· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > Linge peretele ........
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Linge peretele ........     
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 6 luni

17.10.2005 3:49   Linge peretele ........  citat 

Carla mea a avut cateva tentative de a linge peretele din dormitor.........sta in picioare langa marginea de la pat........ai vostrii bebeii au facut asa?

sus

Denunta
capricoarna

Copii
LUCA-VLAD: 17 ani, 3 luni

17.10.2005 3:58     citat 

Din cate imi aduc aminte de la mama, explicatia ar fi ca, copii au lipsa de calciu.
Nu stiu daca este adevarat.
Mai vedem si alte pareri.

sus

Denunta
Loreena

Copii

17.10.2005 4:06     citat 

da explicatia asta mi-a dat-o si mama, dar nu stiu ce sa cred confuz

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 8 luni
D: 12 ani, 2 luni

17.10.2005 4:08     citat 

am auzit si eu de multe ori chestia asta, dar nu stiu explicatia confuz

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

17.10.2005 4:41     citat 

Loreena cred ca doar experimenteaza gusturi noi trag cu ochiul copiii sunt tare curiosi mai ales la aceasta varsta asta rad ....si al meu a incercat tot la zidul la care ajungea in picioare din patut .....cred ca este locul favorit rad dar s-a plictisit repede de ocupatia asta

sus

Denunta
Loreena

Copii

17.10.2005 4:45     citat 

Carla de 2 zile experimenteaza rad

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

17.10.2005 4:52     citat 

----------
laucos a scris:
Loreena cred ca doar ii sunt tare curiosi mai ales la aceasta varsta asta rad ....
----------

vroiam sa spun jenat jenat ....mai ales la varsta asta ......dar ma ''bruiau'' si sotul si piticul prostit ....scuze sarut

sus

Denunta
ddadriana

18.10.2005 6:58   Re: Linge peretele ........  citat 

----------
Loreena a scris:
Carla mea a avut cateva tentative de a linge peretele din dormitor.........sta in picioare langa marginea de la pat........ai vostrii bebeii au facut asa?
----------

poate nu-i place zugraveala(gluma).
Eu am un frate care rodea zidul, toti spuneau ca-i lipseste calciu, dar nu dupa cum sa dezvoltat nu as spune ca i lipsesea ceva, nu stiu.

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani

18.10.2005 7:31     citat 

Este perioada lunilor cu 'R' in nume asa ca se da copiilor care au nevoie calciu. Ce are sa-i strice? Si eu cred ca are lipsa de calciu ca daca ar experimenta gusturi, ar incerca o data de doua ori si gata. Si de ce nu linge si usa si faianta? Eu i-am dat calciu si n-a mai ros coltul peretelui ca si a mea incepuse. Zic sa intrebi doctorul daca poti sa-i dai calciu.

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 19 ani, 11 luni

18.10.2005 10:26     citat 

Si eu, cand eram mica (3-4 ani) mi-au zis ai mei ca incepusem sa mananc varul de pe pereti. Ma duceam si racaiam acolo (aveam eu coltul meu special rad ) si mancam. Si m-au dus la doctor, pentru ca si ei auzisera faza asta cu lipsa de calciu. Si medicul a zis ca da, am lipsa de calciu si mi-a prescris... calciu. zambet

sus

Denunta
Loreena

Copii

18.10.2005 10:44     citat 

maine cand merg la medic o sa il intreb zambet

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 26 ani, 11 luni
Denis-Ian: 17 ani, 2 luni

18.10.2005 11:29     citat 

Al meu oare ce lipsa o fi avand ca imi rupe frunzele de la plantele din casa si le mananca? Acu` cateva minute l-am gasit cu o frunza de la un ficus in manuta si cu o bucatica in gurita. De-abia i-am scos-o iar cand i-am luat si frunza din mana a plans plang sau sunt foarte trist de parca ar fi fost sfarsitul lumii! Pupici! sarut

sus

Denunta
alinatent

Copii
Bogdan: 19 ani, 8 luni
horia: 17 ani, 5 luni

18.10.2005 11:33     citat 

Icar rad
aveti grija cu plantele insa, unele dintre ele au frunze otravitoare, ca Diffenbachia, de ex
eu am scos-o pe casa scarii cind a inceput Bogdan sa misune prin casa si sa bage tot in gurita
desigur ca planta a suferit ca i-am schimbat locul ... in schimb eu am fost mult mai linistita! zambet

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 26 ani, 11 luni
Denis-Ian: 17 ani, 2 luni

18.10.2005 11:37     citat 

Stiu draga mea ca multe sunt otravitoare dar la mine e full de plante si nu prea am unde sa le duc. Am pus tot felul de lucruri in fata ghivecelor dar au ramas cateva cu care pur si simplu nu pot face nimic. Am incercat multe modalitati dar nu tine mai nimic. Trebuie sa fiu cu ochii pe el in permanenta! o sa-i repet zilnic ca acolo nu e voie si poate la un moment dat o sa inteleleaga. Pupici! sarut

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 19 ani, 11 luni

18.10.2005 1:16     citat 

O sa inteleaga, ai sa vezi zambet . e tare dragalas puiul tau!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: