pot ramine asa pina miine?Poate fac paduchi Doamne fereste,asta mai lipseste...
Daca nu-mi raspunde nimeni cit mai stau pe net..asa ramin pina miine ca nu am chef sa ma spal..mor de somn..

sus

Denunta
ioanacezara

Copii
Platon Luca Sorin: 19 ani, 4 luni
Platon Matei Sorin: 15 ani, 4 luni

20.11.2005 5:49     citat 

rad Ce zici Rami, de stateai asa pana primeai un raspuns. Si eu mai imi fac masca cu ulei de masline, galbenus, ulei de ricin, miere si uneori cate o fiola de vit. A si E. si stau cate 4 ore.
Dar acum, cand sunt pe teminate cu alaptatul, imi cade si mie parul, ceva de speriat. Cum scria cineva, ca atunci cand se spala, ramane cu peruca in mana. Afectiv mi-e frica si groaza sa ma spal pe cap.Dimineatza, sunt bolnava, pana imi culeg firele cazute peste noapte. Apoi cand ma piaptan sunt si mai rau.
Sper sa treaca repede ca altfel.... e de rau.

sus

Denunta
ramy

Copii

20.11.2005 9:38     citat 

Ce zici Rami, de stateai asa pana primeai un raspuns....

Cred ca pina azi sigur eram cu parul in mina si cu paduchi..de la ou.. rad

Dar acum, cand sunt pe teminate cu alaptatul, imi cade si mie parul, ceva de speriat. Cum scria cineva, ca atunci cand se spala, ramane cu peruca in mana. Afectiv mi-e frica si groaza sa ma spal pe cap.Dimineatza, sunt bolnava, pana imi culeg firele cazute peste noapte. Apoi cand ma piaptan sunt si mai rau.
....

Exact asa patesc eu..deci nu stiu cit o sa dureze dar deja mie mi s-a facut groaza sa ma stau asa..si miine merg sa vad ce spune doctorul..meu de familie si poate imi da trimitere la dermatolog..caci nu mai suport..

sus

Denunta
x_tina

Copii
Maria Teodora: 15 ani, 4 luni

20.11.2005 10:47     citat 

Fetelor, eu pe la 3 luni, inainte de botez chelisem, zau, si-acum se mai vede. Am fost atunci la dermato si s-a speriat medicul de cheliutza mea. Zicea "saracutza..." rad, se uita asa cu o mila la mine ca-mi venea sa ies din cabinet.
Eu am aproape doua luni de cand fac tratamentul pe care mi l-a dat si da roade rad Nu mai pica parul, decat putin si a iesit si pufulet de regenerare.

-Forcapil, 2*10 zile pe luna, timp de trei luni
-Anaphase de la Ducray, sampon, 2-3 ori/sapt, 6 saptamani, dupa care Lactocerat, tot de la Ducray, la fel, 2-3 ori/sapt
-Anastim de la Ducray, lotiune, aplicare dupa sampon

Toate aste timp de trei luni dupa care merg la control. E un tratament scump dar merita, parerea mea.

Bafta, dragele mele, sa n-ajungeti ca mine!

sus

Denunta
simonalexe1

Copii
Maria Beatrice: 15 ani, 4 luni
Stefan Patrick: 10 ani, 6 luni

27.11.2005 5:19     citat 

Ehe , si eu credeam ca sunt singura care are problema asta si unde mai pui ca pe perioada sarcinii am avut un par super, se aranja usor , arata bine, nu-mi cadea .... Citind raspunsurile voastre parca ma vedeam pe mine si am observat ca varsta bebeilor nostii se invarte pe la 4 luni cat are si micuta mea, sa fie o coincidenta??
Ma bate gandul sa incerc tratamentul lui bubuliculus. Daca zici ca functioneaza ...dar ma gandesc cum sa fac cu timpul si cu mirosul, poate nu-i place maimuticii mele. jenat

sus

Denunta
simonalexe1

Copii
Maria Beatrice: 15 ani, 4 luni
Stefan Patrick: 10 ani, 6 luni

27.11.2005 5:22     citat 

Ioanacezara, ce-ti fac baieteii, il mai iubeste Luca pe Matei la fel de mult ca atunci cand ai venit cu el acasa. N-am sa uit de povestirea ta despre Luca, cum il proteja pe fratiorul lui si-i spunea "nu mai plange Matei ca a venit tata" . Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi. sarut

sus

Denunta
ioanacezara

Copii
Platon Luca Sorin: 19 ani, 4 luni
Platon Matei Sorin: 15 ani, 4 luni

28.11.2005 9:35     citat 

----------
simonalexe1 a scris:
Ioanacezara, ce-ti fac baieteii, il mai iubeste Luca pe Matei la fel de mult ca atunci cand ai venit cu el acasa. N-am sa uit de povestirea ta despre Luca, cum il proteja pe fratiorul lui si-i spunea "nu mai plange Matei ca a venit tata" . Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi. sarut
----------

Sunt bine, multumesc. Da, Luca il iubeste la fel de mult pe Matei. Acum, in fiecare dimineatza, cand se trezeste imi spune sa-l duc in pat langa el, uneori imi cere sa-l pun pe burtica lui. Sunt niste ingerashi, si fiind amandoi raci, eu de asemenea cred ca va fi o relatie stransa intre ei intotdeauna.
Parul imi cade in continuare, si cred ca acum degeaba fac tratament, caci e pe baza hormonala. Chiar azi intentionez sa ma spal pe par dupa ce aplic masca facuta de mine cu galbenus, ulei ricin, ulei masline, vitamina A si E.

ramy, daca mergi la dr. sa ne spui ce ti-a zis sau ce ti-a dat.

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

01.12.2005 10:26     citat 

fetelor, va rog sa nu ma bateti, pretty please...de cand v-am spus tot fac tratamentul asta, dar parca il fac degeaba...nici o imbunatatire....sunt cam pe sfarsite si cu alaptatul si imi cade parul in suvite..raman cheala plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Ce sa faaac? Si m-am saturat de gazul lu' peste..arata parul foarte frumos dup[a ce il spal, dar cade in continuare si parca din ce in ce mai rau...

sus

Denunta
fluffy

01.12.2005 10:44     citat 

Eu folosesc cu mare succes samponul si masca de par de la Yves Rocher, seria Phytum Activ... Am remarcat ca parul arata superb, chiar si dupa vopsire si suvite si nu-mi mai cade, cu toate ca tapandu-l, mi se incalceste... Va recomand cu mare caldura Yves Rocher! sarut

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

01.12.2005 10:54     citat 

Din ce-am mai citit pe forumuri, acest forcapil se pare ca ar da reezultate bune actionand din interior. problema e ca nu stiu daca poate fi folosit atat timp cat mai alaptez, chiar daca o singura masa pe zi. Stiti ceva?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: