· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > pozitii de alaptare
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor pozitii de alaptare     
mamaluieric

Copii
Eric: 18 ani, 3 luni
Hanna: 14 ani, 10 luni

26.03.2003 2:09   pozitii de alaptare  citat 

cateva pozitii pentru alaptare:
alaptare sezanda:

sus

Denunta
mamaluieric

Copii

26.03.2003 2:13   pozitii de alaptare pentru gemeni  citat 

idei pentru gemeni:

sus

Denunta
mamaluieric

Copii

26.03.2003 2:16     citat 

pentru membri parinti.com:
http://parinti.com/modules.php?op=modlo...rby=titleA

sus

Denunta
Cotty

Copii
Marian-Lucian: 19 ani, 7 luni
Thomas-Nikolas: 16 ani, 7 luni

26.03.2003 6:42     citat 

Mai este o pozitie foarte importanta pentru membri parinti.com :
alaptand in fata computerului cand vrei sa citesti ce mai e nou la forum, sau sa stai la discutii interesante pe chat parinti.com unde fetele sunt niste dragutze scot limba scot limba scot limba scot limba scot limba
pentru exemplificare sper sa revin cat mai curand cu poza rad zambet

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 16 ani, 7 luni
Richard: 15 ani, 1 luna

26.03.2003 10:58     citat 

pozitia cu alptatul in fata computerului o practic mai mereu...ba citesc pe forum , ba stau pe chat sau citesc ziarele... scaunul e comod , feciorul e fericit si eu ma pot relaxa in acelasi timp.... asa ca viitoare mamici daca acum sunteti in fata cumputerului inseamna ca asta este una din pozitiile de baza a alaptarii ... pentru viitor exersati tastarea numai cu o mana ... dreapta mai merge cum mai merge ... dar cu stanga e distractie mare rad rad rad

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 16 ani
Maya: 10 ani

27.03.2003 12:12     citat 

Dar un ham special cu care sa legi copilul la san si sa-ti poti folosi ambele maini pe tastatura nu a inventat nimeni? rad rad
Poate patentez eu asa ceva si va iau pe post de cobai (va dau si voua ceva din profit nu mai faceti mutritze!!! ) trag cu ochiul

sus

Denunta
Aducut

Copii
Codrin
Olguta
Cornelia

27.03.2003 12:24     citat 

Mda mda Ina... scot limba stai sa vina bebe si apoi o sa ne povestesti cum a stat o juma de minut nemiscat prostit ... Ca-n bancul ala cu hranitul pepenelui agatat de tavan rad ...s-o crezi tu ca bebe sta nemiscat in ham zambet . Poate doar daca e adormit...sa vezi cum se intoarce pe toate partile si cum nu te lasa sa faci exact lucru pe care-l doresti tu cel mai mult in momentul ala... zambet

sus

Denunta
mamaluieric

Copii

27.03.2003 1:39     citat 

si acum mi se pare putin ciudat ce spuneti! la inceputuri nu suportam pe nimeni in camera cand alaptam, sa fiu numai eu cu bebe, sa fie linia ochi-ochi super clara, sa manance in liniste, sa fiu eu linistita, sa vorbesc putin cu el in timp ce manca, sa ii mai atrag atentia asupra mancarii erau cele mai importante pt. mine. bineinteles asta cand eram acasa, dar daca se putea si in deplasare. in deplasari intotdeauna mi-am cautat un loc care mi se parea ferit, sotul radea de mine cum ma pregatesc rad
pana in ziua de azi tacerea la masa este respectata, mai mult sau mai putin. in afara de radio, de "n-ai putea putin mai repede?" din partea mea, diminetile, si mai nou de "hai sa tai soldateii" sau "da-mi furculita, si tu asa mananci!" din partea lui eric trag cu ochiul

sus

Denunta
Aducut

Copii
Codrin
Olguta
Cornelia

27.03.2003 1:50     citat 

Noe
si io alaptez pe chat...cu codrin agatat de mine prostit ..e liniste...codrin suge cu ochii inchisi...doar tacanitul tastelor scot limba ..ce poate fii mai linistitor..si eu am ce vreau, si copilu' jenat

sarut

sus

Denunta
daniluca

29.03.2003 1:33     citat 

Imi permit sa dau un sfat viitorelor mamici care vor sa alapteze...fetelor, alaptati culcate pe o parte...in pat pe cat posibil....
E usor, va menajati spatelul....si in plus va odihniti...
E vorba aici mai ales de fetele care acum incep sportul asta si nu au idee cum sa faca sa se odihneasca mai mult....
Ar mai fii ceva avantaje...nu risti sa ti se pravale copilul din brate cand atipesti....si cu siguranta mai furi ceva somn acolo...
Singurul dezavantaj pe care l-am gasit e ....dormi prea mult.... rad scot limba rad

sus

Denunta
daniluca

29.03.2003 1:38     citat 

Bai Noe..esti totala....
Intr-un an jumate nu-mi aduc aminte un loc unde nu i-am dat sa suga sau vreun prieten care nu mi-a vazut bidonasele... rad
Si sa fii indraznit sa o refuz pe maria'sa ... rad plang sau sunt foarte trist rad

sus

Denunta
mamaluieric

Copii

29.03.2003 3:59     citat 

nu se pravale, dar daca tu esti adormita si copilul e treaz, la copil mai mare, risti sa fie curios si sa cerceteze... ochiul tau de exemplu surprins vorbesc din experienta, din pacate plang sau sunt foarte trist
prietenii mai putin, dar aproape in fiecare parc exista cate un copac care ma cunoaste. stateam si cate 10 ore afara cu micutul zambet

sus

Denunta
sumisa

Copii
Daria Ioana: 20 ani, 7 luni
Andrei Alexandru: 16 ani, 7 luni
Matia Stefan: 12 ani, 10 luni

29.03.2003 7:01     citat 

La mine nu merge treaba cu alaptatul culcat, nu-mi iese. Oare din cauza ca am tzatzele prea mici? Nu stiu. Cert e ca am reusit doar sa scot o pozitie chinuitoare, iar copilu scapa tot mereu tzatza din gura.

sus

Denunta
Cora

29.03.2003 8:17     citat 

Nici eu nu am putut sa-l alaptez pe Alex in pozitia culcat, oricit am incercat si oricite perne am folosit. Nu s-a putut si basta.
Asa ca pe marginea patului noaptea, fara suport la spate ...asta m-a "costat" - dureri de spate ce le resimt si in ziua de azi, sau pe canapea si fotoliu in sufragerie, la o tacla cu ai mei sau sotul, sau pur si simplu ca sa pot urmari si o emisiune la TV. trag cu ochiul Pe vremea ceea nici vorba de computer. prostit In public nu am alaptat pt. ca asa-s eu, mai pudica de felul meu. scot limba

sus

Denunta
daniluca

29.03.2003 8:41     citat 

Acu, Miha, ce sa zic...asta-i singurul avantaj al tzatzelor mari.... scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: