· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Cultural > si io caut un cintecel: broasca testoasa a lui radu gheorghe
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor si io caut un cintecel: broasca testoasa a lui radu gheorghe     
zizee

Copii
Anaïs Louka (Snoopi): 19 ani, 8 luni

28.03.2003 12:31   si io caut un cintecel: broasca testoasa a lui radu gheorghe  citat 

il stiti? ala cu haili-hailo, gim-la-la-li-la-la-lo ... nu-s cum dreaq face omul ala, dar e genialic.
l-am vazut zilele trecute la tembelizor, impreuna cu snoopi, si a fost in extaz. stie cineva macar cuvintele ori daca se poate dwnl de undeva?
multam fain

sus

Denunta
Berea

28.03.2003 8:26     citat 

Iti scriu refrenul si reven de acasa si cu strofele ca nu le mai stiu bine, si pana mi le aduc aminte innebunesc pe toata lumea sarut

Hai li, hai lo, giumdagăligă dagălo
Giumdagăligătacă tocărbălingătacă, tocărbălingătacă, tocărbălingătacă, tocărbălingătacă
Giumtacăligătacă tocărbălingătacă tocărbabălingababălo
(ideea e ca la toca... sa mai furi din litere si sa scoti limba putin ca si cum ai face bleah)

sus

Denunta
zizee

Copii

28.03.2003 11:34     citat 

berica minunata, te-astept si cu strofele, ca la refren improvizam io ceva. snoopi e incontinuare innebunita dupa cintecel, pacat ac io nu stiu decit haili-hailo gium-etc. stie cineva un motoras de cautare pt muzica (cu posibilitate de dwnl?)

sus

Denunta
Julie

29.03.2003 1:48     citat 

Scriu din amintire (cam cu molii amintirea asta ,asa ca scuze daca pe alocuri peticesc) si deocamdata numai prima strofa, caci inca nu mi-am baut cafeaua de dimineata:

Am ani o mie, asta-i tot
Si vin deasupra-mi altii
Si sub un vas de rege got
Crescui in rezervatii

Hai li.. hai lo.. ciun daca liga daga lo... etc ( nu radeti!!!!!)

sus

Denunta
Gingirel

Copii
Alex
Lucas

29.03.2003 2:03     citat 

rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad mor de ras!!! Sunteti bestiale!!!!mor aici! rad rad rad rad rad Aoleu, doamne, nu mai pot!!! rad rad rad

sus

Denunta
Julie

29.03.2003 2:13     citat 

Mai, nu rade, ca nu-i de ras... tocmai am constatat ca neuronul pe care ma bazam... dusu-s-a....

sus

Denunta
Gingirel

Copii
Alex
Lucas

29.03.2003 5:02     citat 

Ok, acum ca m-am linistit din ras, poate-mi spune si mie cineva cine-i Radu Gheorghe? Ca eu habar n-am! Sau poate ca decand am incetat cu lecitina, memoria mea m-a lasat de tot! scot limba

sus

Denunta
Cora

29.03.2003 7:42     citat 

Am ani o mie asta-I tot
Si vin asupra-mi altii
Sub theo-balt regele got
Crescui in rezervatii.

Refren:
Hai-li, hai-lo, giuntacirticartacarto
giuntacirticar-taca, tacarbalingar-taca, tacarbalingar-taca,
gciuntacarticartacar, tacarbalingar-taca
giuntacirticatacirto. rad rad

Atate-au fost in acesti ani
De care nu stiu boaba
Acum expusa-s pentru bani
La mosi intr-o taraba.
Refren:

Stafia mortii nu-mi da ghes
Nu stiu temuta-i coasa
Sunt broasca test, sunt broasca test
Sunt broasca testoasa.
Refren:

I-am cintat lui fi-miu azi si alerga si dansa ca bezmeticul in jurul meu super incintat. rad rad rad rad

Ultima modificare efectuata de catre Cora la 29.03.2003 7:52, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Julie

29.03.2003 7:42     citat 

Radu Gheorghe e actorul acela roman (care acum pare-se nu mai sta in Ro) care canta cantecul cu broasca testoasa! scot limba Hihihi!
Apropo de cantec: de dimineata stau si ma screm sa-mi amintesc ultima strofa, care se termina cu " sunt broasca tes-, sunt broasca tes- , sunt broaaaasca testoasa!" Heeeeelp!!!!!

sus

Denunta
Cora

29.03.2003 8:00     citat 

----------
Gingirel a scris:
Ok, acum ca m-am linistit din ras, poate-mi spune si mie cineva cine-i Radu Gheorghe? Ca eu habar n-am! Sau poate ca decand am incetat cu lecitina, memoria mea m-a lasat de tot! scot limba
----------

Hai mai Gingi, cum nu-l stii pe Radu Gheorghe? Ca si pe vremea lui Raposatu avea emisiuni haioase de pantomima, printre care una renumita si dupa care eu eram inebunita: dirija o orchestra ca Bugs Bunny rad rad rad si era diliu tare in miscari. rad rad rad rad

sus

Denunta
Cora

29.03.2003 8:11     citat 

P.S. Radu Gheorghe locuieste in Romania, Bucuresti. Cel putin in vara anului 2002 avea inca spectacole si am inteles ca abia isi recistigase apartamentul dupa un litigiu cu primaria. trag cu ochiul
Dati o cautare pe Google ca aflati detalii despre el. scot limba

sus

Denunta
SMOKY

29.03.2003 9:17     citat 

..PARCA E GINERELE LUI BUCIUCEANCA..

sus

Denunta
zizee

Copii

29.03.2003 12:14     citat 

gagice, 1000 de pompici pe linga 2000 de multumici!

ma pun pe cintat, numa ca tre sa mai cadem de acord la refren. e giumtacirtcica ca la cora ori giumdagaligataca ca la berica? nu c-ar fi foarte important pentru snoopi, da mi-e sa nu denaturam asa o minune de cintec. si-n caz ca ma invita la festivalul local de talente ascunse, sa nu dezinformez naibii boboru.

sus

Denunta
Panshui

27.06.2007 6:14     citat 

Tocmai a aparut pe youtube un video cu radu gheorghe cintind "Broasca testoasa", inclusiv cu o pronuntie in ralanti a versurilor din refren. Iata adresa: http://uk.youtube.com/watch?v=nNpREqWJGco

Daca mai stiti alte detalii despre melodia "Broasca testoasa" sau alte melodii ale lui Radu Gheorghe (de exemplu, daca au aparut pe vreun disc), impartasiti.

Toate cele bune,
Radu Leca

sus

Denunta
roxana5

Copii
Zana

27.06.2007 8:24     citat 

foarte fericit multumesc fain.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »