· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > super tratament par
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor super tratament par     
ioanacezara

Copii
Platon Luca Sorin: 19 ani, 4 luni
Platon Matei Sorin: 15 ani, 4 luni

01.12.2005 11:29     citat 

V-am spus, luni mi-am pus masca cu galbenus de ou si ulei masline+ricin. M-am spalat apoi am limpezit cu apa si otet. De luni nu mai imi cade, doar in limite normale. sa fie de la otet, sa fie de la hormoni, nu stiu, dar va recomand limpezirea cu apa si otet.

sus

Denunta
bubuliculus

Copii
Tiberiu: 15 ani, 4 luni

01.12.2005 12:09     citat 

hai ca vin cu noutati: am vbt cu maica-mea, care e asistenta pediatra si s-a tot lovit de problema asta a mamicilor si mi-a zis sqa fac o cura de 10 zile de injectii cu gluconolactat de calciu si magneziu, timp de trei luni. O sa incerc si intepaturile, fiindca am ajuns la capatul rabdarii..

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

01.12.2005 12:11     citat 

acum eu sunt incantata de tratamentul cu placenta si maduva aplicat o data pe saptamana.
am observat ca imi cade mult mai putin par decat inainte.

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

01.12.2005 7:19     citat 

eu fac tratamentul cu placenta de 2 luni si degeaba plang sau sunt foarte trist

am facut prima injectie cu Calciu si ma doare tot piciorul...macar de s-ar simti ceva la par...sunt data si cu gaz in cap de vreo 3 ore si miros absolut incantator....bine ca barbatu-meu lucreaza si nu a bagat de seama... scot limba

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 13 ani, 10 luni
Marcus: 16 ani, 6 luni

01.12.2005 7:40     citat 

Si eu am incercat toate tratamentele posibile, si pe cele cu calciu si magneziu dar degeaba...se pare ca parul meu se crede prea destept de aia s-a hotarat da ma lase cheala scot limba ...nici Revalidul nu m-a ajutat si am dat o gramada de bani pe el...Ioanacezara, dupalimpezirea cu otet nu iti ramane mirosul pe par?...as incerca dar urasc mirosul de otet si mai ales sa ma urmeze toata ziua, pe unde merg trist

sus

Denunta
marypoppins_2

01.12.2005 11:24     citat 

Alimary, cata vreme ai luat Revalid? E bine sa urmezi tratamentul cel putin 3 luni si sa inghiti multe pastile, nu mai stiu exact. La mine a mers, dar sa fiu sincera s-a scumpit enorm, si am niste buzunare asa golase, deja fac streaptease. foarte fericit
Eu folosesc metoda clasica, tunsoarea periuta si nu ma mai stresez deloc, ca am eu destui pitici pe creier si par de-o baie si de-o vijelie.
p.s. Ai plecat si tu la Amerik? Fericito!

sus

Denunta
ramy

Copii
Darius Nikolas: 15 ani, 11 luni

01.12.2005 11:40     citat 

Eu am fost saptamina trecuta la doctor si s-a uitat si m-a intrebat de cit timp a aparut problema..in fine
Am primit..pastile cu panthenol pt o saptamina iar daca nu da rezultate sa revin..+ un preparat in farmacie tot cu panthenol sa ma dau la radacina in fiecare seara..
Rezultate au inceput sa fie..mai cade..dar sincer spun ca sunt destul de multumita caci nu mai cade cum cadea..suvite cu suvite..
Asa ca saptamina atrecut numai ca mai am ceva din preparatul ala tre sa ma mai dau..pina il termin..si pastilutze sa-mi cumpar altele caci au fost numai pt o saptamina..cite trei pe zi..

sus

Denunta
ioanacezara

Copii
Platon Luca Sorin: 19 ani, 4 luni
Platon Matei Sorin: 15 ani, 4 luni

02.12.2005 9:46     citat 

----------
alimary a scris:
color=red]Ioanacezara[/color], dupalimpezirea cu otet nu iti ramane mirosul pe par?...as incerca dar urasc mirosul de otet si mai ales sa ma urmeze toata ziua, pe unde merg trist
----------

Nu miroase, poate pana se usuca, dar garantat dupa uscare nu mai miroase
.

sus

Denunta
simonalexe1

Copii
Maria Beatrice: 15 ani, 4 luni
Stefan Patrick: 10 ani, 7 luni

02.12.2005 11:31     citat 

Va dau si eu o reteta de la dr. mea , inca n-am incercat-o dar am de gand: in prima luna se ia coenzima Q 10 30g o pastila dimineata + antioxidant (tableta) o pastila dimineata si una seara + ulei de peste cu vit. A si D2 o pastila seara, toate timp de o luna, iar luna urmatoare magne B6 cate 2 pastile dimineata si una la pranz, spirulina cate 2 pastile dimineata si cate 2 seara si ulei de peste cu vit A+ D2 o pastila seara. Era mai usor daca va faceam o schema jenat .
marypoppins_2, m-ai dat gata rad rad rad

sus

Denunta
ramy

Copii

03.12.2005 10:30     citat 

Pe mine m ajuta mult acest tratament care l-am primit de la doctorul meu,merita tot respectul...
Super azi mi-am facut baie la par si sincer nu a mai cazut decit numarate trei fire... rad Pe bune nu mint...si nu e scump sau complicat..saptamina viitoare incep sa mai tin o saptamina...acest tratament...
V doresc sa nu v mai cada parul...
Numai bine.. sarut

sus

Denunta
bubuliculus

Copii

06.12.2005 2:07     citat 

unde gasim noi pastile cu panthenol in Romania? confuz

sus

Denunta
ramy

Copii

07.12.2005 12:07     citat 

Eu le-am cumparat de la farmacie..poate se gasec si in Ro.trebuie incercat si nu au fost scumpe 3.80euro..deci Panthenol 100mg asa scrie pe cutie...
Sper sa gaseti daca vrei sa le incerci..sunt foarte bune si pt piele..

sus

Denunta
revital_sharon_ofek

Copii
revital: 27 ani
sharon: 24 ani, 3 luni
ofek: 19 ani, 1 luna
--: 10 ani, 8 luni

09.12.2005 9:24     citat 

super interesante sfaturile voastre

simona

sus

Denunta
x_tina

Copii
Maria Teodora: 15 ani, 5 luni

09.12.2005 11:18     citat 

Bubuliculus, acum am vazut postarea ta in legatura cu Forcapil. Eu iau de trei luni si inca alaptez, am scris si cum il iau si daca ai asa probleme mari iti recomand tratamentul pe care l-am facut eu, e intr-adevar costisitor, dar crede-ma, nu numai ca vei avea par, dar vei avea si un par frumos zambet
Eu care sunt un dezastru cand vine vorba de podoaba capilara si nimic nu-mi prieste pot sa spun ca asta e un tratament minunat care-si merita toti banii. Dupa trei luni de zile nu-mi mai cade nici un fir!!!

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 3 luni
Alexandra-Elena

11.12.2005 10:32     citat 

am facut si eu trat cu revalid si inca un produs pe care il preparau in farmacie.super scump dar eram in liceu si era moca pt ca aveam reteta de la dermato.a fost tare bun.mult timp nu am mai avut probleme si unghiile aratau super.de fapt eu de atunci am unghiile f.tari.si intr-adevar am facut mai mult de trei luni.acum am luat de la plafar un tonic capilar care se foloseste si pe baza de sampon,combinat cu apa si galbenus de ou dar inca nu l-am folosit.va anunt daca da rezultate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: